Odejścia na emeryturę, rozstania i zmiany partnerów

Moderatorzy: kasik8222, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#31

Post autor: Kathiea »

Ah, ta japońska federacja... można by pomyśleć, że po ostatniej Olimpiadzie zainwestowaliby trochę w swoje pary sportowe, ale widać nie myślą długoterminowo. Przykład Hana Conga wskazuje, że nie trzeba być wysokim, żeby być dobrym w parach sportowych, a w Japonii drobnych dziewczyn nie brakuje, więc nie można zwalać brak sukcesu na brak odpowiednich parametrów fizycznych w japońskim łyżwiarstwie. Narumi z nowym partnerem i tak nic osiągnie, a z Mervinem mogła chociaż zdobywać medale GP, 4CC, a może i MŚ. Tworzenie pary, która i tak im guzik da w konkursie drużynowym jest bez sensu, a na dodatek i tak długo nie przetrwa z racji wieku. To samo z tańcami, choć i tak im się fuksnęło, że Kana Muramoto i Chris Reed tak świetnie do siebie pasują.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#32

Post autor: justyna »

Wieść niesie, że Sara Hurtado w końcu znalazła partnera. Co ciekawe będzie to Kiril Khaliavin.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#33

Post autor: Kathiea »

Kiril Khaliavin dostał zgodę na reprezentowanie Hiszpanii. Nie ma nigdzie oficjalnej informacji na ten temat, ale to chyba znaczy, że będzie startował z Sarą Hurtado. A Ksenia Monko prawdopodobnie odejdzie na emeryturę z powodu kontuzji.
Źródło


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#34

Post autor: justyna »

Tymczasem Betina Popowa i Maksim Kowtun pozostają po zebraniu przypisani do swoich poprzednich klubów. Bez zmiany trenera


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#35

Post autor: Poice »

justyna pisze:Tymczasem Betina Popowa i Maksim Kowtun pozostają po zebraniu przypisani do swoich poprzednich klubów. Bez zmiany trenera
Czyli Kovtun nie zmienia trenerki? :what: Ale robią zamieszanie.

[ Dodano: 2016-05-31, 19:23 ]
justyna pisze:Wieść niesie, że Sara Hurtado w końcu znalazła partnera. Co ciekawe będzie to Kiril Khaliavin.
Ciekawe co z tego wyjdzie :)


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#36

Post autor: joasia »

Ja wyczytałam na stronie http://rsport.ru/figure_skating/20160519/924044422.html
że odejścia Maksima Kowtuna do Inny Gonczarenko, Marii Sotskowej do CSKA Moskwa do grupy Jeleny Bujanowej oraz Pitkejewa też do Bujanowej, a takża kolejna zmiana trenera przez Woronowa (tym razem Siergiej chce, aby trenowała go Gonczarenko) mają zostać oficjalnie potwierdzone przez regionalne federacje (kluby sportowe).
Ja myślę, że dojdzie do tych zmian, tylko chodzi o finansowanie poszczególnych zawodników przez konkretne kluby, które dotychczas reprezentowali. Z tych zmian widać, że sportowcy, którzy wchodzą w dorosły (doroślejszy) wiek zaczynają odchodzić od Eteri Tutberidze.
Dla mnie bycie sportowcem w Rosji niezależnie od tego, jakiej skali karierę się zrobi, to inwestycja i w sumie dobry sposób na życie. Finansowanie jest ok., stać ich na fajne wakacje, na treningi też często wyjeżdżają za granicę. A zawsze jest przedłużenie sobie medialnego życia w postaci startu do Dumy (z partii Jedna Rosja Putina oczywiście). W sumie żyć nie umierać.


joasia
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#37

Post autor: Poice »

Co raczej nikogo nie zdziwi - Konstantin Menshov ogłosił przejście na sportową emeryturę.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#38

Post autor: Kathiea »

Poice pisze:Co raczej nikogo nie zdziwi - Konstantin Menshov ogłosił przejście na sportową emeryturę.
Mnie trochę tak. Wiem, że ma swoje lata, ale w zeszłym sezonie miewał jeszcze przyzwoite wyniki. Coż, pewnie brak dofinansowania czy coś w tym stylu przyspieszyło decyzję. Ciekawe czy Maria Artmieva będzie kontynuowała karierę...

EDYCJA:
Ok, przeczytałam, że kontuzja ręki + presja, żeby dawać szanse młodym wpłynęła na jego decyzję. Ciekawe, że nikt nie wywiera takiej presji na Pluszu, który zmaga się z bardzo poważnymi kontuzjami, a mimo to po raz kolejny przegłosowano decyzję, żeby pozostał w reprezentacji Rosji :roll: (Wiem, oczywiście, że on nie ma z tym nic wspólnego, ale mógłby zakończyć karierę sportową ze względu na zdrowie i skupić się tylko na profesjonalnej...)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#39

Post autor: justyna »

Jak chce się dalej prosić, żeby stracić możliwość chodzenia to już jego sprawa, tylko ja myślę, że czołówka mu już zbyt odjechała


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#40

Post autor: Kathiea »

justyna pisze:Jak chce się dalej prosić, żeby stracić możliwość chodzenia to już jego sprawa, tylko ja myślę, że czołówka mu już zbyt odjechała
Ja się łudzę, że Plusz się opamięta jeszcze przed 2018. Nie chcę go widzieć na wózku inwalidzkim...


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#41

Post autor: blue cat »

Jeszcze w czasach kiedy śledziłam łyżwiarstwo tylko "od wielkiego dzwonu", czyli przy imprezach typu Igrzyska czy MŚ to właśnie Plusz był jednym z tych, którzy przyciągali mnie przed telewizor. Wiem że ma równie dużo zwolenników jak przeciwników ale dla mnie był zawsze łyżwiarskim idolem. Wydaje mi się, że mimo wszystko powinien powiedzieć "Stop" i to nie tylko dla zdrowia, ale też żeby odejść, będąc na topie (a jest na nim nawet mimo braku regularnych startów). Jewgienij- trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść :) no chyba, że wolałby spróbować w tańcach, jak kiedyś ktoś sugerował na GS :lol:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#42

Post autor: Poice »

Każdy wątpił w jego powrót na ZIO w Sochi, a jednak się tam pokazał. Natomiast widać było jak dużo kosztował go dobry SP, bo w LP już nic wielkiego nie pokazał, a jedynie przychylność sędziów uratowała jego wynik. Tak czy inaczej - nie widzę szans jego startu w Korei, aż w takie cuda to ja nie wierzę.


Ares
Posty: 49
Rejestracja: 8 lat temu

#43

Post autor: Ares »

Kathiea pisze:
Poice pisze:Co raczej nikogo nie zdziwi - Konstantin Menshov ogłosił przejście na sportową emeryturę.
Mnie trochę tak. Wiem, że ma swoje lata, ale w zeszłym sezonie miewał jeszcze przyzwoite wyniki. Coż, pewnie brak dofinansowania czy coś w tym stylu przyspieszyło decyzję. Ciekawe czy Maria Artmieva będzie kontynuowała karierę...

EDYCJA:
Ok, przeczytałam, że kontuzja ręki + presja, żeby dawać szanse młodym wpłynęła na jego decyzję. Ciekawe, że nikt nie wywiera takiej presji na Pluszu, który zmaga się z bardzo poważnymi kontuzjami, a mimo to po raz kolejny przegłosowano decyzję, żeby pozostał w reprezentacji Rosji :roll: (Wiem, oczywiście, że on nie ma z tym nic wspólnego, ale mógłby zakończyć karierę sportową ze względu na zdrowie i skupić się tylko na profesjonalnej...)
No cóż ... Pluszenko zawsze był faworyzowany przez federację. Czytałem, że Plusz jeszcze marzy o startach w zawodach, ale wydaję mi się, że powinien dać sobie spokój. To jest marzenie ściętej głowy. Widziałem jego pokazowe programy z ubiegłego sezonu, w których prezentował się dobrze, ale teraz ponoć znowu leczy jakąś kontuzje.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#44

Post autor: yenny »

Plusz... wielki zawodnik, fakt, ale to co robi teraz lekko zniesmacza. Ja rozumiem, że łyżwiarstwo jest jego pasją, pewnie największą miłością. Niemniej coraz mniej się mówi o jego osiągnięciach, a coraz więcej o operacjach i nie do końca udanych powrotach lub wycofaniach się z zawodów, lub powrotach bez powrotów... :-/


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#45

Post autor: justyna »

Anna Janowskaja znalazła nowego partnera. Będzie to Iwan Gurjanow z CSKA Moskwa. Trenerką duetu została Irina Żuk


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”