Inne ogólne wiadomości, nigdzie nie skasyfikowane

Wszystko co ogólne, zmiany, programy itd
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#31

Post autor: Haley452 »

Właśnie wracam do żywych (łyżwiarstwa :D ) po sezonie ogórkowym i nadrabiam wszystko co się wydarzyło podczas off season, począwszy od zmian wprowadzonych przez ISU, więc kilka przemyśleń:

- pod zasadą bonusowanie tylko 1/3 skoków w krótkim/dowolnym podpisuję się rękami, nogami, i wszystkim innym czym się da. Backloading przyprawiał mnie o palpitacje. Nie rozumiem też oburzenia, czy głosów jakoby to było skierowane przeciwko jednej tylko Alinie, to jest trend który niestety ale bardzo negatywnie zaczął wpływać na jakość programów i sprawiał, że młode zawodniczki w ogóle nie musiały się wysilać w kwestiach jakości jazdy, interpretacji muzyki itd. bo sama ocena techniczna załatwiała sprawę. Nie ważne, że na te programy nie dało się patrzeć, bo sorry, mogłabym oglądać taką Karolinę jeżdżąca sekwencje i połączenia przez 3 minuty, ale niestety żadna nastolatka nigdy nie będzie jak 30 letnia Kostner.
Kiedyś w ogóle nie było bonusów, później je wprowadzono bez przewidzenia negatywnych konsekwencji, te wyszły w praniu, toteż reguły zrewidowano. Sorry ale argument, że "jak już wprowadzono regułę to trzeba się jej trzymać" jest idiotyczny. Jeśli reguła się nie sprawdza, należy ją zmienić.

- żałuję, że nie przeszła zasada z podwyższeniem wieku. Co rusz widzę jakąś nową fasolkę z nowym quadem, 3A czy kombinacją miliona potrójnych skoków i szczerze, przestało to na mnie robić jakiekolwiek wrażenie. Mam dość małych dziewczynek i ich wielkich skoków, łyżwiarstwo to coś więcej i chyba ISU o tym wie, skoro wprowadzono ograniczenia odnośnie quadów. Najwyraźniej jednak ciśnienie z Rosji było zbyt silne.

- zmiana nazwy SD na RD ja się pytam PO CO?? LOL miałam mega gonga jak zaczęłam czytać o RD i myślałam że kilka osób z rzędu nie trafiło w klawisz na klawiaturze :lol: do tego po polsku "taniec rytmiczny" brzmi wyjątkowo idiotycznie

- GOE od -5 do +5: mam wrażenie, że to wprowadzi niezły bałagan, na razie ciężko mi sobie to wyobrazić. GOE już teraz daje dużo możliwości windowania ulubieńców sędziów, taki rozstrzał to może być niezły pogrom. Zobaczymy.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#32

Post autor: Hortensja »

Podpisuje sie w sumie pod twoimi uwagami.

A patrzac na tegoroczne programy rosyjskie, zarowno w JGP jak i u seniorow, to juz widze ze zasada rozkladania skokow przynosi dobre efekty. To co sie dzialo w zeszlym roku zostalo pociagniete do absurdu.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie ”