Igrzyska Olimpijskie

Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#31

Post autor: tatianalarina »

StepBuk z jakichś nieujawnionych powodów nie wsiedli do samolotu do Pekinu i nie wezmą udziału w konkursie drużynowym. Czyli kolejna przeszkoda na drodze D/S do podium usunięta.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#32

Post autor: yenny »

<szok> "pszypadek? nie sondzę"
Jeżu, te igrzyska to nie dosc, że cyrk covidowy, to jeszcze inne szopki.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#33

Post autor: Halka »

Cześć znalazłam bardzo ciekawy wywiad z Katią Katiusza jest naprawdę ujmującą dziewczynką!! A Saszy i Iwana mi żal, ich po prostu sędziowie też chyba nie za bardzo lubią! Pamiętacie posądzenie Wani o doping i dyskwalifikację pary sprzed paru lat?


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#34

Post autor: Halka »

Ups nie mogę przesłać linka
W każdym razie film jest dostępny pod tytułem Katii Kurakowej nie można nie lubić!


EwaMag
Posty: 67
Rejestracja: 4 lata temu
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#35

Post autor: EwaMag »

tatianalarina pisze: 2 lata temu
Z kolei Kolada podobno ma już wynik negatywny i wrócił do normalnych treningów, ale na olimpiadę już nie pojedzie. Bardzo to smutne, zwłaszcza gdy porówna się to z tym, jak RusFed stawała na uszach, aby Glejchiengauz i Kogan do tego Pekinu jednak mogli polecieć. Michaił poświęcił występ na ME, aby tylko być zdrowym do ZIO i wszystko na darmo.
Szczerze mówiąc, myślę, że dla Koliady to bardzo komfortowa sytuacja. Mam wrażenie, że w głębi ducha nie chciał jechać - po Korei ma traumę, a on sobie niespecjalnie radzi ze stresem w decydujących momentach, więc mógłby źle wypaść, i nawet gdyby zdobył złoto w drużynie, to prześladowałyby go do końca życia komentarze, że niezasłużenie, że na plecach kolegów itd. Oczywiście mógłby się też zrehabilitować po Korei i właśnie świetnie wypaść - ale nie sądzę, żeby tak się stało. To wspaniały, unikalny łyżwiarz, ale sportowo nie jest bardzo mocny i nie ma instynktu zwycięzcy, a w Rosji czwartym czy szóstym miejscem na igrzyskach nikogo "nie udziwisz". Za to być może zostanie wysłany na Mistrzostwa Świata, tam wypoczęty pokaże, na co go stać, i zakończy karierę na podium...? To by była ładna historia :).


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#36

Post autor: blue cat »

Co sądzicie o duecie włoskim Guignard/Fabbri? Niby jeżdzą dobrze technicznie niby to top europejski ale zawsze im czegoś brak. Jak dla mnie tylko dobrze jeżdżą. Brakuje tego "wow". Może to kwestia tego że on niższy od partnerki i nie wygląda to subtelnie.
To jest ten typ pary, do której musiało minąć kilka ładnych lat, zanim się przekonałam- może nie tyle przekonałam, co zwróciłam uwagę. Przez pewien czas traktowałam ich trochę jako solidnych rzemieślników, miłych dla oka, ale nic więcej i rzeczywiście ten brak różnicy wzrostu trochę raził. Ale od ok. 3 lat bardzo ich lubię, mają coraz lepsze programy i moim zdaniem czasem niesprawiedliwie przegrywają konkurencję z Rosjanami. Niestety obawiam się że to ich ostatni sezon a już na pewno ostatnie igrzyska - mają już 33 i 34 lata, więc pewnie zakończą karierę po Pekinie.


norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#37

Post autor: norp »

No trochę par ubędzie po sezonie. Hubbel/Donahoue, Chock/Bates, Gabi/Gullieme też zakończą starty. Chociaż wydaje nie się że Gabi/Gullieme jeszcze wrócę bo są młodzi.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#38

Post autor: yenny »

Wielkie dzięki dla Holloko za poprawki na forum 😚



http://results.isu.org/results/season2122/owg2022/


Ktoś coś oglądał? W parach i u panów bez niespodzianek, za to w tańcach Mad i Zach przed Vika i Nikitą...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
tatianalarina
Posty: 591
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#39

Post autor: tatianalarina »

Sports.ru podało, ze Wikita wystąpi również w tańcu dowolnym. Wygląda na to, ze ktoś w RusFed poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że ta para nawet z chorymi plecami NIkity daje lepsze szanse Rosji na medal niż D/S, zwłaszcza że na tym etapie rozgrywek drużynowe złoto się niebezpiecznie oddaliło, a same dziewczyny im tego złota nie wywalczą. Ciekawe, czy teraz żałują, że nie ma w Pekinie Saszki i Iwana.


norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#40

Post autor: norp »

Na początku trzeba przyznać że jeżeli chodzi o tańce to sędziowie dość chojnie przyznawali wysokie poziomy. H/D zasłużenie na 1. S/K i tak otrzymali za wysokie oceny przy tak nudnym programie wręcz bym rzekł dalekiego od tegorocznej tematyki. No i Nikita się dzisiaj chwiał na lewo i prawo. Rozczarowany jestem występem Piper/Giles. Liczyłem na więcej.

W parach sportowych Sui/Han dali sygnał że są w stanie z ruskimi powalczyć o złoto.

U panów Nathan zgodnie z przewidywaniami poza konkurencją.


norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#41

Post autor: norp »

Czy w przypadku podziału na grupy startowe bierze się pod uwagę tylko światowy ranking czy robi się też jakieś wyjątki np dla season best?


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#42

Post autor: blue cat »

Obejrzałam tańce i część par- H/D byli najlepsi, to prawda i nawet mi się ten ich taniec lepiej podobał niż dotychczas w tym sezonie, chyba z większą energią wykonany. Wyprzedzili S/K, bo też nie dało się nie zauważyć potknięcia Nikity - on już chyba tak ma, że niespodziewanie wyjeżdża z takim czymś. W ogóle koszula Nikity jest straszna, przypomina mi disco polo z lat 90-tych. Za to Vika wygląda świetnie. Ale z takim występem nie pokonają bezbłędnych P/C, chociaż wszystko się jeszcze może zdarzyć. Brawo Charlene i Marco, było super. Sui i Han, hmm... jakoś kiedyś robili na mnie większe wrażenie. Teraz jakoś mnie nie porywają, choć zawsze miło się ich ogląda. Zdecydowanie za to podobali mi się Mishina i Galiamov, z każdym występem sprzedają ten program coraz lepiej.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#43

Post autor: blue cat »

Moje wrażenia po obejrzeniu pań- oczywiście Valieva na pierwszym, więc niespodzianki nie było. Bardzo mnie cieszy dobry występ Wakaby, przyznam szczerze że trochę się bałam, ale było świetnie i Japonia ma szansę na medal, bardzo ale to bardzo chcę widzieć ich na podium. Fajnie pojechała też Kanadyjka, ale moje chyba ulubione występy tego dnia to Gubanova i Anastasia Shabotova, która rozpłakała się bo nie skoczyła potrójnego axla, ale i tak program był świetny i plus za bardzo oryginalny strój. Swoją drogą jakby skoczyła tego axla, to mogłaby poważnie zagrozić Karen która pojechała tak sobie. Szczerze mówiąc dziwię się, że Amerykanie wystawili akurat Karen do shorta, wydaje mi się, że Mariah lub Alysa mogłyby tu więcej ugrać. A tak Rosjanie przeganiają ich w klasyfikacji generalnej i tych raczej się już nie odrobi, bo wiadomo że Rosjanki wygrają FS. Powiedzmy sobie szczerze, 5 miejsce USA w shorcie pań to trochę porażka.


norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#44

Post autor: norp »

Niestety Karen zawaliła Amerykanom wszystko co wcześniej nadrobili. Również brak Nathana w dowolnym dołożył kolejne straty Amerykanom. Rosjanie złoto drużynowe mają już w kieszeni.

Swoją drogą są już grupy startowe shorta panów.
Nie wiem jak ISU chce budować napięcie skoro w ostatniej grupie są tylko 2 kandydaci do medalu a reszta to średniaki.


iselinka
Posty: 36
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

#45

Post autor: iselinka »

No niestety kolejność starów wynika z miejsca w rankingach, a przez covid wielu zawodników pomijało starty i spadało w rankingu np. Yuzu.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólnie o sezonie”