NHK Trophy 27-29.11.2015

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#46

Post autor: olcia »

Jak wejście do 4S z monda, nie jest wejściem trudnym to nie wiem co jest, albo 3A, ale bardzo chętnie się dowiem. Z tego co wiem skok potrójny lub poczwórny po krokach ma być w programie krótkim, więc nie bardzo wiem o co ci chodzi. Kombinacja nie ma być po krokach, a Yuzuru zawsze skakał lutza w sp w kombinacji. Nie podoba ci się trudno, ale może nie odmawiaj innym możliwości pozachwycania się.


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#47

Post autor: Rob »

Czy ja komukolwiek każę sie nie zachwycać?Wyjaśnij.

Ja ciągle mówie o toolopach i lutzie ,a ty zaczynasz o salchowie i axlu.Spread eagle to co innego.
Wiesz ,fani Yuzuru upieraja sie ,ze przy combo 4T3T maja byc kroki(moze nie musza byc,ale moga) i Boyang tez powinien miec przy combo ( w zasadzie wszędzie) chociaz zapomnieli ,ze Yuzuru nigdy nie miał zadnych przy 3Ltz.I to był tylko 3


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#48

Post autor: handomi »

Rob pisze:Czy ja komukolwiek każę sie nie zachwycać?Wyjaśnij.

Ja ciągle mówie o toolopach i lutzie ,a ty zaczynasz o salchowie i axlu.Spread eagle to co innego.
Wiesz ,fani Yuzuru upieraja sie ,ze przy combo 4T3T maja byc kroki(moze nie musza byc,ale moga) i Boyang tez powinien miec przy combo ( w zasadzie wszędzie) chociaz zapomnieli ,ze Yuzuru nigdy nie miał zadnych przy 3Ltz.I to był tylko 3
Hanyu ma kroki do wszystkiego, Boyang nie ma. Hanyu dostaje wyższe oceny za elementy łaczące, Boyang niskie. Nad czym tu debatować ?


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#49

Post autor: Rob »

handomi pisze:Hanyu ma kroki do wszystkiego
No właśnie nie całkiem... :mrgreen: nie przesadzaj
handomi pisze:?Hanyu dostaje wyższe oceny za elementy łaczące, Boyang niskie.
To nie dziwi ,biorac pod uwage fakt,ze to jego pierwszy rok w seniorach.Hanyu w 2010- nie miał super kroków, spread eagle,multum quadów,swietnych elementów łaczacych i wysokich komponentów ,wiec mogliby spasowac z tymi porównaniami


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#50

Post autor: handomi »

Rob pisze:
handomi pisze:Hanyu ma kroki do wszystkiego
No właśnie nie całkiem... :mrgreen: nie przesadzaj
Do czego więc nie ma ?


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#51

Post autor: Rob »

handomi pisze:Do czego więc nie ma ?
Ma do wszystkich elementów skokowych w programie dowolnym i krótkim?


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#52

Post autor: olcia »

Nie rozumiem co ma tutaj lutz do rzeczy, przypominam po raz kolejny Hanyu dzisiaj go nie skakał. Nie rozumiem też co do naszej dyskusji wnosi to co ktoś tam napisał na innym forum. I teraz na temat tych kroków bo się bardzo przyczepiłeś, więc piszę:
w programie krótkim skok solo potrójny lub poczwórny ma być po krokach i to jest wymóg regulaminowy i teoretycznie jeśli nie ma tych kroków element odgórnie powinien dostawać GOE -3, oczywiście jedno w regulaminie a drugie w życiu bo z połowa łyżwiarzy tych kroków nie ma, a tego GOE -3 nie dostaje, ale to już chyba nie wina zawodników i to jest jedyny element skokowy w sp i fs gdzie te kroki muszą być
w przypadku innych skoków i kombinacji kroki są jedną z ośmiu kryteriów przyznania pozytywnego GOE, i z tych ośmiu aby dostać GOE +3 należy spełnić, aż 6. Jak się trochę poczyta regulamin to się nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Hanyu zasługuje na GOE 2, 3, a Boyang 1. Bo niektórym to się wydaje, że skok wysoko nad lodem jest kręcony to już same 3 się powinny sypać, tak niestety nie jest, aby dostać te +3 to się trzeba nastarać.


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#53

Post autor: Rob »

olcia pisze:Nie rozumiem co ma tutaj lutz do rzeczy, przypominam po raz kolejny Hanyu dzisiaj go nie skakał
Ale Boyang go skakał . A Hanyu kiedys .Łyzwiarze nie musza robic tych samych elementów danego dnia ,zeby mozna było ich porównwać.Próbuje ci powiedziec,ze yanyu przy kombinacji tylko 3L3T bez zadnych kroków,wejsc ,spread eagle,przy normalnej szybkosci i gorszej pozycji w powietrzu dostawał wyzsze goe

Regulamin i wszystkie kryteria- znam ale to tylko druczek na papierku, bo sędziowie potrafia dac-1 ,0,1,2 za jeden ten sam element- to jakie to sa krytera skoro kazdy moze dac co innego- to jest tak naprawde wszystko subiektywne,gdyby wszysko bylo pd linijke i liczono co i ile zawodnik kryteriów spełnił -kazdy by dawał to samo GOe


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#54

Post autor: olcia »

Po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, oczywiście że regulamin regulaminem, a nazwisko nazwiskiem, ale to chyba nic odkrywczego wiadome jest, że ten młody, nowy w stawce musi pokazać więcej, żeby dostać tyle samo punktów co ten mistrz. Prawda znana od dawna, więc dziwię się że się dziwisz. Trudno też porównychać GOE z obecnych zawodów do tych kilka lat temu, czy w ogóle jakich kolwiek innych. To co jeden panel oceni tak inny zrobi inaczej. Wedłu nie można porównywać te GOE zawodników z jednych zawodów, a nie jednego zawodnika z tych a innego z tamtych to bez sensu zupełnie.
Wrażenia artystycznego pod linijkę ocenić się nie da jeden sędzia uzna, że było trudne wejście a inny, że nie i potem jeden da 1 a drugi 2.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#55

Post autor: yenny »

Haley452 pisze:Nic nie widziałam... :-/

Niemniej, naprawdę mnie śmieszy, że jak Chan i Fernandez dostają 45 PCS to oburzenie sięga zenitu, a jak święty Yuzuru dostaje 46 to świat jest idealny? no błagam ludzie, trochę obiektywizmu.
[marq=up]

No wiesz Hayley, jak Patrick dostaje 44 z kawałkiem za pogram daleko odbiegający od ideału (np. w Paryżu) a teraz Yuzu dostał 46 za program bezbłędny... Tu by się przydał obiektywizm.
I zauważ, że jak Javi i Patrick jadą dobrze, czysto to generalnie czepiania się nie ma.
Ew. są uwagi, że nie zasługiwali na 10 a na 9,5, ale większość się nie bulwersuje.

Nic jeszcze nie widziałam, wróciłam późno ze szkolenia, na pozostanie w Warszawie się nie zdecydowałam, bo jestem okrutnie przeziębiona.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#56

Post autor: handomi »

Hanyu czysty LP z 4T3T w drugiej czesci. Złamie 210 z tym


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#57

Post autor: handomi »

216 za LP


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#58

Post autor: Tinalka »

Brawo Yenny, mądrze mówisz. :)

Dajcie linka, gdzie można obejrzeć powtórkę, bo Eurosport dał plamę i nie nadał transmisji. Żenada.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#59

Post autor: justyna »



Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#60

Post autor: Tinalka »

Dziękuję. :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”