Kto wystąpi na MŚ?

28.03.-03.04., Boston, USA

Moderatorzy: Hortensja, Kathiea

justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#46

Post autor: justyna »

MŚ bez Seguin/Bilodeau i Liama Firusa. Za Liama Nam, za S/B chyba KMT/M


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#47

Post autor: Poice »

justyna pisze:MŚ bez Seguin/Bilodeau i Liama Firusa. Za Liama Nam, za S/B chyba KMT/M
Wiadomo dlaczego? Szczerze to cieszę się, że Nam dostał szansę, ale dlaczego Firus zrezygnował? Wielka szkoda, że nie zobaczymy Seguin/Billodeau - to młoda i bardzo ciekawa para :-/

edit: Ok, znalazłam informację na goldenskate. Firus zrezygnował, bo Chan i Nam mają znacznie lepsze szanse na zdobycie 3 miejsc na kolejne MŚ (tuż przed ZIO) 8-) Według mnie to kuriozalna sytuacja, bo wygląda na to, ze Skate Canada wymusiło na nim wycofanie się ze startu, bo regularnie zawala międzynarodowe starty....Z kolei S/B wycofują się ze względu an kontuzję, więc tę decyzję jak najbardziej rozumiem....


Awatar użytkownika
Siggi
Posty: 37
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Lüdenscheid, Niemcy
Kontakt:

#48

Post autor: Siggi »

A jak mam takie wrazenie, ze zblizajace sie MS w Boston beda jeden z najlepszych od ZIO 2014 w Soczi. Dlaczego ?

Po pierwsze: obsada, u solistow zapowiada sie ciekawa walka Yuzuru i Chanem- a moze tytul wygra czarny kon tych zawodow Fernadez. Ciekawy jestem czy Boyang Jin powtorzy swoj wyczyn z 4CC z 4 quadami w FS

Po drugie solistki - medale tez nie sa az takie pewne. Rosja wysyla armie, ale nie zapominajmy, ze za Antlantykiem tez sa wysmienite zawodniczki takie jak Gold, Wagner, Edmunds - szczegolnie ta ostatnia zaskoczyla mnie na M-USA i pojechala 2 bardzo czyste programy ostatecznie przegrywajac z Gold, czego nie rozumiem do tej pory. I w niczym nie jest gorsza od Rosjanek.

Po trzecie: Pary sportowe tutaj jestem przekonany ze zloto wyladuje u V/T - moj pewniak, chociaz za nimi nie przepadam. Interesuje mnie tutaj walka z Aliona i nowym partnerem. Jak dla mnie ich medal na ME byl dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Poza tym maja teraz takie samo podnoszenie twistowe jak V/T. Nie wspomne o Th3F. Zlota nie bedzie bo widac, Aliona jeszcze mu na tyle nie ufa i pojawiaja sie drobne bledy i jest jeszcze bardzo dobra para kanadyjska. Konkurencja zapowiada sie tez ciekawie.

No i po czwarte: part taneczne: szczerze mowiac tej konkurecji nigdy do konca nie moglem zrozumiec, takie wygibasy jezdzac do okola lodowiska, jakies twizzle i pare podnoszen i szarpanina by dodac dramatyzmu. Ale w tym sezonie cos drgnelo we mnie po FD Shibutani/Shibutani jak dla mnie sa moimi faworytami, swietna muzyka - chyba pierwszy raz zobaczylem, ze jest jakis przekaz w tym, ze nie tylko twizzle, pare podnoszen rotacjnych i dziwne wymachiwanie rekami oraz glupie miny. Ciekawy jestem czy sa wstanie pokonac Papadakis/Cizeron, ktorych FD jest dla mnie kolejnym zaskoczeniem jak dla mnie. I po raz pierwszy ciesze sie na ta konkurencje. Szczegolnie na te dwie pary. Moj problem z parami tanecznymi jest taki, ze ja nie za bardzo umie powiedziec : "o ta para ma lepsza technike jazdy, krawedzie itd, jedyne co moge ocenic to sa twizzle, pare podnoszen, tempo jazdy i ekspresje. Jak dla mnie wszystkie pary taneczne pod wzgedem technicznaym sie zlewaja, dlatego ta konkurecja jest dla mnie nudna, bo nie umiem powiedziec, "aha no Ci byli lepsi, a Ci maja gorsza technike, dlatego przegrali".


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#49

Post autor: Kathiea »

Szczerze? Nie sądziłam, że Liam Firus wycofa się/zostanie wycofany z MŚ. Jestem bardzo zaskoczona tą decyzją, choć ja tez uważam, że Nam Nguyen ma większe możliwości niż Liam i razem z Patrickiem powinni być w stanie zapewnić 3 miejsce na przyszłe MŚ., ale mimo wszystko, trochę poczekali z tą decyzją. Nam równie dobrze mógł już rozpocząć przygotowania do następnego sezonu. Bardzo szkoda mi S/B, bo miałam nadzieję, że wniosą trochę świeżej krwi w świat par sportowych, ale trudno, trzeba będzie poczekać do następnego sezonu. Życzę im szybkiego powrotu do zdrowia :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#50

Post autor: justyna »

Dun dun dun. Mirai Nagasu w miejsce Poliny Edmunds


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#51

Post autor: Kathiea »

justyna pisze:Dun dun dun. Mirai Nagasu w miejsce Poliny Edmunds
Coooooo? Coś się stało Polinie?


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#52

Post autor: Poice »

Kathiea pisze:
justyna pisze:Dun dun dun. Mirai Nagasu w miejsce Poliny Edmunds
Coooooo? Coś się stało Polinie?
Kontuzja prawej stopy :x Współczuję, bo na pewno chciała pokazać się z jak najlepszej strony przed swoją publicznością. Tak czy inaczej - cieszę się, że będziemy mogli jeszcze raz zobaczyć Mirai :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#53

Post autor: Kathiea »

Plaga kontuzji :( Polinie rezygnacja z 4CC się teraz trochę odbije czkawką, bo nie będzie miała w ogóle pkt do rankingu za Mistrzostwa ISU. Cieszę się, że Mirai będzie miała szanse wystąpić, na 4CC pokazała, że stać ją na dobry występ. No i osobiście bardziej mi się podobają jej programy niż Poliny.

[ Dodano: 2016-03-26, 10:18 ]
Chińska Federacja wysyła Peng/Zhang na MŚ zamiast Yu/Jin. Dla mnie jest to strzelanie sobie w kolano, Yu/Jin prezentowali się w tym sezonie lepiej niż P/Z. Ale jak widać wyniki nie są ważne....
Last edited by Kathiea 8 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#54

Post autor: Poice »

Kathiea pisze: [ Dodano: 2016-03-26, 10:18 ]
Chińska Federacja wysyła Peng/Zhang na MŚ zamiast Yu/Jin. Dla mnie jest to strzelanie sobie w kolano, Yu/Jin prezentowali się w tym sezonie lepiej P/Z. Ale jak widać wyniki nie są ważne....
Bez komentarza :-x :roll: :-/


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2016”