GRAND PRIX FINAŁ

Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: GRAND PRIX FINAŁ

#46

Post autor: Haley452 »

Holloko, dzięki za spisanie wrażeń! Ja też miałam przez dłuższy czas plan pojechać do Turynu, no ale jak to z planami czasem bywa - nie wypalił. Szkoda, dawno nie byłam na łyżwiarstwie, a zgadzam się, że to zupełnie inne przeżycie, nie do porównania. Wiadomo, że oglądając w TV lepiej widać wszystkie błędy, technikalia, niedokrętki, łatwiej też się skupiać na wynikach, ale jak jesteś na miejscu to ten zapach lodu, ta atmosfera, ten szał na trybunach, to wszystko składa się na mega doświadczenie. A jak jeszcze się człowiek przejdzie na treningi, "złapie" kilku łyżwiarzy do zdjęcia, czy uda się pogadać z jakimś trenerem to już w ogóle pełnia szczęścia.

Jeszcze w temacie fasolek to ja się zawsze zastanawiam, na ile one zdają sobie sprawę z tego, jak krótka będzie ich kariera i na ile ten fakt akceptują. No bo pewnie nie są głupie i widziały co się działo z Julką, Żenią i teraz z Aliną, ale z drugiej strony pewnie też sobie mówią, że może jednak ja będę tym wyjątkiem i mi się uda. Czy na co dzień powtarza im się, żeby wyciskały z tego czasu jak najwięcej, bo niebawem zaczną dojrzewać i będzie im dużo ciężej, a przyjdą młodsze dziewczynki, które tych problemów nie będą miały? Smutna perspektywa. A najbardziej śmieszy mnie, jak jakiś niewprawiony komentator (ehem... pani z Polsatu...) walnie tekstem, że "ma dopiero 15 lat i JUŻ skacze najtrudniejsze skoki" albo hitowe "taka młodziutka, na pewno długa kariera przed nią".


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
JustynaŻ
Posty: 55
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: GRAND PRIX FINAŁ

#47

Post autor: JustynaŻ »

Bo pani Iwańska to jest autentycznie bardzo dziwny przypadek xD Opowiadający na przykład to, że 3A zalicza się do skoków poczwórnych heh.


JustynaŻ
Posty: 55
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

GRAND PRIX FINAŁ

#48

Post autor: JustynaŻ »

Halka pisze: 4 lata temu Z dziećmi się fajnie ogląda zawody. Ja mam trzy dziewczynki i nie narzekam. Nie mam co prawda czasu na oglądanie całych zawodów - bo tak naprawdę zostaje mi internet i kanał ISU (bardzo dobrze, że zaangażowano komentatora z brytyjskiego Eurosportu), ale jest ok, mamy zabawę - która pojedzie czysto, która usiądzie na tyłku. Ja też tak ze swoją mamą oglądałam zawody, a potem zaraziłam swojego brata i razem oglądaliśmy rywalizację Jagudin - Pluszenko.
A czemu w ogóle tak nisko sędziowie ocenili Wiktorię i Nikitę? Mi się ich program podobał i miałam wrażenie, że pojechali go nieźle, a tu wtopa znowu i to duża.
Pary sportowe oglądałam prawie całe i muszę przyznać, że było sporo zaskoczenia.Sasza i Dmitri nie wytrzymali chyba nerwowo i kondycyjnie i proszę, na trzecim miejscu inna rosyjska para. Rosjanie nie muszą się martwić o rozwój tej konkurencj. Za to Jewgienia i Wlad mają już dużą konkurencję i muszą się ostro wziąć do pracy, bo ostatnio stracili na stabilności.
Dziewczątka Eteri - bardziej niż zachwycona jestem jednak zniesmaczona. Włącza mi się ,,syndrom mamuśki". Ja po prostu uważam, że wiek seniorów powinien być podniesiony. Może na tym kiedyś ucierpiała Mao Asada - (ona w swoje 15 lat wygrałaby olimpiadę, ale nie dopuścili jej z uwagi na wiek z tego co pamiętam) ale za to jak później rozwinęła się artystycznie, to aż miło było popatrzeć. Jak ktoś z Was zna rosyjski, to polecam wam w necie odcinek ,,Wieczoru z Iwanem Urgantem" - gdzie gośćmi były i Ania Szerbakowa, Sasza Trusowa i Aliona Kostornaja. To był odcinek nagrany po mistrzostwach Rosji. Dziewczynki bardzo szczere, dziecinne (mają do tego prawo), z ich ,,najbardziej dorosła" Kostornaja, o której można powiedzieć, że wchodzi w nastoletni wiek. Wszystko fajnie, prowadzący żartował, że one wszystkie razem są trochę starsze od niego ale kurcze... nie o to tu chodzi dla mnie.
Alina wyrosła na piękną dziewczynę i sobie poradzi. Ona jest chyba z pochodzenia Tatarką (o ile nie pomieszałam), jest ze sportowej rodziny, a wśród swoich idolek wymienia Alinę Kabajewą. Trzymam za nią kciuki! Nie wiem tylko dlaczego taki Roma Kostomarow trochę złośliwie komentuje w mediach całą rywalizację w solistkach, bo cały czas doradza Alinie, że lepiej zakończyć karierę jako mistrzyni. W tym wszystkim chyba chodzi o to, aby przysrać Eteri, bo każdy widzi, jak ona wymienia sobie gwiazdy na lodzie.
Podesłałabyś program o który chodzi? Mój rosyjski genialny nie jest, ale chętnie spróbuje się z tym zmierzyć.


Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: GRAND PRIX FINAŁ

#49

Post autor: Halka »

Tri wesole diewczonki u Iwana Urganta - ja w ogóle bardzo lubię ten talk show!! https://www.youtube.com/watch?v=XDivOSVfct0


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: GRAND PRIX FINAŁ

#50

Post autor: blue cat »

Jejku, Ania wygląda tu tak dziecinnie w tej spódniczce, jak dziewczynka z pierwszych klas podstawówki. Można sobie uświadomić, jak bardzo one są młode, na lodzie wyglądają poważniej.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”