Nasze ukochane programy profesjonalne/rewiowe

Filmiki, zdjęcia, fan arty - wszystko co związane z naszymi ulubieńcami

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#61

Post autor: kasik8222 »

i "Bolero" w nieco innej wersji, raz jeszcze T&D


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#62

Post autor: ivi »

Te dwa tańce pochodzą z brytyjskiego "Dancing on ice". T&D mieli tam trochę naprawdę fajnych tańców. Np. w tym roku pięknie tańczyli do "Power of Love" Frankie Goes to Hollywood. Niestety na youtube jeden film jest bez dźwięku, a drugi ma słabą jakość.

Lubię też m.in.

"Jar of Flies"
i "Never Tear Us Apart"


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#63

Post autor: kasik8222 »

Normalnie nie przepadam za takimi klimatami ale to mi się podoba
ok2


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#64

Post autor: kasik8222 »

Widzę że forum po igrzyskach w Sochi zamarło :(
Dla tych którzy tu jeszcze zaglądają

Powiem wam, że za nimi tęsknię chociaż te ich triki nie robią już na mnie takiego wrażenia jak w czasach rywalizacji z Polakami.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#65

Post autor: ivi »

Normalnie nie przepadam za takimi klimatami ale to mi się podoba
ok2
Czasami mi się wydaje, że G/P zaczerpnęli swój pomysł na FD w 1997 r. z tego tańca, chociaż oba dzieli ponad 10 lat.


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#66

Post autor: Dzika Róża »

kasik8222 pisze:Dla tych którzy tu jeszcze zaglądają
"Matrix" jest chyba stworzony do jazdy figurowej, ale z pewnością nie dla każdego :) Moje przywiązanie do tej kompozycji wynika po części z faktu, że Joubert powtarzał ją uparcie przez kilka sezonów. Osobiście nie wyobrażam sobie Yuzuru Hanyu wykonującego swój program do takiej melodii.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#67

Post autor: Poice »

kasik8222 pisze:Widzę że forum po igrzyskach w Sochi zamarło :(
Dla tych którzy tu jeszcze zaglądają

Powiem wam, że za nimi tęsknię chociaż te ich triki nie robią już na mnie takiego wrażenia jak w czasach rywalizacji z Polakami.
Świetne! Uwielbiam muzykę z Matrix'a :s:

Dzika Róża, sama nie wiem. Co prawda Matrix na lodzie kojarzy mi się jedynie z Brian'em i ciężko wyobrazić mi sobie kogoś postury Yuzuru w takich klimatach, ale pamiętam jego program do Mssion Impossible (cudowne czasu juniorskie!) i wydaje mi się, że przy dobrej choreografii byłby w stanie sprzedać i taki program :D


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#68

Post autor: Svietka »

Tak sobie popatrzyłam na T/D - może to będzie obrazoburcze ale mnie ich Bolero nigdy specjalnie nie zachwyciło, a robiłam kilka przymiarek, uwierzcie mi. A przecież jest to tak znany taniec, że zwykle osoby w średnim wieku nawet nie interesujące się specjalnie jazdą na lodzie potrafią go wymienić i kojarzą ich. I się zastanawiam skąd bierze się ten fenomen tego tańca/pary? Oczywiście byli świetni i teraz na tych filmikach widać, że są ciągle w formie, jest to para która ma "chemię" na lodzie ale jak to się stało, że to oni stali się aż tak znani?

U mnie jest trochę też tak, że zawodnicy, którzy kiedyś jeździli, zanim ja się urodziłam albo jeszcze nie oglądałam łyżew nie porywają mnie tak jak ci współcześnie mi startujący, których kariery mogę śledzić na bieżąco.

A Rodnina faktycznie dobrze ciągle wygląda, cieszę się, że mogła odpalić znicz.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#69

Post autor: kasik8222 »

Ja "Bolero" pierwszy raz "na żywo" zobaczyłam na gali ZIO w Lillehammer, a że byłam wtedy 12-letnim dzieciakiem to "łykałam" wszystko, wszystko było dla mnie takie WOW, bo ja tak nie umiałam :P . Najmilej zawsze wspominam tych z którymi wiążą się moje pierwsze świadome łyżwiarskie wspomnienia, tych którzy są "odpowiedzialni" za to, że kocham ten sport do dziś. Po latach rzeczywiście nie robi już takiego wrażenia, ale miło powspominać, tak jest skonstruowana ludzka psychika, że z wiekiem robimy się sentymentalni.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#70

Post autor: ivi »

Na pewno tak jest, że najbardziej doceniamy to co, sami mogliśmy zobaczyć. Ja byłam dzieciakiem, gdy zobaczyłam Bolero (to oryginalne w Sarajewie) i wtedy zakochałam się w łyżwiarstwie. I chociaż byłam mała, taniec ten bardzo dobrze zapamiętałam na lata. Aby docenić Bolero, warto przyjrzeć się tańcom innych par z tamtego okresu - nuuuda. T&D całkowicie zmienili oblicze tańców na lodzie. Nawet teraz niedawno czytałam, że Zueva swoim parom wyświetla tańce tej pary.
Natomiast denerwuje mnie, gdy T&D utożsamia się wyłącznie z Bolero. To był taki ich "hicior", ale wiele innych ich tańców nie było wcale gorszych. Nawet często zapomina się, ze w Sarajewie mieli genialny OSP - paso doble do muzyki Rimskiego Korsakowa. I chyba żadna para, nie sprawdziła się tak dobrze w świecie profesjonalistów, jak w świecie amatorów.

Tak, jak Svetka, najbardziej lubi to co sama mogła obejrzeć, tak moim problemem jest to, że chociaż na przestrzeni lat podobało mi się wiele par, żadna mnie nie potrafiła niestety porwać tak jak T&D. Zastanawia mnie też, gdzie będą dzisiejsi mistrzowie za 30 lat, czy przetrwa ich przyjaźń. Bo mnie też fascynuje, że chociaż Torvill i Dean nie są partnerami w życiu, potrafią przez tyle lat wspólnie pracować, spędzać tyle czasu razem.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#71

Post autor: kasik8222 »

Po latach T&D przyznali nawet, że przez krótki okres byli razem. Wielu łyżwiarzy, chciał nie chciał musiał, pracuje razem, bo to bardzo hermetyczne środowisko. Co zrobiłby taki Stas gdyby Tatiana nie postawiła warunku, że będzie członkiem sztabu szkoleniowego (czym Trankov z początku wcale nie był zachwycony)? Wróciłby na Ukrainę i...? Tonya Harding w dokumencie który niedawno dodałam mówiła, że łyżwiarstwo to jedyne co potrafiła, nie miała innych umiejętności, szkoła nigdy nie była na pierwszym planie. Została pozbawiona możliwości zarobkowania w ten sposób i zostały jej tylko jakieś chore akcje z boksem, próby zostania piosenkarką (na jakimś filmie widziałam jak ją i jej zespół wygwizdali) i pewnie branie kasy za wywiady od każdego kto jeszcze chciał jej słuchać.
Pisałam kiedyś, że podziwiam łyżwiarzy którzy nie idą utartą ścieżką tylko kompletnie zmieniają profesję, kończą ciężkie studia. Wiele zależy od kraju pochodzenia, ale zawodników którzy mają komfort "odcinania kuponów" do końca życia można policzyć na palcach jednej ręki.
Dziś obejrzałam sobie dokument o zawodnikach z USA (koszykówka, football amerykański, boks). Zdecydowana większość z nich ogłasza bankructwo średnio parę lat po zakończeniu kariery. Nie potrafią inwestować, nic innego nie potrafią, żyją ponad stan, ufają niewłaściwym ludziom. Temat na inną dyskusję. Wrzucę wkrótce linka.
Last edited by kasik8222 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#72

Post autor: ivi »

Po latach T&D przyznali nawet, że przez krótki okres byli razem.
W sumie to oni się tak do końca nie przyznali. Coś tam Christopher Dean bąknął, ze jak byli nastolatkami, to on ją może pocałował, Jayne raczej mówi, że nie pamięta. Zatem tak naprawdę to nie wiemy, co między nimi było.

Wielu łyżwiarzy miało problemy finansowe, tak jak Tonya. To ogromnie drogi sport. Dzisiaj do końca muszę obejrzeć dokument, którego link załączyłaś.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#73

Post autor: Svietka »

Z powodu permanentnego braku czasu ja ten filmik oglądam na raty, dzisiaj 3 część, już do końca. Właściwie nie znałam zbyt dobrze tej historii, fajnie się ogląda.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#74

Post autor: ivi »

Pisałam kiedyś, że podziwiam łyżwiarzy którzy nie idą utartą ścieżką tylko kompletnie zmieniają profesję, kończą ciężkie studia.
Debie Thomas jest na przykład lekarzem ortopedą. Naprawdę należy się szacun.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#75

Post autor: olcia »

Jesus Christ Superstar w wykonaniu G/G


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dział medialny”