Trophée Éric Bompard, 13-15.11.2015

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#61

Post autor: handomi »

TEB odwołany. Kiepska decyzja


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#62

Post autor: kasik8222 »

I jak to ma teraz wyglądać formalnie dla zawodników? Zostanie rozegrana druga część konkurencji w innym terminie?


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#63

Post autor: handomi »

kasik8222 pisze:I jak to ma teraz wyglądać formalnie dla zawodników? Zostanie rozegrana druga część konkurencji w innym terminie?

Nie wiem. Najrozsądniejsze byłoby pewnie wystawienie wyników na bazie programów krótkich.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#64

Post autor: kasik8222 »

Rozumiem, że stała się tragedia i nie wiem czy sportowcy są bezpieczni, ale z czysto sportowego punktu widzenia wielu łyżwiarzy nie będzie mogło się odegrać i awansować po LP co z czysto sportowego punktu widzenia jest nie fair. Rozumiem żałobę narodową, ale terrorystom należy pokazać, że nie wywrócą normalnego życia do góry nogami, a przecież o to im chodzi. Nie będę się wymądrzać. Staram się teraz na wszystko patrzeć "sportowo" i jak to rozegrać by nikt nie był sportowo poszkodowany. Od polityki i zapewnienia bezpieczeństwa są inni, którzy się na tym znają lepiej ode mnie.
Swoją drogą V/T byli w Japonii w trakcie tsunami (o ile czegoś nie pokręciłam, ich LP z 2013 roku był poświęcony tej tragedii), a teraz jeszcze to.
Last edited by kasik8222 9 lat temu, edited 1 time in total.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#65

Post autor: handomi »

kasik8222 pisze:Rozumiem, że stała się tragedia i nie wiem czy sportowcy są bezpieczni, ale z czysto sportowego punktu widzenia wielu łyżwiarzy nie będzie mogło się odegrać i awansować po LP co z czysto sportowego punktu widzenia jest nie fair. Rozumiem żałobę narodową, ale terrorystom należy pokazać, że nie wywrócą normalnego życia do góry nogami, a przecież o to im chodzi.
Na bazie tej decyzji nalezaloby odwolac wszystkie wydarzenia sportowe we Francji na zawsze, bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie w powietrze wysadzi się jakiś fanatyk religijny.

I niestety takich wydarzeń będzie coraz więcej, gdy Europa otwarcie wita setki tysięcy niezidentyfikowanych ludzi, a wkrótce miliony.


Jeżeli nie potrafią we Francji zapewnić bezpieczeństwa ISU nie powinno z nimi współpracować.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#66

Post autor: kasik8222 »

Terrorystom właśnie o to chodzi, by wszystko sparaliżować, odwołać. Moim zdaniem nie tędy droga. Wiem że stało się coś strasznego, ale poprzez pokazanie, że nie dajemy się zastraszyć i nadal będziemy chodzić na zawody sportowe, na koncerty, do szkoły, do kawiarni Francuzi pokazaliby fanatykom wała.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#67

Post autor: kasik8222 »

Francja zamyka granice, to samo pewnie z ruchem samolotowym. Sportowcy zapewne są "uwięzieni". Myślę że to wszystko nie jest takie proste. Wielu tych fanatyków jest we Francji od dawna i niekoniecznie przypłynęli na tratwie z Bałkanów w ostatnich miesiącach, ale to nie jest forum polityczne i nie chciałabym by się teraz w takie zamieniło. Bardzo mi jest przykro.
Last edited by kasik8222 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#68

Post autor: Haley452 »

Zgadzam się, nietrafiona decyzja. Co innego gdyby TEB odbywał się w Paryżu (ależ wdzięczni losowi muszą teraz być łyżwiarze i kibice za ten remont). A tak, faktycznie pokazuje się terrorystom, że są w stanie wywrócić normalne życie do góry nogami. Pierwsza decyzja o rozegraniu zawodów z minutą ciszy była dużo lepsza. A tak, nikomu to nie pomoże, a łyżwiarzom namiesza...


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#69

Post autor: Hortensja »

ISU chcialo kontynuowac, jeszcze godzine temu czytalam ze miala byc tylko minuta ciszy. Ale odgornie zakazano wszelkich wydarzen sportowych w calej Francji i nie maja wyjscia :(


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#70

Post autor: Svietka »

Z jednej strony nie można dac się zastraszyć z drugiej życie i zdrowie sportowców i publiczności najważniejsze. Myślę że może być strach przed pójściem na imprezę masową zwłaszcza tak na świeżo po czymś takim.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#71

Post autor: mavie »

Niestety wyniki z piątku będą kwalifikacją do Finału Grand Prix, czyli nie będzie możliwości poprawienia wyników, Liza i Patric raczej wypadają z finału.
Ja decyzję uważam za dobrą, większość służb została skierowana na wczorajsze wydarzenia i będzie trudno zabezpieczyć taką imprezę masową. Zresztą nie wiemy czy nadal nie ma realnego zagrożenia we Francji, ISU nie odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo widzów.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#72

Post autor: handomi »

Chan wejdzie. Brown musiałby wygrać NHK lub być drugi. Wygrana nierealna, a drugie miejsce będzie imo zależało od dyspozycji Boyanga.


Awatar użytkownika
Rob
Posty: 218
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#73

Post autor: Rob »

Tak super, tylko na onecie pisali ,ze towarzyski mecz Francja- Anglia odbędzie sie zgodnie z planem,we wtorek,moze juz po zalobie ,ale coz ciekawe kto bedzie bawil sie i kibicował na towarzyskim meczu?


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#74

Post autor: LittleLotte »

Moim zdaniem najrozsądniejszą decyzją byłoby rozegranie reszty zawodów za zamkniętymi drzwiami, bez publiczności, może nawet bez kamer. Jak najszybciej, bez całego cyrku, w stylu przedstawianie sędziów. Rozumiem nieszczęście tych ludzi, ale dlaczego mają cierpieć na tym sportowcy? T/M, Liza, być może Patrick pożegnali się z GP, bo MIELI PECHA.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#75

Post autor: Kathiea »

LittleLotte pisze:Moim zdaniem najrozsądniejszą decyzją byłoby rozegranie reszty zawodów za zamkniętymi drzwiami, bez publiczności, może nawet bez kamer. Jak najszybciej, bez całego cyrku, w stylu przedstawianie sędziów. Rozumiem nieszczęście tych ludzi, ale dlaczego mają cierpieć na tym sportowcy? T/M, Liza, być może Patrick pożegnali się z GP, bo MIELI PECHA.
Zgadzam się, ze ocenianie po programie krótkim, w którym jest mnóstwo zasad i łatwo zawalić, jest totalnie nie fair. Szkoda, że to zdarzenie miało miejsce, i to jeszcze w tak niefortunnym czasie dla łyżwiarzy. Całe szczęście TEB było w Bordeaux, przynajmniej byli bezpieczni.
Cieszę się, ze nic Ci nie jest Hortensja.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”