Soliści - program dowolny

Marzec 24-30, Sitama, Japonia

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Soliści - program dowolny

#1

Post autor: Poice »

Kolejność startowa: http://www.isuresults.com/results/wc2014/SEG002.HTM
Obrazek

Liczyłam na to, że Yuzuru wylosuje miejsce przed Machidą :( Teraz to może być tak jak w SP...jeżeli Machida pojedzie program życia i dostanie noty z kosmosu to Yuzuru może się posypać. Dobrze, że chociaż jedzie przed Javierem. Będzie ciekawie. Wiele zależy od tego jak pojedzie Machida - czy nałoży jeszcze większą presję na jadących po nim, czy wręcz przeciwnie posypie się i zmotywuje pozostałych szansą na złoto.


Rozpiska z dokładnym czasem startów: [KLIK]


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Panowie chyba chcieli pokazać Paniom, że też potrafią. Naprawdę te mistrzostwa trzymają poziom. Jak już pisałam w SB bardzo podabał mi się ten Ivan tj. Włoch prowadzony przez Vassilieva. Powtórzę wszystko to co mówili Panowie z eurosportu: facet ma urodę, osobowość, umiejętności aktorskie, program bardzo zabawny, przyjemny w odbiorze. Jednak jeżeli nie nauczy się poczwórnego toe loopa to skończy jak E. Sandu (nawet z urody podobni).
Verner, eeehhh, szkoda słów tylko dlaczeko mnie to nie dziwi???? Zgadzam się z Panem Markiem, że Verner wygląda jakby było mu obojętne czy jest 1 czy 15, banan na twarzy po fatalnym programie to u niego norma której nie rozumiem.
Lubię Fernandeza, ale o ile jego programy z zeszłego sezonu bardzo mi się podobały, jego "Chaplin" był powiewem świeżego powietrza to teraz mam poczucie że się powtarza. Mam nadzieję, że poeksperymentuje ze stylem w następnym sezonie. Zgadzam się z pierwszą trójką chociaż nowa twarz ze złotym medalem też byłaby przeze mnie mile widziana. Hanyu gryzł taflę, ale sorry, Poice zabij mnie, jak widzę tego jego Puchatka to mnie skręca :-? Abbot wreszcie pokazał co potrafi. Wszystko zagrało, ten jego program tylko absolutnie czysty robi takie wrażenie. Przy błędach zaczyna mnie wkurzać jego pająkowatość a przy czystym programie nie zwracam na nią uwagi :P
Ogólnie było super, brawo chłopaki :D :D :D .


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#3

Post autor: Paula »

Tak, ten Ivan to miał fajny program. W sumie wszystko to co o nim napisałaś bym musiała powtórzyć :D. Także się zgadzam :D.
Vernera nie widziałam całego, przyszłam w połowie programu i na koniec też takie szczerzenie się do publiczności nie wywołało u mnie pozytywnych odczuć.
Fernandez - nie wiem czemu, ale ten program w ogóle do mnie nie dociera. Również mam nadzieję, że poeksperymentuje ze stylem w przyszłym sezonie.
Puchatek Hanyu jest cudowny. Ogólnie sam program Yuzuru to była cudowna walka o złoto. I wygrana :D . Ale wiedziałam, że da radę, jak wjechał na taflę to już czułam, że będzie dobrze.
Machida - wprost nie cierpię tego programu :( . Jak jego short mi się podobał, tak nie podobał mi się dowolny :P No, ale walczył i zdobył srebro więc gratulacje.

Ogólnie wysoki poziom zawodów, brawo! :25:


Mao Asada - Julia Lipnicka - Daisuke Takahashi - Yuzuru Hanyu - Zijun Li
handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: handomi »

Warto dodać, że Yuzuru jechał z kontuzją pleców :roll:


Ta rywalizacja była naprawdę niesamowita. Mam nadzieję, że program dowolny Pań również będzie obfitowałw takie zwroty akcji :mrgreen:


Awatar użytkownika
Paula
Posty: 101
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

#5

Post autor: Paula »

Właśnie potem po jego programie zauważyłam, że coś go boli i to zwiększa moje wyrazy uznania :D.

Haha co do finału pań ok, ale jeśli rzeczywiście Asada kończy karierę to chcę, żeby miała złoto na zakończenie, więc błagam, niech ona zostanie na 1 miejscu :D.


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#6

Post autor: Hortensja »

Kasik prosi o dluzsze wywody- prosze bardzo :)

Final panow chyba usatysfakcjonowal wreszcie fanow lyzwiarstwa, troszke nienasyconych finalem olimpijskim.

Ciesze sie z medalu Machidy i z tego, ze Yuzu wreszcie skoczyl 4S i pojechal prawie bezblednie. Teraz niech chlopak jedzie na jakies wakacje, bo widac, ze juz jest mega wymeczony tym sezonem ;) W sumie nie wiem czy nie widzialabym Machidy jednak na 1 miejscu, bo w sumie roznica prawie zadna, a co do wyzszych PCS Yuzu mozna by dyskutowac. No ale niech bedzie, chlopak sobie na pewno zasluzyl, a srebro tez do pogardzenia nie jest ;) Ja, chyba w przeciwienstwie do wiekszosci, nie mam nic przeciwko Strawinskiemu, a dowolny Hanyu do mnie nie przemawia. SP podobaja mi sie obu. Co do Haviera- ciesze sie, z jego brazowego medalu, mial bledy wiec nie mogl zagrozic Yuzu i Machidzie, ale i tak pojechal swietnie na tych mistrzostwach, niesamowite jak sobie przypomniec poczatek sezonu. Tylko prosze, w przyszlym sezonie- mziana stylu, no i no more tego strasznego stroju z SP 8/

Co do dalszych miejsc- Verner- to bylo prawie pewne, ze nie wytrzyma presji. Szkoda, bo ten LP jest bardzo ladny, a Tomas pieknie interpretuje muzyke. Za to Abbott- ten program to jest arcydzielo, a jeszcze wykonany tak jak dzisiaj-wow! Bede do niego czesto wracac, to pewne. Ciesze sie, ze Kovtun zajal wysokie miejsce, ale niech chlopak popracuje nad stylem, bo mozliwosci ma, ale na razie ciezko sie go oglada.

Podobal mi sie Francuz- musi jeszcze popracowac nad stylem, ale widac, ze waleczny z niego typ :) Reynolds- mam do niego slabosc, niby wszystko jest, ale brak jakijs pewnosci, stabilnosci. Chcialabym, zeby zaczal mepiej sie prezentowac. Widzialam tez fragmenty przejazdu Koreanczyka- wydaje sie bardzo obiecujacy, trzeba bedzie mu sie przygladac w przyszlosci.

Powtorze za innymi- bylo super!


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post autor: kasik8222 »

Reynolds niech zmieni stylistę bo choćby nie wiem jak pięknie pojechał to nie można się skupić na programie. Wygląda jak Pinokio. Sorry, ale w tym sporcie liczy się całość odbioru, stylizacja itp. Skoki są i niewiele poza tym. Kovtun SP da się oglądać, LP jakiś niewyraźny, brak charakteru.


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: handomi »

Kovtun to wogóle ma dziwną technikę do tych quadów, szczególnie do Salchowa. Jak do niego się składa to moja reakcja brzmi tylko "to się nie uda" :razz:


:mrgreen:


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#9

Post autor: ivi »

Sorry, ale w tym sporcie liczy się całość odbioru, stylizacja itp.
A mi się jego styl podoba :P

A jeśli chodzi o podsumowanie zawodów, to się podpisuję pod tym, co napisała Hortensja.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Haley452 »

Kasik, a co rozumiesz pod pojęciem, że Hanyu "gryzł taflę"? :P

Bo jak dla mnie jest to idealne określenie tego, ile nieczystych lądowań mu się dzisiaj przytrafiło. Sorry, ale nie rozumiem tych 99 pkt i tak dużej przepaści pomiędzy jego TES a TES Machidy i Fernandeza (zwłaszcza Machidy). Sorry, ale no nie mogę. Wyrasta nam następny Chan - wszyscy jadą dobrze, ale i tak wygrywa zawsze Puchatek :-/

Pytanie do specjalistów (bo nie chce mi się tego szukać) - ile stracił Javier na tym nieudanym lutzu? Bo jakaś taka niska ta jego ocena bazowa.

Zgadzam się co do Vernera, choć bardzo go lubię i jest przesympatyczny, to jednak mam ochotę mu przyłożyć jak widzę ten jego brak walki i totalny zlew na wszystko. faktycznie wygląda, jakby mu się nie chciało oraz jakby było mu totalnie wszystko jedno, jak pojedzie i na którym będzie miejscu. Kiedyś taki nie był, szkoda. Żal patrzeć na taki zmarnowany talent.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#11

Post autor: kasik8222 »

Drugi Chan (z punktu widzenia Kanadyjczyków) to ten 15-letni dzieciak Nam. Takie "Lwiątko", bo jeszcze nie lew, ale zero kompleksów i to się ceni :lol:


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#12

Post autor: ivi »

Ten młody chłopak jest świetny. Ale mam taką dygresję. Czy nie wydaje się Wam, że jego głowa jest zbyt duża w stosunku do reszty ciała? Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tym pytaniem.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#13

Post autor: kasik8222 »

Jakoś nie zauważyłam ;) Myślę jednak że taki chłopaczek ma jeszcze czas na koszulki a'la Alexander Smirnov :P


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: handomi »

Program Hanyu z technicznego punktu widzenia jest już na starcie dużo trudniejszy od Machidy, bodaj jakieś 7-8 pkt BV. Stąd taka roznica TES

Zresztą Machida i tak dostał ekstra boost w PCS, spodziewałem się że dostanie troche, tak do 88 pkt, ale 90 to byłem mocno zaskoczony.

Dlatego pisałem gdzieś, że jezeli Machida powaznie mysli o tym złocie to powinien dorzucić coś ekstra do programu i pójść na całość bo Hanyu z nim wygra jeżeli nie położy się na lód ;)


Javier przekreślił swoje szanse w momencie jak z potrójnego zrobił pojedyńczego lutza... I gdzieś tam jeszcze błąd popełnił , ale nie pamiętam już


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#15

Post autor: rzepecha »

Haley452 pisze:ile stracił Javier na tym nieudanym lutzu?
1Lz-2T (0.6+1.3)*0.1=2.09
3Lz-2T (6.0+1.3)*0.1=8.03

Na temat samych przejazdów na razie się nie wypowiadam, bo wciąż nie widziałam.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2014”