Pary - program dowolny

Marzec 24-30, Sitama, Japonia

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Jestem zdziwiona, że już zakończyła się konkurencja par sportowych. Kiedy??????????


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kasik8222 »

Trochę błędów było w LP. Aliona i Robina: tradycyjnie coś nie teges w skoku solo, S/K zasłużone srebro, program "z pazurem", trochę brak synchronizacji w piruecie, Megan to jest jednak kloc :-/ . Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie druga para kanadyjska zdobedzie wreszcie medal MŚ. Ciekawe co dalej panno Savchenko ;) ?


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: joasia »

Kurcze i już po zabawie!
Niestety niczego nie widziałam eurosportu brak, zostaje youtube ale to po jakimś czasie, bo zauważyłam, że jak zawody odbywają się w Japonii filmiki z występów są blokowane na jakiś czas.
Zmieniając temat, brawo dla Maćka Ciepluchy za awans do programu dowolnego! Pierwszy raz w karierze chyba, to jest coś, biorąc pod uwagę, jaką łyżwiarską pustynią jesteśmy (niestety).


joasia
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: Svietka »

Ja niestety MŚ mam w plecy, przy takiej różnicy czasu i moim trybie dnia nie jestem w stanie niczego obejrzeć :( . Liczę na weekend, że wtedy nadrobię bo tak to nie ma szans. Patrzę sobie tylko na wyniki i cieszy mnie złoto S/S, a co, niech mają na odchodne, zasłużenie. I pomyśleć, że dopiero co widziałam ich w Warszawie na ME w 2007r. Jakby to było wczoraj...


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

S/S - szczerze to nie spodziewałam się, że pojadą tak pewnie. Świetne zawody i zasłużone zwycięstwo. Przejrzałam protokoły i oczekiwałam ujemnych GOE przy 1A.... Jednak dostali +1GOE od większości sędziów, jeden uznał skok na 0, a jeden odleciał w kosmos i dał +2GOE... :23: Ok, to był ładny pojedynczy aksel, no ale chyba nie jest dozwolone skakanie 1A, prawda? W sumie i tak to nic nie zmienia, ale po prostu zdziwiło mnie, że nie dostali żadnych ujemnych GOE. Reszta stała na wysokim poziomie i pięknie pożegnali się z amatorskim łyżwiarstwem, brawo!
S/K - uwielbiam ich LP :) Było trochę niedokładności, ale i tak nie mieli szans na wygranie z S/S. Ciekawe jakie programy przygotują na przyszły sezon. Bardzo na nich liczę w przyszłym sezonie.
D/R - lubię ich program do Alicji, mimo iż nie trawię Meagan. Pojechali tak jakoś bez pazura, nie atakowali. Upadek przy 3S pokrzyżował szanse na srebro i musieli pilnować brązowego medalu.

Resztę nadrobię jak będę miała więcej czasu po MŚ :)


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#8

Post autor: rzepecha »

Poice pisze:Ok, to był ładny pojedynczy aksel, no ale chyba nie jest dozwolone skakanie 1A, prawda?
oooo, ale dlaczego? Jest jak najbardziej dozwolone, tylko nieopłacalne. Przy czym oni tego nie planowali, to był błąd.
A skoro GOE to ocena jakości wykonania, to ładny pojedynczy aksel ma całkowite prawo zostać oceniony dodatnio.

Sama nadrobię wkrótce i dopiero wtedy się wypowiem, chociaż samych zwycięzców już widziałam :) Świetny przejazd, piękne zakończenie kariery, bardzo się cieszę, że zdecydowali się na występ na MŚ.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#9

Post autor: Poice »

rzepecha pisze:
Poice pisze:Ok, to był ładny pojedynczy aksel, no ale chyba nie jest dozwolone skakanie 1A, prawda?
oooo, ale dlaczego?
Wydawało mi się, że nie ma 1A w repertuarze możliwych do skakania skoków... Jeżeli się mylę to proszę o korektę, bo do tej pory uważałam, że nie można skakać pojedynczych skoków. No i dlatego jak zawodnik/zawodniczka skacze pojedynczy skok (lub podwójny) to dostaje z urzędu ujemne GOE.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#10

Post autor: rzepecha »

Teraz mnie zaintrygowałaś.
Sprawdzę :) Lubię grzebać w regulaminach :D


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

rzepecha pisze:Teraz mnie zaintrygowałaś.
Sprawdzę :) Lubię grzebać w regulaminach :D
Po prostu tak mi się zawsze wydawało. A teraz może się okazać, że cały czas żyłam w błędnym przekonaniu :D

Ok, jeżeli wikipedia mówi prawdę to faktycznie istnieje możliwość otrzymania +GOE przy 1A. Ujemne GOE jest z automatu dla pozostałych pojedynczych skoków. Czyli 1A jest wyjątkiem :)


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#12

Post autor: joasia »

Kasiu, baardzo dziękuję!Właśnie oglądam ze smaikiem, przy śniadaniu w pracy.


joasia
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#13

Post autor: rzepecha »

Poice pisze: Ujemne GOE jest z automatu dla pozostałych pojedynczych skoków. Czyli 1A jest wyjątkiem
Powiedziałabym, że dodatnie jest zabronione. Bo równie dobrze można dać jeszcze zerowe.
Natomiast rozumiem oczekiwania co do minusowego GOE w konkurencji par, kiedy tylko jeden z zawodników wykonuje pojedynczy skok. Przede wszystkim dlatego, że zaburza to zwykle synchroniczność. Jednak GOE to suma aspektów pozytywnych i negatywnych, więc myślę, że +1 w tym momencie jeszcze się broni. +2 nawet mi, zaślepionej miłością, ciężko by było wytłumaczyć ;)

A moje zdziwienie wynikało przede wszystkim z tego, że źle Cię zrozumiałam. Napisałaś, że pojedyncze skoki są zabronione, co w założeniu oznaczałoby, że nie powinny w ogóle punktować. A wtedy to już nic bym nie rozumiała, bo w końcu masę programów z 'motylkami' (jest jakieś polskie określenie dla niezamierzonego pojedynczego skoku?) widzieliśmy, a punkty, choć drobne, drobne, to jednak leciały. Toteż był to dla mnie moment wielkiego: 'cooo?' :P


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#14

Post autor: Hortensja »

Czyli brak synchronizacji (w tym przypadku roznica w obrotach) nie jest traktowany jako blad w jakis sposob? Tylko wartosc bazowa skoku jest mniejsza? Czy jak to jest? Juz sie pogubilam :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#15

Post autor: rzepecha »

Hortensja pisze:Czyli brak synchronizacji (w tym przypadku roznica w obrotach) nie jest traktowany jako blad w jakis sposob? Tylko wartosc bazowa skoku jest mniejsza? Czy jak to jest? Juz sie pogubilam :)
Wartość bazowa skoków synchronicznych zależy od ilości obrotów w skoku, ale jeśli jeden z partnerów wykona skok o innej ilości obrotów, wtedy wartość bazowa ustalana jest na podstawie tego skoku, który ma mniejszą ilość obrotów.
Czyli np. jeśli partnerka skoczy potrójnego toeloopa, a partner podwójnego to i tak dostaną punkty tylko za podwójnego.

Dodatkowo, nierówna liczba obrotów w skokach solowych wykonywanych przez partnerów jest karana odjęciem w postaci -2 GOE.
Sam brak zgrania (ale przy zachowaniu tej samej liczby obrotów u obojga partnerów) to odjęcie -1 GOE.

U S/S widocznych braków w synchronizacji nie było, poza tym, że jeden skok miał inną liczbę obrotów, więc oba punkty nie powinny się nakładać. Jeśli któryś z sędziów miał zamiar dać +3, to po odjęciu -2 rzeczywiście wyszłoby mu +1. Dlatego też uważam, że końcowe +2 jest niemożliwe, jeśli trzymamy się wytycznych.
Last edited by rzepecha 10 lat temu, edited 1 time in total.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2014”