Cup of China 07-09.11.2014

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Cup of China 07-09.11.2014

#1

Post autor: Poice »

Listy startowe:

Soliści


1. Nam NGUYEN CAN
2. Yuhang GUAN CHN
3. Yi WANG CHN
4. Han YAN CHN
5. Alexei BYCHENKO ISR
6. Yuzuru HANYU JPN
7. Keiji TANAKA JPN
8. Jin Seo KIM KOR
9. Maxim KOVTUN RUS
10. Richard DORNBUSH USA
11. Misha GE UZB

Solistki
1. Gabrielle DALEMAN CAN
2. Zijun Li CHN
3. Kanako MURAKAMI JPN
4. Anne Line GJERSEM NOR
5. Hae Jin KIM KOR
6. Julia LIPNITSKAIA RUS
7. Elizaveta TUKTAMYSHEVA RUS
8. Viktoria HELGESSON SWE
9. Ashley CAIN USA
10. Polina EDMUNDS USA
11. Christina GAO USA

Pary
1. Natasha PURICH / Andrew WOLFE CAN
2. Cheng PENG / Hao ZHANG CHN
3. Xuehan WANG / Lei WANG CHN
4. Xiaoyu YU / Yang JIN CHN
5. Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE ITA
6. Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT RUS
7. Arina CHERNIAVSKAIA / Antonino SOUZA-KORDYERU RUS
8. Jessica CALALANG / Zack SIDHU USA

Tańce
1. Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM CAN
2. Shiyue WANG / Xinyu LIU CHN
3. Yiyi ZHANG / Nan WU CHN
4. Yue ZHAO / Xun ZHENG CHN
5. Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON FRA
6. Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA
7. Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN RUS
8. Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI USA


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

Zapowiada się bardzo interesująco. U solistów zobaczymy nowe programy Yuzuru, Hana, Maxima. Będzie na pewno ciekawie. Z kolei u pań obsada również zacna - Julia, Polina, Kanako, Zijun, Elizaveta. W parach pierwszy raz zaprezentuje się Vera ze swoim nowym partnerem, a w tańcach oczywiście Elena i Ruslan :mrgreen: Poza tym czekam na dobry występ Francuzów, Shibsów. Nie można zapomnieć też o aktualnych Mistrzach Świata, czyli Annie i Luce.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#3

Post autor: LittleLotte »

W parach bardzo liczę na Jess i Zacka, ten sezon zaczął się dla nich fantastycznie. W tańcach mam nadzieję na dobry występ Francuzów, ze wskazaniem na podium :), chociaż może być z tym problem, bo obsada jest naprawdę dobra. U pań też będzie emocjonująco, no i jestem ciekawa, czy Max nadal utrzyma się na pozycji mojego ulubieńca :P


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: Haley452 »

Najciekawiej zapowiadają się tańce (w końcu!). Bardzo jestem ciekawa Eleny i Ruslana oraz Anny i Luci, do tego Shibsy, Francuzi, Paul/Islam. Zapowiada się ciekawa rywalizacja.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post autor: yenny »

Zwykle CoC był najsłabiej obsadzonym punktem GP i najnudniejszym - a tu taka niespodziewajka!
U panów to raczej pewne, że w czołówce będą : Yuzuru, Maxim i Han.
U pań Julia i Elizawieta, to faworytki, do tego Zijun, może Kanako powalczy też.

W parach i tańcach mamy sporo nowości w sumie, ciekawa jestem jak się zaprezentują nowo zestawione pary, głównie Elenę chcę obejrzeć.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

Tańce:
- Shiyue WANG / Xinyu LIU - bardzo mi się podobali! ładne stroje, dużo charakteru, dobra muzyka i interpretacja. Nie mogę się doczekać ich FD!
- Elena ILINYKH / Ruslan ZHIGANSHIN - widać problemy pod względem zgrania i elementów technicznych. Potrzebują jeszcze czasu do dotarcia się, ale i tak uważam, że jak na pierwszy start to rewelacja. Ocena również zacna - zwłaszcza druga.
- Alexandra PAUL / Mitchell ISLAM - zbyt delikatnie jak na taki charakter tańca krótkiego :( Monotonna muzyka i już nawet nie pamiętam ich programu.
- Gabriella PAPADAKIS / Guillaume CIZERON - rewelacja! Bardzo, bardzo mi się podobali i Guillaume jest jeszcze przystojniejszy niż w zeszłym sezonie xD (takie ciasteczko :P). Wydaje mi się, że zwłaszcza Gabriella znacznie się poprawiła pod względem SS i postawy. Życzę im medalu :)
- Maia SHIBUTANI / Alex SHIBUTANI - całkiem ładny program, cudowne stroje, ale tak jakoś mało charakteru, bardzo skupili się na technicznej stronie programu.
- Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE - umm...jak zobaczyłam sukienkę Anny to się mocno zdziwiłam. Ja rozumiem, że może chcieli być oryginalni, ale ta kolorystyka i falbany zupełnie tu nie pasują. Program nijaki, ja tam paso doble nie widziałam. Zbyt ostrożnie, introwertycznie. PCS wyśrubowane pod sufit....


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#7

Post autor: ivi »

Bardzo, bardzo mi się podobali i Guillaume jest jeszcze przystojniejszy niż w zeszłym sezonie xD (takie ciasteczko :P ). Wydaje mi się, że zwłaszcza Gabriella znacznie się poprawiła pod względem SS i postawy.
Ja muszę powiedzieć, gdy patrzę, ile mają lat, nie mogę uwierzyć. Wyglądają na dużo starszych, a ich tańce też są dojrzałe. Zgadzam się z Poice, że SD bardzo dobry.

Wiem, że pewnie wiele osób się nie zgodzi, ale mnie program Włochów się spodobał i uważam, że ma potencjał. Ciekawa jestem, jak wykonają go na kolejnych zawodach.

A Hanyu chyba już dostaje punkty za nazwisko. Chociaż muszę przyznać, że gdyby program mu wyszedł, byłby piękny.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

Solistki:
- Julia LIPNITSKAIA - widać, że jej team wziął sobie do serca rygorystyczne traktowanie w tym sezonie flutzów :) Czysty przejazd, ale moim zdaniem nie powinna wygrać z Elizavetą w PCS. Program Elizavety jest dojrzały, dopracowany i świetnie się go ogląda.
- Elizaveta TUKTAMYSHEVA - ma szanse na zwycięstwo, więc czekam na niespodziankę!
- Kanako MURAKAMI - program zaczyna mi się podobać. Ładna sukienka, widać, że Kanako lubi muzykę z Upiora i co najważniejsze - potrafi ją dobrze zinterpretować. Nie przeszkadzał mi nawet za bardzo trochę ciężkawy wokal :)
- Gabrielle DALEMAN - zaskoczyła mnie. Dynamiczna, piękne, wysokie skoki, choć przez to brakuje jej lekkości...no ale to po prostu inny typ zawodniczki.
- Zijun LI - ładny program, jak zwykle jeździ elegancko i dobrze się ją ogląda, ale zaczyna to już nudzić...Jej programy zlewają mi się w jedno. To już któryś program z kolei, który wykonuje do bardzo klasycznej muzyki i do tego w bardzo baletowym stylu.
- Polina EDMUNDS - nie sądziłam, że aż tak źle będzie u niej ze skokami. Chyba trochę urosła i widać, że brakuje dobrego timingu w skokach.

Soliści:
- Maxim Kovtun - po obejrzeniu Bolera w wykonaniu Elizavety to Maxim wypada blado. Jednak brawa za 4S+3T oraz 4T. Jego technika przy salchowie jest okropna, ale jak widać przynajmniej skuteczna. Dobra sekwencja kroków, ale program (póki co) mi się nie podoba.
- Yuzuru Hanyu - um...jeżeli pojedzie ten program czysto to będzie to arcydzieło. Nawet z błędami przy skokach widać, że jest to piękny program. 3A cudny (tylko jeden sędzie dał +2GOE a pozostali +3 :D), ale sądzę, że przy jego pewności przy axlu to lepiej trzymać się kolejności takiej jak przez ostatnie dwa sezony, czyli najpierw 4T, a 3A i kombinacja w drugiej części programu. Błąd przy 4T jestem w stanie zrozumieć (lol że dostał tyle +2GOE za ten skok....), ale już niewykonanie kombinacji było nie w jego stylu....Program nastawiony na pokazanie jego możliwości interpretacyjnych (w przeciwieństwie do poprzedniego SP), no ale skoków szkoda. W K&C wydaje mi się, że po wyświetleniu ocen powiedział do Orsera: ,,Jakim cudem dostałe tyle punktów?" :what: Na to Orser ,,Dlaczego dostałeś 82? Twoja druga ocena.", a później dodał ,,82 za 3T i brak kombinacji" xD Ponad 44 pkt to dużo jak za program z błędami przy skokach, no ale jeśli Kovtun dostał 41 pkt to te 44 specjalnie mnie nie dziwi. W K&C Orser zauważył to co mnie również rzuciło się w oczy, że 4T był blisko bandy, a Yuzu potwierdził, wiec może to dlatego? Poza tym Yuzuru nigdy nie był wczesnosezonowym zawodnikiem, więc pewnie będzie się rozkręcał przez cały sezon. W wywiadzie po SP sam przyznał, że nie wie jakim cudem jest na 2 miejscu :P Mam jedynie nadzieję, że z jego zdrowiem jest w miarę ok (i nie doskwiera mu już kontuzja kostki i pleców), gdyż wyglądał dość blado, no i jakby odetchnął z ulgą po programie (jakby spodziewał się znacznie gorszego występu).
- Han YAN - były błędy, a poza tym dalej przeszkadza mi jego otwarta buzia :-/ Po prostu nie mogę się skupić na niczym innym, gdy oglądam jego programy. Program mnie nie porwał, wg mnie bardzo starał się interpretować muzykę, ale średnio mu to wychodziło. To jego kolejny program utrzymany w takim humorystycznym tonie, więc może lepiej spróbować czegoś nowego?
- Richard DORNBUSH - szczerze? Nic z jego programu nie pamiętam :(
- Nam NGUYEN - czysto skokowo, ale program dalej juniorski, tak jak i jego interpretacja.
- Misha GE - podobał mi się bardziej niż ostatnio. Przy poprzednim starcie przeszkadzało mi niekontrolowane wymachiwanie rękoma i to, że tak bardzo starał się nieudolnie interpretować muzykę. Tym razem chyba było tego mniej i od razu program wygląda lepiej.
Last edited by Poice 10 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#9

Post autor: olcia »

Widziałam najlepsze panie
Julia - bardzo mi się nie podoba jej nowy sp, taki trochę bez ładu i składu do tego ten okropny kostium i fryzura (wszystko w stylu pięciolatki), to bardzo psuje odbiór, chyba zacznają się problemy ze skokami bo tylko 3T-3T, na plus wygląda na to że poprawiła trochę tego nieszczęsnego axla, chyba że to przez inny kąt kamery w każdym razie wygląda lepiej.
Liza - znowu super, kolejny dobry start w tym sezonie, trochę trzeba popracować nad rozciągnięciem bo niektóre pozycje w piruetach są kiepskie.
Kanako - podobała mi się najbardziej, bardzo elegancka jazda i piękna sukienka

dla mnie powinna prowadzić Liza, no ale...

Szkoda Yuzuru, program piękny, wcale nie uważam że dostał za dużo punktów, w końcu to aż 20 mniej od jego rekordu, a wszystko poza tymi 2 elementami było doskonałe, axel nie z tego świata, same 3 w goe powinny się posypać.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#10

Post autor: olcia »

Widzę Poice, że dzisiaj zgadzamy się we wszystkim.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Drobna uwaga odnośnie publiczności - komentatorzy Eurosportu cały czas mówili, że widać jak popularne łyżwiarstwo stało się w Chinach, ale....czekałam na występ Kanako i Yuzuru (zwłaszcza jego), gdyż wtedy potwierdziły się moje przypuszczenia - duża grupa kibiców to po prostu Japończycy. A może Chińczycy kibicujący Japończykom? Wątpię, bo wystarczy spojrzeć ile osób jest na programie krótkim solistów (i ile miśków oraz okrzyków otrzymał Yuzuru), a ile osób było na krótkim par sportowych - i to mimo, że w parach było oczywiste, że Chińczykom pójdzie rewelacyjnie.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#12

Post autor: Poice »

olcia pisze:Widzę Poice, że dzisiaj zgadzamy się we wszystkim.
Miło mi :)


Pary sportowe:
Tak jak przypuszczałam - dominacja par chińskich.
Cheng PENG / Hao ZHANG - lubię ich, ale ten program...cóż....mnie nie porwał i nie wiem czy są w stanie wyciągnąć z niego więcej. Piękne i pewne elementy techniczne. Wygraną mają w kieszeni, więc mam nadzieję, że popracują bardziej nad drugą oceną w programie dowolnym.
Xiaoyu YU / Yang JIN - bardzo podoba mi się muzyka, wschodnie rytmy, ładne stroje (zwłaszcza jego). W kilku miejscach widać było brak koncentracji z jej strony, ale liczę na ich dobry start w programie dowolnym.
Vera BAZAROVA / Andrei DEPUTAT - oj Vera, Vera....dalej to samo ze skokami solo. Szkoda, bo dobrze ze sobą wyglądają i zgadzam się z komentatorami E2 - Andrei jest solidnym partnerem.
Nicole DELLA MONICA / Matteo GUARISE - wspominam o nich tylko dlatego, że jak na niego patrzę to widzę jego zdjęcia...bez ubrań :x :hah: (Matteo jest modelem :)).


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: handomi »

Obrazek


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#14

Post autor: Poice »

handomi - tak, 3A był cudowny :D


Uwielbiam szczere reakcje Yuzuru na oceny, które dostaje :) - zaczyna się od 06:30 :P :P :P


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post autor: kasik8222 »

Niemal wszystko co zobaczyłam mogę podsumować stwierdzenie, że w zeszłym sezonie było lepiej. Dotyczy to zwłaszcza Yuzuru i Julki. Hanyu jadący do Chopina za bardzo przypomina mi klimaty "Chanopodobne". Zgadzam się, że Lipnitskaya w tym stroju wygląda jak 5-latka z piaskownicy. Myślę, że kombinacja dwóch toe-loopów jest tymczasowa.
Mało znam łyżwiarzy, którzy unieśli wykonanie do "Bolera", a już z całą pewnością dotyczy to Panów. Liza ok, ale jak na nią patrzę to tęsknię za "Bolerem" w wykonaniu Kostner i mówię to najzupełniej poważnie ;)
Peng/Zhang naprawdę mi się podobali. Peng nareszcie sportowo dorasta i przestają ze sobą wyglądać karykaturalnie.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”