GPF Barcelona 11-14.12.2014

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

GPF Barcelona 11-14.12.2014

#1

Post autor: Hortensja »

Zakladam watek, zeby podzielic sie informacja, ze Gracie Gold musiala zrezygnowac ze startu w finale GP z powodu kontuzji :(

EDIT : szybko sprawdzilam kto tam za nia wskakuje na miejce i wychodzi na to ze Rika Hongo.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Powiem Wam, że trudno mi się ekscytować tym sezonem. V/T sezon mają najpewniej z głowy, do tego te wszystkie kontuzje czołowych zawodników i te nowe duety par sportowych z których może jedna jest na światowym poziomie z szansami na ostanie się dłużej niż rok... Jak dla mnie sezon do bani :( .


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#3

Post autor: Hortensja »

Rozumiem ten punk widzenia, ale mowiac szczerze dla mnie ten sezon jest super, wlasnie dlatego ze tyle jest przetasowan, ciekawie jest obserwowac kto umial (albo mial szczescie) wykorzystac szanse, ze zrobilo sie troche luki, a kto nie wytrzymal presji... Kurcze, jakos tak...tesknie za starymi, ale patrze w przyszlosc i juz ostrze zeby na nastepny 4-letni okres. Bardzo ciekawa jestem jak to sie wszystko potoczy :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Nie przepadam za Gracie, ale żałuję, że nie wystąpi w Barcelonie, gdyż jako jedyna miała szansę by powalczyć z Rosjankami. Życzę jej powrotu do zdrowia i powodzenia dla Riki Hongo! Kto by pomyślał, że dostanie się do gpf jako jedyna Japonka. Teraz przynajmniej Wagner ma szansę nie skończyć na ostatnim miejscu. Na gs czytałam niepokojące raporty o grypie Eleny :( Oby szybko się wykurowala :|


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#5

Post autor: olcia »

Której Eleny?


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: yenny »

Właśnie, której Eleny?
Ja mam podobnie jak Hortensja, ten sezon lubię, bo to jedna wielka niespodzianka.
Do pewnego momentu, mniej więcej do Nagano sezon poolimpijski był nudny :-> bo odchodzili starzy, na ich miejsce wskakiwali ci wiecznie drudzy i tak to się toczyło. Zwłaszcza w tańcach to było widoczne a niespodzianki typu rodzeństwo Duchesnay to było wydarzenie jakie niemal nie miało prawa się wydarzyć.
Po Nagano to się zmieniło. Tańce jeszcze się broniły przed zmianami, ale generalnie zaczęły się lekkie przetasowania, przestali wygrywać tylko murowani faworyci, po SLC zaczęły się dyskusje o zmianie systemu, który ostatecznie zmieniono itd,
W tym finale GP kibicuję Rosjanom głównie - Lizie i Ani, w tańcach Elenie i Rusłanowi, w parach Kseni i Fedorowi, choć w tym sezonie nie powalają na kolana, tylko w panach mam nadzieję, że wygra Yuzuru :-) Wiem, że w tańcach Rosjanie nie wygrają, trzymam więc kciuki za Kaitlin i Andrew.

Poza tym podoba mi się to rosyjskie łyżwiarstwo - Tarasowa i Morozow, Stiepanowa i Bukin, cała "zgraja" mega utalentowanych łyżwiarek - solistek - super. brak tylko porządnego i solidnego solisty, bo choć Maksim, Sergiej i Kostia się starają, to efekty powiedziałabym są takie sobie - jak skoki ok, to leży warstwa artystyczna, no zawsze coś jest nie tak. Pitkajew jeszcze młody no i też z nim różnie bywa.

Wracając do FGP- żal, że Gracie nie startuje, bo choć nie przepadam za nią, to na pewno jej brak odbije się na poziomie, z całym szacunkiem dla Riki - Gracie to ona nie jest. A rywalizacja Gracie kontra Rosjanki na pewno byłaby o niebo ciekawsza.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

Chodzi oczywiście o Elenę Radionovą. Jednak nie wiem na ile to potwierdzone informacje. Byłaby szkoda :-/ Marzy mi się wygraną Yuzu. Nie dlatego, że chce by zdobył ten medal, ale abym mogła uwierzyć, że mentalnie jest z nim wszystko w porządku. Na pewno jego pewność siebie jest znacznie nadszarpnieta, a jak sam mówił w wywiadach - przed nim jest teraz wysoka ściana, którą przeskoczy choćby miał zedrzeć sobie wszystkie paznokcie :|


Melissaaa
Posty: 13
Rejestracja: 10 lat temu

#8

Post autor: Melissaaa »

Dla mnie ten sezon jest bardzo interesujący :)
Lubie widziec nowe twarze na podium :)
Z par sportowych jakos nie tesknie za Volosozhar Trankov i Pang Tong, tylko za Niemcami.
W tym sezonie bardzo podoba mi sie Tarasova Mororzovi mloda para chinska zapomnialam jak sie nazywaja nie mam pamieci do chinskich nazwisk :)
Ze starych o dziwo Kavaguti Smirnov kiedys ich nie cierpialam,a w tym sezonie jestem na tak.Duhamel Radford tez bardzo ciekawa para uwielbiam ich innosc ich styl roznicy sie od innych, Stolbova Klimov to dla mnie obecnie najlepsza para nie koniecznie najciekwsza,ale najbardziej spojna i pewne elementy techniczne. S/K co raz bardziej zaczynaja mi przypominac Totmianine i Marnina.

Z par tanecznych: Tesknie i to bardzo za elegancja Virtue i Moir i za dynamika Davis White, ale pojawila sie inna cudowna para Papadakis Cizeron dla mnie rewelacja sezonu mam nadzieje ze wygraja final. Juz w tamtym roku byli swietni ale niestety nie docenieni. Ich FD jest wspanialy plynnosc, interpretacja, delikatnosc. Moj ulubiony fd tego sezonu. Z innych par podobaja mi się rogramy Hurtado Diaz, Hubell Donochue, Coomes Bucklnad , Ilinykh Zhiganshin, Hawayek baker. Nie rozumeim natomiast zachwytow nad Chock BAtes moze troche na nich krytycznie patrze ze wzgledu na sytuacje z Emily Samuelson, jakos ich nie lubie i drugiej amerykanskiej pary Shbutani Shibutani dla mnie ich brazowy medal byl jakims przypadkiem teraz nic specjalnego nie pokazuja sa duzo slabsi od Hubell Donochue dla mnie pary bardzo nie docenionej.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#9

Post autor: Poice »

Melissaaa pisze:Dla mnie ten sezon jest bardzo interesujący :)
Lubie widziec nowe twarze na podium :)
Zgadzam się. O ile przez ostatnie lata w ogóle nie interesowały mnie tańce, o tyle w tym roku jest bardzo ciekawie. Walka o podium najważniejszych imprez w tym sezonie będzie pasjonująca i na pewno będą jakieś przetasowania na podium - miła odmiana niż zgadywanie czy tym razem wygrają D/W czy V/M :)

Solistki w tym sezonie trochę mniej mnie interesują...Nie ma Mao, Akiko, Yuny, Adeliny (chciałabym zobaczyć jak wytrzyma presję)...Rosjanki są rewelacyjne, ale póki co tylko bezbłędna Gold może z nimi rywalizować. Na GPF nie ma Amerykanki, więc podium rosyjskie jest praktycznie pewne - w głębi serca chcę, aby wygrała Liza :)

Panowie - Yuzuru miał dzisiaj bardzo dobry trening - skakał poczwórne skoki, ale miał trochę problemów z 3Lz w SP oraz z 4S. Ponoć wygląda w miarę solidnie...ocenię w sobotę :) Mura i Machida także mogą trening zaliczyć do udanych, Kovtun się nie pojawił, a Javier ponoć zawalał wszystkie skoki dzisiaj - chyba presja do niego zaczyna docierać :-? Z drugiej strony trening to jedno, a zawody to drugie. Yuzuru w SP jedzie jako pierwszy - jak sam przyznał już dawno nie miał takiej pozycji wyjściowej.

Pary - Stolbova/Klimov są nudni jak flaki z olejem w tym sezonie :( Jednak ich napompowane PCS oraz wielka stabilność formy powinny zapewnić im złoto. Kanadyjczycy pewnie uplasują się na drugim miejscu, a na trzecim chcę którąś z chińskich par!

Już nie mogę się doczekać piątku - jestem już spakowana xD Biorę ze sobą japońską (dla Yuzu i Mury oraz dla Riki :P), chińską (dla chińskich par!) i rosyjską (o zgrozo! ale to specjalnie dla Rosjanek :P Kovtunovi nie będę machać xD xD) flagę :D


handomi
Posty: 333
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: handomi »

ale też ponoć skoczył kilka przepięknych 4S :mrgreen: trzymam kciuki żeby pojechał dwa czyste programy ok2


..... Javier także :D


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

Hej.
Obejrzałam wczoraj pary sportowe i solistki.
Z par oczywiście najlepsi byli Megan i Eric oraz Ksenia i Fedor. osobiście bardziej podobali mi się Rosjanie, program super pojechany, choć nie porywają tak jak w zeszłym sezonie, to nadal są super - moja ulubiona para.
Megan i Eric świetnie pojechali - czyste lutze oddzielnie i lutz wyrzucany, rewelacja. Bardzo trudny program i też doskonale pojechany, piruet oddzielnie to był majstersztyk. Dawno nie widziałam takiej synchronizacji. ale w ich programach zawsze mi cos "wyje" - głównie w tych liryczno/romantycznych. W ogóle nie pasują mi do takiego repertuaru - zwłaszcza Megan. Jej zacięta mina i bicepsy gryzą się z tym co widzę na lodzie. No, ale co by nie mówić, prowadzą zasłużenie, bo to co pokazali to było naprawdę dobre.
Yuko i Aleksander są ostatni - Yuko calkiem się posypała, a szkoda, bo w tym sezonie mają naprawdę dobre programy, normalne stroje i fryzury i bardzo im kibicowałam.
Z parami Chińskimi mam ciągle ten sam problem - tzn, nie mogę się do nich przekonać. Jak jedzie ich kilka, jedna po drugiej, to potem mam problem by powiedzieć kto co zrobił. W każdym razie mnie nie powalili na kolana.

U pań też zgadzam się z kolejnością. Co prawda tylko Julka pojechała program bez usterki i do tego trudny, ale sam program wcale mi się nie podoba i jej stylizacja w nim jest okropna. Całość po prostu okropna. Po jej przepięknych i pełnych treści programach z zeszłego roku w tym sezonie jest mdła i niewyrazista. SP jest okropny, a FP mimo przepięknej muzyki jechany jakby chciała a nie mogła. Julka była chyba bardzo niezadowolona z oceny, bo dostała 66 pkt, liczyła na więcej zapewne. Podobną minę po ogłoszeniu wyników miała jej trenerka.
Prowadzi Tutkamyszewa, pomimo tego, że miała usterkę w lutzu - przekręciła go. Ale poza tym program świetny i pojechany z życiem, pasją, ja ją bardzo lubię. I wczoraj najbardziej mi się podobała.
Drugi program, który był świetny IMO wykonała Anna Pogoriłaja. Co prawda zachwaiała się w lutzu i nie dodała skoku do niego, zaryzykowała 3tl(wywrotka) po 3r ale sam program - rewelacja. Rewelacja. Bardzo mi się podoba i ona bardzo dobrze się w nim czuje. Anna jest na 4tej pozycji, mam nadzieje, że podskoczy wyżej.
Radionowa miała upadek po 3rittbergerze, poza tym ok, ale jej program to dla mnie nic specjalnego, po prostu sobie skacze do muzyki - dyskoteka plus flamenco. Może i to do niej pasuje, ale dla mnie Elena jest strasznie chaotyczna. Urocza, śliczna, ale nie zachwyca.
Ashley też się nie ustrzegła błędów i jest ostatnia. program ma ładny, ale co z tego jak skoki zawala.
Natomiast Rika jest dla mnie strasznie "przeźroczysta", jak zjedzie z lodu to nie wiem co robiła.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#12

Post autor: Poice »

Nic nie widzialam :| Wyniki zaskakujące- zwłaszcza miejsce Yuko i Alexandra. Wielka szkoda :( U pań z tego co czytałam i widziałam po wynikach nie za ciekawie. Ogólnie dość słabe wyniki. Dzisiaj tez nic nie zobaczę, bo będę zwiedzać Barcelonę :mrgreen: Póki co czekam na samolot w Warszawie. Juz nie mogę się doczekać soboty!!


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

Poice, masz baner "łyzwyfigurowe.czo" by nam nim pomachać/ :lol:

Zazdroszczę Ci tego wyjazdu. baw się dobrze i dużo pisz "na żywo' co się dzieje. i zdjęcia rób!

E, no u pan nie było tak źle. Szału nie było, ale nie było też tragedii. Bywało gorzej. Widomo, zaskoczeniem jest miejsce Ashley za Riką, ale raczej pewne było, że 4 pierwsze miejsca zajmą Rosjanki pod nieobecność Gold


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#14

Post autor: Hortensja »

Melissaaa, zgadzam sie w wielu punktach z twoja wypowiedzia :)

Melissaaa pisze:Z par tanecznych: Tesknie i to bardzo za elegancja Virtue i Moir i za dynamika Davis White, ale pojawila sie inna cudowna para Papadakis Cizeron dla mnie rewelacja sezonu mam nadzieje ze wygraja final. Juz w tamtym roku byli swietni ale niestety nie docenieni.
Bardzo lubie P/C i ciesze sie z tego jak wskoczyli na sama gore stawki, powodujac troche fermentu ;) Uwazam jednak, ze w zeszlym roku bylo o nich dosc glosno mimo wszystko, ich FD byl dosc czesto wymieniany, oryginalna muzyka zrobila swoje. Natomiast jesli o chodzi o ich jazde, to jeszcze rok temu ciezko sie na nich patrzylo momentami, glownie przez Gabriele, jej sztywne nogi i zgarbiona sylwetka bardzo przeszkadzaly, Guillome jest sweitnym tancerzem, ale ona od niego odstawala. Teraz nadal to on wiedzie prym, ale ona bardzo sie podciagnela i swietnie sie ich oglada
Melissaaa pisze:Z innych par podobaja mi się rogramy Hurtado Diaz, Hubell Donochue, Coomes Bucklnad , Ilinykh Zhiganshin, Hawayek baker. Nie rozumeim natomiast zachwytow nad Chock BAtes moze troche na nich krytycznie patrze ze wzgledu na sytuacje z Emily Samuelson, jakos ich nie lubie i drugiej amerykanskiej pary Shbutani Shibutani dla mnie ich brazowy medal byl jakims przypadkiem teraz nic specjalnego nie pokazuja sa duzo slabsi od Hubell Donochue dla mnie pary bardzo nie docenionej.
Jesli chodzi o o C/B i Emily Samuelson, to bys sie dogadala z Haley ;) Widac, ze nikt za bardzo nie kocha tej pary, mi sa obojetni, aczkolwiek podoba mi sie troche elementow, maja fajne podnoszenia,lubie Gershwina :P , swietne stroje (ponoc Madison sie zajmuje projektowaniem? jesli tak to dobrze jej to idzie). Jesli chodzi o pozostale amerykanskie pary to lubie SD Shibsow, a co do tego nieszczesnego walca- mogli juz w to uderzac, przy ich elegancji i stylu jazdy, ale moze nie wybierac takiej promiennej i troche banalnej muzyki (w sensie wybor banalny, nie muzyka), pojsc w jakis walc bardziej tragiczny albo liryczny jak V/M w 2007... Nie wiem, nie mam na nich pomyslu, oni sami tez chyba nie wiedza czego chca. Hawayek/Baker to moja ulubiona mloda para i mam nadzieje, ze beda sie rozwijac. Natomiast co do Hubbell/Donochue to uwazam, ze maja ciekawy FD (myzuka, oryginalne elementy tanca), ale troche brakuje plynnosci, zarowno w choreografii, jak i w ich technice. Niemniej jednak ciesze sie, ze ta para prezentuje cos innego.

Yenny, zgadzam sie z toba co do D/R, liryczne klimaty im nie pasuja, dlatego uwazam, ze swietny jest ich FD, po prostu swietnie pasuje do ich energicznego stylu. S/K oglada sie z prawdziwa przyjemnoscia, FD mozna wiele zarzucic, ale SP jest ciekawy i bardzo do nich pasuje. Chinskie pary mi sie podobaly, w ogole ogladnelam sobie wczoraj wszystkie te programy myslac, ze jednak w przyjemnoscia oglada sie GPF w tej dyscyplinie szczegolnie, jak mozna obejrzec tych najlepszych i widac na jak swietnym sa poziomie. Tyle pieknych podnoszen twistowych :) Tylko K/S nie chcialam ogladac, widzac ich oceny, stwierdzilam, ze nie chce tego widziec :(

Co do pan- no ja tam uwazam, ze bylo kiepsko, jak na GPF. Tzn bez tragedii, ale nic mnie nie zachwycilo. Elizaveta jest swietna i ma fajne programy, ale wczoraj miala ten blad i mam wrazenie, ze to ja troche wytracilo z rytmu, caly program gonila muzyke i byla o 2 sekundy do tylu z choreografia. Przy tak rytmicznym utworze jak Bolero to przeszkadza. Radionova zaskoczyla mnie upadkiem, chociaz trzeba jej przyznac, ze jest twarda i nie bylo tego po niej widac. Ciesze sie, ze Julia pojechala dobrze i widac bylo, ze byla zadowolona z przejazdu (z ocen juz troche mniej ;) ). Mi tam sie podoba jej program krotki, Julia dla mnie jezdzi co prawda ladnie i plynnie, ale dretwo, nie wczuwa sie w muzyke i za bardzo jej nie interpretuje, taka lekka choreografia, o troche szybszym rytmie jej pasuje. To samo zreszta uwazam odnosnie Radionovej, mi tam sie podoba ten jej program, dla 15-letniej dziewczynki w sam raz, ma poczucie rytmu, potrafi podkreslic akcenty, mimo jej machaniny trzyma sie to kupy ;)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: Svietka »

Baw się dobrze Poice. Czekamy na wrażenia :) Pozdrów Yuzuru ;)

Ja tylko dodam, że coraz lepiej patrzy mi się na chińskie duety. Naprawdę są potęgą w tej konkurencji, gdybyśmy choć jedną taką parę mieli...


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”