Dokument ESPN o sportowcach-bankrutach

Czyli wszystko to co nie pasuje do innych kategorii :)

Moderatorzy: Hortensja, kasik8222, LittleLotte, Haley452, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Dokument ESPN o sportowcach-bankrutach

#1

Post autor: kasik8222 »

Polecam obejrzeć, ciekawe i pod rozwagę 8-) Dokument ESPN o tym jak łatwo ze sportowego szczytu spaść na finansowe dno niedługo po zakończeniu kariery

Jeżeli znacie inne ciekawe dokumenty z tej serii to wrzucajcie. Pamiętam dokument o skruszonej Marion Jones która właśnie wyszła z kicia i układa swoje życie na nowo. Koniec sezonu łyżwiarskiego to dobry czas na podobne tematy :lol: .


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Będę tu wrzucać kolejne filmy dokumentalne o tematyce sportowej i wywiady ze sportowcami. Oto dokument o braciach Kliczko, ciekawy także z socjologicznego punktu widzenia, nawet dla kogoś kto kompletnie nie interesuje się boksem

Wywiad Oprah z Marion Jones (w oryginale, po angielsku)




A tu Tara Lipinski u Oprah tłumacząca m. in. decyzję o przejściu na zawodowe łyżwiarstwo


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kasik8222 »

Polecam dokument "Dwóch Escobarów" o reprezentacji Kolumbii w piłce nożnej i jej powiązaniach z biznesem narkotykowym. Jeden z tytułowych Escobarów to piłkarz który po powrocie do ojczyzny z MŚ został zabity a drugi to narkotykowy boss. Jakiś czas temu oglądałam ten dokument w kinie studyjnym na jakimś festiwalu. Bardzo wciągający film dokumentalny.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Dziś wyszperałam i właśnie oglądam dokument po polsku: "Igrzyska Putina"


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

Dokument stacji E! o życiu Rudy Galingo, byłym partnerze Kristi Yamaguchi z pary sportowej odnoszącym także sukcesy solo

Naprawdę ciekawy dokument o sporcie, rodzinie, współpracy z Kristi, trudnościach związanych z orientacją seksualną, narkotykach, jego trenerze chorym na Aids. O wielu kwestiach tu poruszonych nie miałam wcześniej pojęcia.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: kasik8222 »

W dokumencie padły takie słowa które nasuwają skojarzenie z drogą T. Harding. Galindo nosił krzykliwe stroje, miał "niewłaściwe pochodzenie", otwarcie mówił o swojej orientacji. Podobnie jak Tonya albo Surya nie był mistrzem jakiego chciał łyżwiarski świat. czasy sie zmieniają, ale na początku lat 90-tych albo się było lodowym księciem/księżniczką albo zapomnij o złocie, nawet jeżeli na nie zasługujesz. Reputacja ponad wszystko.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2401
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

ja niedawno na TVp Kultura 9chyba) oglądałam program o polskich sportowcach/olimpijczykach z zimowych igrzysk i było całe 15 minut o Grzesiu Filipowskim. Super, pokazywali jego dom, rodziców, jego treningi i w ogóle życie poza lodem. Na lodzie też.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: kasik8222 »

W maju na TLC będzie dokument o tancerzach tańca towarzyskiego, ich życiu i zmaganiach na turniejach, zmaganiach z kosztami uprawiania tego sportu. Jak ja bym chciała by ktoś nakręcił coś takiego o łyżwiarzach :lol


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#9

Post autor: kasik8222 »

Pisałam już o dokumencie "Dwóch Escobarów. Z okazji rozpoczynającego się Mundialu warto przypomnieć historię Andersa Escobara
http://eurosport.onet.pl/mundial-2014/s ... gola/rv26r


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Hyde Park”