Mistrzostwa Świata Juniorów 2015

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

Mistrzostwa Świata Juniorów 2015

#1

Post autor: mavie »

Nie mogę znaleźć tematu o tegorocznych mistrzostwach. Warto jest o nich wspomnieć za sprawą naszej pary tanecznej, która zajęła 7 miejsce, najlepsze od 1997 roku.
W załączeniu taniec dowolny:


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Bardzo mi się podobał kostium Sotskovej w SP. Bardzo lubię Medvedevą. MŚ juniorów oglądam głównie dla niej i innych Rosjanek. Czasami na takich mistrzostwach dzieje się więcej niż na zawodach seniorów. Taką opinię mam jednak dopiero od niedawna. Eastern_star podjął kiedyś temat wieku w jakim powinno się dać sobie spokój z konkurencją wśród juniorów. Patrzę sobie na parę sportową startującą na juniorskich mistrzostwach, ona ma 19 lat, on 20. Dla mnie to już za dużo, ale rozumiem, że w grę wchodzą tu takie kwestie jak finansowanie, jakieś tam punkty, czy możliwość startu niekiedy w jakichkolwiek zawodach (albo w juniorach albo wcale), ale należy poszukać złotego środka i nie przegapić tego właściwego momentu na przejście na wyższy poziom rywalizacji seniorskiej.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: mavie »

Dwa lata temu mistrzami w tańcach byli Alexandra Stepanova & Ivan Bukin, a za nimi uplasowali się Gabriella Papadakis & Guillaume Cizeron, dziś odpowiednio brąz i złoto na ME - zdecydowanie dzieje się dużo. Teraz moment przejścia do seniorów jest już płynniejszy, ale 20 lat i juniorzy to za dużo. A jak w zasadzie wyglądają teraz limity wiekowe?
Evgenia Medvedeva SP:

Wspomniana przez Kasię Maria Sostkova:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Obejrzałam jedynie najlepsze solistki i solistów. Odnośnie solistek - nie jestem przekonana co do zwycięstwa Medvedevej...Sylwetką przypomina mi Radionovą i u niej również nie przemawia do mnie jej sylwetka. Pod względem PCS o wiele bardziej podobała mi się Serafima. Choreografia trochę za bardzo przypomina zeszłoroczne programy Julii Lipnickiej, ale Serafima przynajmniej ma już krąglejsze kształty i znacznie lepiej interpretuje muzykę niż Medvedeva. Na chwilę obecną wróżę wiecej sukcesów Serafimie :) Bardzo ucieszył mnie brąz dla Higuchi, choć nie wiem czy aż tak odstaje w PCS od Rosjanek. Oczywiście musi jeszcze popracować, ale bardzo dobrze m się ją oglądało. Japonia doczekała się bardzo solidnej łyżwiarki pod względem TES. Jej skoki są rewelacyjne - zwłaszcza 3Lz i 2A. Odrobinę przypomina mi sylwetką i dynamiką skoków Midori Ito :) Wakaba jest jeszcze młodziutka, ale z taką techniką powinna zachować skoki przez najbliższe lata. Musi popracować nad flipem, choć i tak wydaje się być lepszy niż we wcześniejszej fazie sezonu.


Soliści - lubię Uno, ale to uwielbienie sędziów do jego osoby mnie dziwi. Ma dobre SS, dobrze interpretuje muzykę, ale nie popieram ratowania zawodnika w PCS, gdy ten zawodzi od strony technicznej.... Powinien mieć wyższe PCS niż Boyang, ale nie aż tak. Poza tym GOE przy niektórych jego skokach są niedorzeczne. Boyang w końcu zmienił kostium do LP - na poprzedni patrzeć nie mogłam. Program od razu wygląda lepiej. Imponujące skoki, brawa za pracę włożoną w drugą ocenę oraz poprawę jakości lądowań. Czas najwyższy, aby Boyang wystartował w seniorach. Chcę zobaczyć jak jego umiejętności wyglądają na tle czołówki światowej. Sota z brązem to dla mnie spore zaskoczenie. Widać w jego programach i kostiumach kim się inspiruje :) Liczę na więcej osobowości z jego strony oraz dodanie 4T w przyszłym sezonie. Sota zapewne zostanie w juniorach przez kolejny rok - jak popracuje nad drugą oceną może nawet być pretendentem do złota na MŚJ :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GPS”