Team Challenge Cup 2016

Wszystko co nie dotyczy GP, MŚ, ME, M4K itd

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Team Challenge Cup 2016

#1

Post autor: Kathiea »

Nowy projekt ISU:
http://www.isu.org/en/single-and-pair-s ... vitational

Miejsce: Spokane, USA
Data: 22-24.04.2016

Zawody mają format zbliżony trochę do Japan Open, ale startują też pary sportowe i taneczne :) Będą organizowane w latach, w których nie odbywa się WTT (World Team Trophy). Różni się tym, że startuję najlepsi (teorytycznie) zawodnicy z danego kontynentu na podstawie Rankingu Światowego na dzień 1 stycznia. Więc mamy np. taką Lizę. Niestety Javier Fernandez i Yuzuru Hanyu odmówili ze względu na inne zobowiązania,a le za to jest Denis Ten :) No i ukłonem w stronę fanów jest możliwość zagłosowania na 1/3 zawodników kategorii singlowej w każdej drużynie, wybranej przez kapitana danej drużyny (zawodnik musi startować w tegorocznych MŚ). Nagroda pieniężna dla zawodników wydaje mi się przyzwoita, więc ma znaczenie (przynajmneij dla zawodników), kto wystartuje :D

Więcej można poczytać na stronie ISU, albo oficjalnej stronie zawodów: http://www.teamchallengecup.com/home

Głosować można TU: http://www.teamchallengecup.com/captainspick


Ja zagłosowałam na:
Solistki: So Youn Park, Angelina Kuchvalska i Alaine Chartrand
Soliści: Han Yan, Mikhail Kolyada i Adam Rippon
Osobiście głosowałam wg tego, kogo najbardziej lubię, ale wiele osób chyba głosuje z myślą, żeby dany kontynent wygrał.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Team Challenge Cup 2016

#2

Post autor: Poice »

Kathiea pisze: Ja zagłosowałam na:
Solistki: So Youn Park, Angelina Kuchvalska i Alaine Chartrand
Soliści: Han Yan, Mikhail Kolyada i Adam Rippon
Osobiście głosowałam wg tego, kogo najbardziej lubię, ale wiele osób chyba głosuje z myślą, żeby dany kontynent wygrał.

Osobiście kierowałam się raczej chęcią pomocy w wygranej Azji :mrgreen: Dlatego zagłosowałam na Rikę Hongo (chociaż większą sympatią darzę Soyoun Park i Zijun Li). Boyang Jin był dla mnie oczywistym wyborem i życzę mu świetnego startu. Z Europy zagłosowałam na Elenę, bo jej kibicuję z całego serca, a także na Kolyadę, bo lubię jego oba programy. Przy wyborze zawodników w zespole Ameryki Północnej wybierałam teoretycznie najsłabsze ogniwa (w końcu w tańcach będą dominować, a i w parach wypadną znacznie lepiej niż Azja). Stąd też mój głos na Chartrand i Firus'a.


Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: Dżameli »

Każdy nowy projekt łyżwiarski (jeśli można tak nazwać to przedsięwzięcie) przyjmuję z dużym entuzjazmem, mam nadzieję, że będzie można gdzieś te zawody obejrzeć :)

Zagłosowałam na:
Wagner/Rippon,
Hongo/Jin,
Radionova/Kolyada.

Cieszę się, że Radionova ma aktualnie tak dużą przewagę nad Medvedevą, bo o wiele przyjemniej ogląda mi się Elenę.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#4

Post autor: Kathiea »

Właśnie ciekawa jestem, jak to będzie z transmisją. Na razie kojarzę tylko, że IceNetwork ma transmitować.

[ Dodano: 2016-03-25, 21:02 ]
Zresetowano wszystkie głosy. Teraz, żeby zagłosować, trzeba podać adres email.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: Kathiea »

Wyniki głosowania (po rewizji, więc osobiście mam wątpliwości co do nich):

Azja - Rika Hongo, Boyang Jin
Europa - Elena Radionova, Maxim Kovtun
Ameryka Północna - Ashley Wagner, Adam Rippon

Ja osobiście jestem super zawiedziona, bo skończyło się na tym, że wystartują tylko i wyłącznie Ci zawodnicy, którzy są z wielkich federacji, które mają i tak udział w World Team Trophy. (mówię o tych z głosowania)

Oprócz tego, Liza Tuktamysheva się wycofała z powodu kontuzji i zastępuje ją Evgenia Medvedeva. Wycofali się też Sui/Han i są zastąpieni przez Wang/Wang. (nie wiem czemu nie mogli wysłać Yu/Jin, problemy z wizą?)

Ja osobiście jestem trochę zniechęcona do tych zawodów. Cieszę się tylko na Michała Brzezinę i Ksenię i Fedora, Elizabet i Rikę. A interesująca dla mnie będzie tylko konkurencja tańców.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: yenny »

Nie lubię jak w trakcie zmieniane są zasady... :-?
Oglądać niestety nie będę, właśne w ten weekend wyjeżdżamy. Strasznie nieciekawie w tym sezonie u mnie z oglądaniem, 80% z odtworzenia.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#7

Post autor: Kathiea »

Maxim Kovtun się wycofał i został zastąpiony przez Mikhaila Kolyadę. Nie będę ukrywać, że bardzo podoba mi się taki rozwój wypadków i coraz bardziej podoba mi się drużyna Europy 8-)

[ Dodano: 2016-04-18, 20:17 ]
Robi się jeszcze śmieszniej: P/C się wycofują, bo Gabriela zemdlała pod koniec francuskiego touru. Ciekawe, kto ich zastąpi na kilka dni przed zawodami...


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

A jednak Kolyada wystąpi! :00: Generalnie te zawody wydają się być piątym kołem u wozu dla łyżwiarzy. Z tych co pierwotnie mieli wystąpić to niewielu zostało. Szkoda, bo format zawodów jest ciekawy. Wydaje mi się, że lepiej gdyby odbywały się na początku sezonu - zawodnicy mogliby pokazać nowe programy, a formuła zawodów jest raczej bezstresowa....no i można wygrać sporo pieniędzy :)


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: Kathiea »

Zgadzam się, że zawody są w dość niefortunnym czasie, choć formuła sama w sobie mi się podoba. Nie wiem, czy na początku sezonu by nie kolidowało z Japan Open z kolei... Generalnie miało być jako alternatywa do WTT, ale biorąc pod uwagę, że najlepsi łyżwiarze jeden po drugim rezygnują, a to z przemęczenia, to z powodu innych zobowiązań, traci to trochę sens. Ale cieszę, że trochę mniej rozchwytywanych łyżwiarzy będzie miało szansę na zarobienie pieniędzy :D


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#10

Post autor: ivi »

Jeśli będą dostępne jakieś streamy, to będę wdzięczna za przekazanie.

Mnie osobiście taka impreza najbardziej się spodobałaby jeśli gościnnie (nie w samych zawodach) wystąpliby kapitanowie: Christopher Dean oczywiście z Jayne Torvill (niestety Jayne pewnie się w ogóle tam nawet nie pojawi :(), Kristi Yamaguchi i Shizuka Arakawa. Byłoby super!


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Kathiea pisze:Zgadzam się, że zawody są w dość niefortunnym czasie, choć formuła sama w sobie mi się podoba. Nie wiem, czy na początku sezonu by nie kolidowało z Japan Open z kolei... Generalnie miało być jako alternatywa do WTT, ale biorąc pod uwagę, że najlepsi łyżwiarze jeden po drugim rezygnują, a to z przemęczenia, to z powodu innych zobowiązań, traci to trochę sens. Ale cieszę, że trochę mniej rozchwytywanych łyżwiarzy będzie miało szansę na zarobienie pieniędzy :D
Zgadzam się, że to świetna okazja dla mniej znanych łyżwiarzy, ale te zawody to biznes....Nikt nie będzie sponsorował zawodów, na których nie zarobi. Ponoć sprzedaż biletów nie idzie najlepiej, były problemy z głównym sponsorem - teraz jest nim Kose (japońska - a jakże :) - firma kosmetyczna). Bez wielkich nazwisk nie zarobią ani sponsorzy, ani lokalni organizatorzy.... Inna sprawa, że dopiero co zakończyły się Mistrzostwa Świata w Bostonie i kto chciał zobaczyć czołówkę światową, to już to zrobił.

[ Dodano: 2016-04-19, 15:00 ]
ivi pisze:Jeśli będą dostępne jakieś streamy, to będę wdzięczna za przekazanie.

Mnie osobiście taka impreza najbardziej się spodobałaby jeśli gościnnie (nie w samych zawodach) wystąpliby kapitanowie: Christopher Dean oczywiście z Jayne Torvill (niestety Jayne pewnie się w ogóle tam nawet nie pojawi :(), Kristi Yamaguchi i Shizuka Arakawa. Byłoby super!
Podjerzewam, że ze streamem może być problem...niestety :(

Nie wiem czy jest zaplanowana gala, ale jeżeli tak to podejrzewam, że mogą być występy kapitanów drużyn :)


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#12

Post autor: ivi »

Podjerzewam, że ze streamem może być problem...niestety
Też tak podejrzewam, gdyż chyba żadna stacja TV nie zamierza pokazywać tych zawodów. Może później pojawiają się jakieś video na YT.
Nie wiem czy jest zaplanowana gala, ale jeżeli tak to podejrzewam, że mogą być występy kapitanów drużyn :)
A ja jakoś wątpię. Zresztą nie wyobrażam sobie, żeby Chris mógł wystąpić bez Jayne (tego zresztą bym nie chciała), chyba że wskoczyłby na chwilę na lód i zatoczył kilka kółek z pozostałymi uczestnikami imprezy. No ale, poczekamy i zobaczymy.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: justyna »

Coomes/Buckland zastąpią P/C


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: Kathiea »

Co do streamów, to wszystko na ten temat tu:

Jeśli chodzi o kasę, to też obawiam się, że mogą się okazać fiaskiem zawody, ale też ceny są dość wysokie, a jak słusznie zauważyłaś, Poice, dopiero, co w Stanach odbywały się MŚ, i wszyscy, co chcieli zobaczyć czołówkę, to ją obejrzeli. Nie zdziwiłabym się, jakby to była pierwsza i ostatnia edycja zawodów :(


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#15

Post autor: ivi »

Co do streamów, to wszystko na ten temat tu: http://soyouwanttowatchfi...-info-streaming
Dzięki, mam nadzieję, że znajdzie się coś darmowego.
Jeśli chodzi o kasę, to też obawiam się, że mogą się okazać fiaskiem zawody, ale też ceny są dość wysokie, a jak słusznie zauważyłaś, Poice, dopiero, co w Stanach odbywały się MŚ, i wszyscy, co chcieli zobaczyć czołówkę, to ją obejrzeli. Nie zdziwiłabym się, jakby to była pierwsza i ostatnia edycja zawodów :(
Hmm, ale gdzie Boston, a gdzie Spokane? To tak, jakby zawody w Hiszpanii nie mogły cieszyć się popularnością, gdyż krótko przed nimi odbyła się impreza w Finlandii.
Być może rzeczywiście Team Challenge Cup okaże się fiaskiem, ale raczej nie wiązałabym tego z faktem, że MŚ się odbyły w Bostonie, a raczej innymi czynnikami: cenami, o których wspomniałaś czy też po prostu niedużym zainteresowaniem ŁF w USA.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody spoza GP”