Powroty oraz przejścia z juniorów do seniorów

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Powroty oraz przejścia z juniorów do seniorów

#1

Post autor: Poice »

Kto w nowym sezonie wraca z przerwy? Kto będzie stanowić nową, młodą krew w seniorach?
Mogą być to zarówno potwierdzone wiadomości, jak i zasłyszane, czy też wasze domysły, oczekiwania (nawet mało realistyczne :)).


Patrick Chan zapowiedzał powrót w przyszłym sezonie. Orientuje się może ktoś czy potwierdził udział w serii GP? Czy raczej wróci na Mistrzostwa Kanady? Osobiście wolałabym, aby startował cały sezon, bo to zawsze będzie z nim ciekawiej....

Chodzą ploty, że Mao ma niedługo ogłosić zakończenie kariery. Mam nadzieję, że będzie to sytuacja zupełnie odwrotna, czyli że ogłosi powrót w przyszłym sezonie.

Mam nadzieję, że niedługo również Adelina Sotnikova zapowie swój udział w serii GP. Szkoda by było, aby zakończyła karierę :(

Boyang Jin przechodzi do seniorów. Moim zdaniem może namieszać, gdyż jego potencjał w TES jest ogromny. Niedawno opublikowano piękną kombinację 4Lz+3T w jego wykonaniu...[KLIK]
Rewelacja. Ma bardzo szybką rotację i w tym sezonie znacznie poprawił jakość lądowań oraz widać, że dużo pracował nad piruetami i PCS. Oczywiście wciąż przed nim dużo pracy, ale jeżeli skoczy swoje to ma szansę na bardzo udany debiut w seniorach.
Shoma również przechodzi do seniorów, choć w jego przypadku to nie będzie debiut :) Podobna sutuacja jest z Pitkeevem.
Petrov zapewne zostanie jeszcze na sezon w juniorach. Wie ktoś może co zamierza Nathan Chen?

Jeżeli chodzi o juniorki, to z tego co wiem Medvedeva i Sakhanovich chcą przejść do seniorek. Wakaba Higuch niestety jest za młoda :( Gdzieś obiło mi się o uszy, że również podopieczna Orsera - Tursynbayeva, chce przejść do seniorek.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Ja czekam na przejście do seniorów kolejnych rosyjskich solistek i powrót V/T. Podobno Tania i Max chcą wrócić do wyrzucanego flipa i może dodadzą jeszcze jednego podwójnego toe loopa do kombinacji. W powrót Mao nie wierzę, na Chana specjalnie nie czekam, ale przy ogólnej mizerii w konkurencji Panów to może nawet dobrze, że wraca. Oby tylko to nie był powrót a'la J. Weir tj. jeden zawody GP, ooops, to nie był dobry pomysł, dziękuję i pa pa ;)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

Wątpię, aby Chan miał taki powrót jak Weir. Weir nie miał quada, był starszy i nigdy nie był faworytem w oczach sędziów..W przypadku Chana interesuje mnie jak jego Pcs będą wyglądać na tle obecnej czołówki. Javier, Yuzu i Ten mogą liczyć na 43+ w sp i 88/90+ w lp. Zgaduję, że Chan będzie mieć przewagę ok. 1 punktu w sp i 2/3 w lp. Jeżeli chce być na szczycie to w takim wypadku koniecznie musi dodać albo jeszcze jednego quada, albo kolejnego 3A, albo odnaleźć taką stabilność formy, że co zawody będzie prawie bezbłędny. Choć oczywiście mogę się mylić :)
Co do V/T to ogromnie ciekawi mnie co wyjdzie z ich planów podwyższania trudności w elementach. Na pewno będą mogli liczyć na solidne pcs, ale i Kanadyjczycy z obecną reputacją nie będą aż tak w tyle... Szykuje się ciekawy sezon :)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post autor: yenny »

kasik8222 pisze:Ja czekam na przejście do seniorów kolejnych rosyjskich solistek i powrót V/T. Podobno Tania i Max chcą wrócić do wyrzucanego flipa i może dodadzą jeszcze jednego podwójnego toe loopa do kombinacji. W powrót Mao nie wierzę, na Chana specjalnie nie czekam, ale przy ogólnej mizerii w konkurencji Panów to może nawet dobrze, że wraca.
ja mam podobnie.

Liczę tez na powrót Adeliny i kolejny udany sezon Lizy.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#5

Post autor: Poice »

Światło dzienne ujrzał kolejny "taktowny" wywiad Chan'a n atemat jego powrotu i obecnego stanu łyżwiarstwa w wykonaniu panów :) [KLIK]

Co do powrotów - należy jeszcze wspomnieć o Plushenko, który jest pewny swego, pracuje nad nowymi programami i zamierza wystartować na ME i MŚ.


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: Tinalka »

Rzeczywiście, bardzo 'taktowny'. Bufon paskudny. :28: I że niby on takie zróżnicowane programy jeździ... ha ha ha. :26:


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

Szczerze to Chan'a nawet zaczynałam darzyć sympatią....Swego czasu współczułam mu, że pogrążył się na Igrzyskach, bo złoto leżało na lodzie.... Potem brakowało mi go w stawce najlepszych solistów. Jednak tym wywiadem Chan znowu się pogrąża. Szanuję jego dokonania, jest świetnym łyżwiarzem, ale jego hipokryzja nie zna granic....Sam sobie zaprzecza w tym wywiadzie.
am going to be honest; their skating has not changed. It does not look any different. They are skating to the same pieces of music and style. Javi very much has that Charlie Chaplin style which totally works for him. It is great, but I would love to see him do a classical piece. That is what I would do if I was in that position – I would challenge myself. I want to see something exciting and that is one of the reasons I want to come back. I want to bring back programs that I have never done. I finally get to skate to lyrics, which can open up a whole new realm of music and expression, so that is really exciting for me.
Mówi, że Yuzuru i Javi nie pokazali nic nowego, że nic się nie zmieniło. No błagam....SP Yuzuru i Javiera to zupełnie nowe style dla nich obu. Hanyu znacznie dojrzał, poprawił SS, linie ciała i wytrzymałość - nawet przy tak ciężkim dla niego sezonie nie umierał już po LP. W swojej megalomanii Chan nawet nie zauważył, że nie tylko Javier i Yuzuru będą jego głównymi rywalami... nawet nie wspomniał o D. Tenie? Szczerze to ja chciałabym zobaczyć Chan'a, który eksperymentuje z muzyką. W wywiadzie wspomina, że chce stawiać sobie nowe wyzwania i dlatego przygotuje programy, które będą dla niego całkowitą nowością. LP do Chopina (recykling + muzyka klasyczna, do której jeździ praktycznie całą karierę...) i SP do Stepping Out - muzykę tę wykorzystał w programie pokazowym i do tego muzyka i styl są podobne do jego programu z 2011r. (o ile dobrze pamiętam) - to ma być wyzwanie? Poza tym kto tu mówi o nowościach, gdy to Chan jest jednym z najbardziej recyklingowych zawodników - wiele lat zostawiał SP na kolejny sezon.


Awatar użytkownika
Maja
Posty: 10
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: Maja »

Lubię Chan`a - podziwiam jego umiejętności i naprawdę dobrze mu życzę. I właśnie dlatego, że dobrze mu życzę, to chciałabym żeby w czasie wywiadów, jakaś dobra dusza zaklejała mu usta taśmą, bo facet z każdą kolejną wypowiedzią powiększa sobie grono antyfanów. Oczywiście jego wypowiedzi nie będą mieć wpływu na oceny sędziów, ale wydaje mi się, że przyjemniej będzie mu się jeździć z pozytywnie nastawioną do niego publicznością niż z ewentualnym "buczeniem".


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#9

Post autor: joasia »

Dla mnie Patricki mimo, że zdolny jest ,,przereklamowany".Kilka dobrych miejsc dostał od sędziów w prezencie i byłam w szoku, jak można się bezczelnie śmiać się do kariery i udawać, że jest się tak dobrym, bez cienia pokory.
Owszem, nawet, jeżeli Yuzuru i Havi są nierówni i mają błędy w swoich programach, to i tak są i będą groźnymi rywalami.
Jeśli chodzi o mnie, to mi zaimponował na mś Denis Ten. Na pewno z trójki medalistów w fs popełnił najmniej błędów i zatańczył do nieoklepanej, oryginalnej muzyki, którą b. dobrze zinterpretował. Jemu życzę bezbłędnych przejazdów, zawsze jest lepiej, gdy konkurencja jest szersza niż tylko dwóch panów. Co do Maksima i Sergieja, dla mnie nie wykorzystali na mś swojej szansy (nawet jej sobie nie stworzyli) i póki co nie kreuję ich na przyszłe gwiazdy światowego czempionatu (tego bardzo chcą rosyjskie media).


joasia
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

Plushenko ,,straszy" treningami nad 4Lz... [KLIK]

Widać, że naprawdę jest zmotywowany, aby wrócić!


Tinalka
Posty: 101
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: Tinalka »

Niech trenuje, ale póki co to nawet zadatków na poczwórnego nie ma. ;)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

Post autor: LittleLotte »

Egor Zakroev znalazł sobie nową partnerkę (po rozstaniu z Maszą Vigalovą). Jest nią Anastasia Martiusheva, która wcześniej jeździła z Alexeiem Rogonovem, w zeszłym sezonie miała przerwę (w sumie nawet dłużej, bo dwa sezony temu Alex i Nastia nie pojawili się na mistrzostwach Rosji). Trochę się Egorowi dziwię, tak szczerze mówiąc. Może Masza nie skacze genialnie, ale Nastia do asów skoków też raczej nie należy (delikatnie rzecz ujmując), i często miewa przeróżne kontuzje. A poza tym jej ekspresja jest na poziomie drewnianego blatu na łyżwach. Anastasia wielu fanów ma, ja osobiście uważam, że jest śliczna. Szkoda tylko, że łyżwiarstwo to nie konkurs Miss Universe.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: LittleLotte »

Coomes i Buckland zmienili trenera - od Platova przeszli do Shpilbanda. Tak szczerze mówiąc - czemu? Platov w wywiadach zdawał się ich uwielbiać (na tyle, ile Platov może uwielbiać kogokolwiek :P), poza tym uczynił cuda z ich techniką. Co jeszcze dziwniejsze, Wiki twierdzi, że para porzuciła też Philipa Askew.
A u Camerlengo i Krylovej się wyludniło... Odeszli Paul/Islam oraz Hubbel/Donohue. Obie pary do Dubreuil i Lauzona. Sima Sakhanovich porzuciła treningi u Eteri Tutberidze (czy ona nie przeszła do Eteri ledwo sezon temu?) na rzecz Aliny Pisarenko. A Prokolova Goncharenko dla Buianovej.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: kasik8222 »

Marie France i Patrice to teraz najgorętszy trenerski duet trenerski w tańcach, więc co się dziwić.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Ktoś tu kojarzy Liubov Efimenko? Za dwa tygodnie skończy 15 lat, ma całkiem przyjemne PB, reprezentuje Finlandię. A właściwie reprezentowała, zdecydowała się bowiem dołączyć do naszej reprezentacji. Nie wiem jak Was, ale mnie osobiście cieszy to bardzo - Liubov ma zdecydowanie większe umiejętności niż nasze zawodniczki. Powodzenia!


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”