Programy

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Programy

#1

Post autor: Poice »

Kilka potwierdzonych informacji:

Soliści:
Max Aaron [USA] - zaprezentował oba programy w trakcie WTT
SP Nessun Dorma w wykonaniu Pavarotti; choreografia Phillip Mills
LP Black Swan w wykonaniu Tchaikovsky i Mansell; choreografia Phillip Mills

Jason Brown [USA]
SP: "Love is Blindness" z albumu"Themes Inspired by The Great Gatsby", wykonanie The Grey Orchestra, choreografia Rohene Ward
LP: choreografia Rohene Ward

Patrick Chan [CAN]
SP Michael Bubble - ,,Mack the Knife"; choreografia David Wilson
LP Scherzo No. 1 in B minor, Op. 20, Frédéric Chopin; choreografia David Wilson - zaprezentował ten program w trakcie Japan Open 2014

Joshua Farris [USA]
SP Give Me Love w wykonaniu Ed Sheeran; choreografia Damon Allen, Jeffrey Buttle, Josh Farris - czyli zostawia program z sezonu 2014/2015
LP choreografia Jeff Buttle

Takahito Mura [JPN]
SP choreografia Charlie White :mrgreen:
LP choreografia Jeffrey Buttle

Yuzuru Hanyu [JPN]
LP choreografia Shae-Lynn Bourne

Han Yan [CHN]
SP choreografia Lori Nichol
LP choreografia Lori Nichol

Adian Pitkeev [RUS]
SP choreografia Marina Zoueva
LP ,,The Mission" soundtrack, choreografia Marina Zoueva

Michal Brzezina [CZE]
SP: choreografia Jeffrey Buttle, Kurt Browning - coś jazzowego.
LP: Salome Brunner i Stephane Lambiel - ponoć jakaś klasyczna muzyka.

Alexander Majorov [SWE]
SP: "fun music" :D
LP: ,,Archangel" z ,,Nero" - czyli zostawia program z sezonu 2014/2015.

Nam Nguyen [CAN]
SP: choreografia David Wilson
LP: choreografia Jeffrey Buttle

Pary sportowe:
Volosozhar/Trankov [RUS]- zostawiają programy, które miały być na sezon 2014/2015
SP - Nagada Sang Dohl, czyli indyjskie rytmy
LP - Dracula i Van Helsing soundtrack

Alexa Scimeca/Chris Knierim [USA]
SP Metallica ,,Nothing Else Matters", choreografia Julie Marcotte.
LP Elizabeth: The Golden Age, soundtrack (wybrali ok. 5 różnych utworów), choreografia Julie Marcotte.

Solistki:
Ashley Wagner [USA]
LP Moulin Rouge soundtrack, choreografia Shae-Lynn Bourne - czyli zostawia program z sezonu 2014/2015

Julia Lipnitskaya [RUS]
SP choreografia Marina Zoueva
LP choreografia Marina Zoueva

Mirai Nagasu [USA]
SP: cover Imagine Dragons "Demons."
LP: Great Gatsby soundtrack (Young and Beautiful" Lana del Rey; "Back to Black" Beyoncé)

Miyu Nakashio [JPN]
SP: choreografia Kenji Miyamoto
FS: Scheherazade, choreografia Nanami Abe

Rika Hongo
SP: "Quidam" z Cirque du Soleil, choreografia Akiko Suzuki :mrgreen:
LP: Riverdance

Haruka Imai
SP: Malaguena, choreografia: Pasquale Camerlengo, program z sezonu 2014/2015
LP: Piano Concerto in A-flat major, choreografia: Pasquale Camerlengo, program z sezonu 2013/2014

Elena Radionova [RUS]
SP: choreografia Ilia Averbukh

Alena Leonova RUS
SP: Chaplin medley - program z sezonu 2014/2015

Pary taneczne:
Shibutani/Shibutani [USA]
FD - Fix You w wykonaniu Coldplay, choreografia Peter Tchernyshev

Elena Ilinykh/Ruslan Zhiganshin [RUS]
SD: choreografia Ilia Averbukh
FD: Frida soundtrack;choreografia Antonio Najarro

Ekaterina Bobrova/Dmitri Soloviev [RUS]
SD: Masquerade Khachaturyana, marsz Montagues i Capulets Prokofiev'a - czyli Dance of the Knights?
FD: Anna Karenina soundtrack, program z sezonu 2014/2015

Anastasia Cannuscio/Colin McManus [USA]
SD: “Cinderella" Prokofiev'a, choreografia Karen Ludington
FD: “9 Symfonia,” “Sonata Ksiiężycowa,” "5 Symfonia” Beethovena, choreografia Karen Ludington

Isabella Tobias/Ilya Tkachenko [ISR]
SD: Cinderella movie soundtrack
FD: Polovtsian Dance

Anna Yanovskaya/Sergey Mozgov [RUS]
SD: My Sweet and Tender Beast, Doga
FD: Great Gatsby soundtrack
Last edited by Poice 9 lat temu, edited 17 times in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#2

Post autor: Poice »

Warto wspomnieć również o ciekawej inicjatywie Anny Pogorilaji, która na swoim koncie na VK (rosyjski odpowiednik facebooka) poprosiła fanów o propozycje muzyki do programów wraz ze wskazaniem inspiracji kostiumu :)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: kasik8222 »

Nie kumam dlaczego Wagner i Farris zostawiają programy z minionego sezonu. Obstawiam, że to może się zmienić. Czasy gdy jeździło się to samo dwa lata pod rząd minęły kilkanaście lat temu. To strzelanie sobie w stopę i zwykłe pójście na łatwiznę. Przypomniało mi się jak Sale/Pelletier w sezonie olimpijskim wrócili do programu sprzed dwóch lat. Odstawianie takiej "Manany" w roku igrzysk jest dla mnie szczytem lenistwa i lekceważenia kibiców. Mam alergię na takie "akcje".


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#4

Post autor: Poice »

Ja akurat zaliczam się do osób, które nie mają nic przeciwko recyklingowi programów. Jednak warunek musi być jeden - dobry program nie został wykonany czysto, w pełnej krasie (dlatego marzy mi się, aby Hanyu zostawił SP do Chopina na kolejny sezon). Wg mnie zarówno Farris, jak i Ashley zaprezentowali swoje program praktycznie na 100% (na krajowych mistrzostwach). Szczerze to jestem bardziej skłonna wybaczyć recykling SP niż LP...


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#5

Post autor: Hortensja »

Plotki glosza, ze Elenie i Ruslanowi pomaga jednak Najarro przy nowym LP. Mam nadzieje, ze nie bedzie zbyt podobny do ich SP, zeby mogli pokazac sie z innej strony. Jednoczesnie walc w SD to tez inne zupelnie klimaty wiec moze bedzie ciekawie. Aha, a historia ma o powiadac o jakiejs parze artystow (sa spekulacje ze moze Frida i Diego np.).


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: yenny »

Ja tez nie lubię odgrzewanych kotletów. Pamiętam jak wiele, wiele lat temu, polska solistka Mirella Gawłowska bardzo chciała zatańczyć coś w stylu Duchesnayów, była ich wielką fanką. jej trenerka powiedziała ok, ale naucz się najpierw jeździć wzorowo swój obecny program. No i tak było, że dziewczyna się ciągle w tym samym miejscu kręciła, bo nie umiała tego "obecnego" czysto pojechać.
Wiem, że duża część problemu z czystym przejazdem to nerwy, ale czasem zmiana dobrze robi, bo to co się akurat tańczy to nie jest "to"

Poza tym zauważam, że mało jest oryginalnych pomysłów... Czekam na wysyp upiorów i carmen :roll:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

yenny pisze:
Poza tym zauważam, że mało jest oryginalnych pomysłów... Czekam na wysyp upiorów i carmen :roll:
A ja mam dziwne przeczucie, że miejsce Upiora z sezonu 2014/2015 w sezonie 2015/2016 zajmą Nędznicy :-/


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: Kathiea »

Póki co są już dwa Kopciuszki w tańcach, przynajmniej wg: Forum Golden skate
Osobiście uważam, że sami łyżwiarze tracą na jeżdżeniu w kółko do tej samej muzyki. Spada poczucie, że zrobili coś nowego. Potem ogląda się na yt i ciągle te same programy, to zawiewa nudą.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Tak, to prawda. Taka Carmen jak u Tessy i Scotta zdarza się raz na dziesiątki Carmen, które są do siebie tak podobne... A w tym sezonie Rika Hongbo pojechała niemal identycznie jak K. Witt 25 lat temu. Jezeli myślała, że to program zapomniany to się myliła ... ;)
W każdym razie ja jestem w szoku, bo mając do wyboru taki ogrom muzyki w różnych stylach łyżwarze jeżdżą w kółko do tych samych własnie Carmen, Upiorów, Szecherezad, Jezior łabędzich tudzież samego łabędzia, pór roku oraz kilku innych równe oklepanych utworów do których linki to wklejaliśmy.
I zlewa się to w jedną całość, po kilku latach wydaje się takie samo, wyjątki jakim był np ten program Schultheissa to coś co zapada w pamięci na lata

Nawet jezeli nie było to łyżwiarstwo najwyższych lotów. Po mdłych Chanach czy innych po prostu zapada w pamięć.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: Kathiea »

Ten program to wspaniała odmiana!

Cytat z cioci wiki jak mówi o swoim programie:
He has stated that "it's more interesting and important when people try to make some difference from all points of view" and that "if you watch the classical [music]... people get bored easy. You need variation. That's what I’m trying to show."
Trudno się z nim nie zgodzić ok2


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

Uważam, ze obecnie by pojechać genialny a przede wszystkim zapamiętywalny program do muzyki oklepanej typu Carmen, Upiór czy choćby do Człowieka w żelaznej masce czy innego gladiatora, to trzeba być genialnym i charyzmatycznym łyżwiarzem i mieć pomysł na program.

No bo co z tego, ze Adelina miała fajny program do Carmen, w sezonie gdy go jeździła podobał się, ale teraz jest jedną z setek CArmen.
Co z tego, ze Meryl z Charliem pojechali fajnie do Upiora czy Szecherezady, jak teraz są jednymi z wielu tego typu, pomijając oczywiscie technikę na poziomie niedoścignionym dla 95% pewnie.

Dlatego żałuję, że łyżwiarze nie sięgają po coś świeżego, coś co można wspominać i wspominać...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#12

Post autor: Poice »

Uzupełniłam kilka programów :)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

O, widzę, że rządzi Wielki G, Kopciuszek no i oczywiście jakbyśmy się mogli obyć bez Szecherezady czy łabędzi...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#14

Post autor: Poice »

Póki co sporo recyklingu w programach....


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: LittleLotte »

Chase Belmontes, niespełna 20-letni Amerykanin, do zeszłego sezonu startujący jeszcze w juniorach, podopieczny Zakrajseka:

SP: La Muerte Del Angel Astora Piazzolli, w wykonaniu Devich Trio (choreografia: Philip Mills)
FS: IX Symfonia e-moll Z Nowego Świata Antonina Dvoraka (choreografia: Philip Mills)

Timothy Dolensky, lat prawie 23, Amerykanin, przed kilkoma laty wicemistrz Stanów juniorów, w zeszłym sezonie sam skomponował muzykę do programu krótkiego.

SP: Cinema Paradiso w wykonaniu Josha Grobana (choreografia: Brittney (McConn) Bottoms)
FS: wariacje na temat kompozycji Chopina autorstwa kompozytora Anže Rozma

Jordan Moeller, 20-latek ze Stanów, dwa sezony temu był wicemistrzem Stanów Zjednoczonych juniorów i zmieścił się w pierwszej dziesiątce na świecie

FS: kolejny produkt recyclingu, czyli zeszłosezonowy Peer Gynt (choreografia: Rohene Ward)

Shotaro Omori, który od dwóch lat usiłuje się pozbierać z upadku z podium JWC 2013 n 26. (!) miejsce rok później:

SP: choreografia - Jeremy Abbott :-o

Sean Rabbit, pan, którego praca streszcza się dla mnie w słowach "kocha łyżwiarstwo - bez wzajemności".

SP: Samson i Dalila
FS: Koncert fortepianowy F-dur Georga Gershwina (choreografia: Cindy Stuart)

Adam Rippon

SP: Who Wants to Live Forever Queen

Shoma Uno

SP: Legends Sacred Spirit

Sota Yamamoto:

SP: Poeta
FS: Koncert fortepianowy Czajkowskiego, nie wiem który

Vincent Zhou, w 2013 r. został najmłodszym mistrzem Stanów juniorów, obecnie lat 14

SP: Crystallize Lindsey Stirling (choreogafia: Yuka Sato)
FS: Ojciec Chrzestny (choreografia: Justin Dillon)


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólna dyskusja”