Skate America 22-25.10.2015

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Skate America 22-25.10.2015

#1

Post autor: Kathiea »

Myślę, że czas najwyższy na ten wątek :D

ISU GP 2015 Progressive Skate America
ISU Grand Prix
Milwaukee, WI / USA
22.10.2015 - 25.10.2015

Wydarzenie na ISU: http://www.isuresults.com/events/fsevent00051648.htm

Są już zamieszczone rozkład zawodów i kolejność startowa :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: justyna »

Doniesienia z treningów mówią że Miedwiediewa jest w fajnej formie skokowej strasznie się ludzie z The Skating Lesson jarają tym że na treningu w przejeździe dowolnego skoczyła pięć potrójnych toeloopów. Julka według nich wygląda dobrze skokowo.
Gracie G przed chwilą upadła przy próbie potrójnego lutza i że wylądowała flipa. Ze skokami bardzo zmagała się Karen Chen. Tursynbajewą tez bardzo chwalą.
Jak ktoś chce przejrzeć to nagrania wideo z przejazdów treningowych są też u nich na kanale youtube

tak to właśnie wyglądało z Jewgienią :shock:

Edytuję bo nie chcę dublować postów.
Po krótkim par
1. Scimeca/Knerim (69.69) - pomimo ręki na lodzie Chrisa przy sbs 3s. Metallica bardzo fajnie, ale Alexa ma bardzo wkurzającą mimikę na lodzie
2. Sui/Han (68.28) - z tego co widziałam nie zaliczyli im ostatniej kombinacji piruetów. Problemowo wyłapany twist. Fajna interpretacja hiszpańskich rytmów
3. Wang/Wang (64.95) - spokojny klasyczny program, ale strasznie woooolno
4. Seguin/Boilodeau (64.85) - program do Cirque du Solei zawsze ma u mnie propsa, ale tu lekko lecz bez wyrazu
5. Stolbova/Klimov (63.41) - bardzo trudny powrót. I putt a spell on you to fajny wybór i od Ksenii na lodzie nie można oderwać wzroku, ale technicznie słabo. Gleba przy wyrzucanym potrójnym salchowie. Bardzo niepewne wyłapanie twista
6. Kane/O'Shea (58.38) - paso na lodzie. Zdecydowanie zbyt szybka muzyka jak na to co jechali. Nuuuuuuda
7. Ashtakova/Rogonov (58.25)- kupiłam ich artystycznie
8. Pfund/Santillian (50.20) - program do Gravity Sary Barelis słaby jesli chodzi o stronę artystyczną i tylko podwójny twist. Śliczna sukienka, ale tyle
Last edited by justyna 9 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#3

Post autor: Poice »

Zaskakujące rozstrzygnięcia po programie krótkim par sportowych, ale trzeba przyznać, że poziom wysoki, gdyż większość pojechała bezbłędnie (bądź prawie bezbłędnie :)). Osobiście podobali mi się Chińczycy Wang/Wang, ale ich trzecia pozycja jest dla mnie ogromną niespodzianką. Bardzo podobał mi się również energiczny program Ashtakovej/Rogonova - sporo trudnych elementów - jego pozycja przy wejściu do spirali śmierci, jej pozycja przy podnoszeniu itp. Dobra choreografia i interpretacja - nie wiem dlaczego otrzymali zaledwie 58 punktów i PCS niższe od Chińczyków :| Scimeca/Knierim - Alexa wczuła się w rolę jakiejś zbuntowanej punkrockowej nastolatki...nie kupuję jej przesadnej ekspresji w trakcie programu. Dla mnie to ballada...rockowa, ale zawsze :) Pierwszy raz słyszałam wersję z damskim wokalem i zdecydowanie bardziej wolę oryginał. Piękny twist. Sui/Han - kapitalny wyrzucany flip, dobry program, ale wielka szkoda błędu przy piruecie. Wciąż obstawiam, że wygrają całość, gdyż ich program dowolny jest rewelacyjny. Stolbova/Klimov - seksowna sukienka Kseni 8-) Fedor również atrakcyjny 8-) Sam program może być - nie powala, ale też nie nudzi. Szkoda błędów, mam wrażenie, że oboje za dużo myślą w trakcie programu....bardzo chcą i jedynie wzrasta ich frustracja, gdy pojawiają się błędy. Mam nadzieję, że zbiorą się w sobie i pojadą lepiej w dowolnym.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Ksenia i Fedor chyba zaliczyli wielki zonk, bo po Sochi wydawało się, że teraz to już patataj po złoto. Amerykanie dobrze, ale chyba trochę na wyrost, Wang/Wang też dobrze, ale dla mnie bez emocji, Sui/Han są bardzo dynamiczni, piękny wyrzucany, ale nie lubię u Chińczyków takiego repertuaru. A/R momentami wydawali mi się za wolni, ale stroje rzeczywiście pierwsza klasa. Kanadyjczycy, lubię ich, ale zgadzam się, że to nie jest skomplikowana choreografia. W każdym razie podobały mi się dziś te wszystkie trudne wejścia do twistwów i wyrzucanych, kiedyś, te kilkanaście lat temu, nawet o takich utrudnieniach nie myślano.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: justyna »

Panie

1. Medvedeva (70.92) - wow wow wow :shock: bardzo mądrze skonstruowany program. Wszystkie skoki przepchnięte na drugą połowę, więc sporo wyłapała na bonusie, ale bardzo ładnie wykonane. Dała totalnie radę, plus fajnie zinterpretowana muzyka.
2. Gold (65.39) - Gracie sprawę prowadzenia załatwił 2F który jej wyszedł po krokach, a że czegoś takiego reguły nie przewidują to uznali flipa za nieważnego. Tango jak tango,ale lepsze by było bez księżniczkowego banana w sekwencji kroków.
3. Miyahara (65.12) - uwielbiam programy do Riverdance. Satoko jest maluteńka, ale widać że bardzo się stara. Niedokrętki niestety trochę jej się kładą na fajnym programie.
4. Chen (62.28) - Mam wrażenie, że Nessun Dorma ją trochę przerosła
5. Lipnitskaya (62.24) - Aaale miszmasz. Elvis okej, ale treska taka, strój sponsored by skittles, niebieskie rękawiczki. Nie zgrywa mi się to. Taki ten cały program niepoukładany był. Skoki skłabo, gibkość jak to u Julki mega, ale to wciąż nie to. Moim zdaniem potrzeba jej zmiany trenera.
6. Chartrand (59.40) - lekka przyjemna Pina, plus świetny warkocz. Skoki takie trochę :-/
7. Tursynbaeva (59.26) - wciąż mnie zadziwia jaka ona maluteńka jest. Prawie jej nie słychać jak w K&C rozmawia z Brianem. Bardzo juniorski program i skokowo to nie to.
8. Nakashio (57.01) :tired:
9. Imai (56.52) :tired:
10. Park (53.78) :tired:
11. Bell (52.73) :tired:
12. Rajicova (52.33) - jest ostatnia, ale mnie się to tam całkiem podobało. Było widać, że przebywanie na lodzie sprawia jej przyjemność :11:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post autor: LittleLotte »

Ocena techniczna na tych zawodach jest dla mnie dość zabawna :P Krystina i Alexei podobali mi się jak zawsze, bardzo kreatywne są ich oba programy, dobrze sprzedane, szkoda błędów. Ale i tak uważam, że wynik był przesadzony.
Stolbova i Klimov - ich programy podobają mi się najbardziej odkąd pamiętam. I tak jakby zaczęli sie komunikować na lodzie, nie wyglądają jak roboty, za to ogromny plus. Nie mogę uwierzyć, że spadli z podium :(
Wenjing i Cong :s: :00:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#7

Post autor: Poice »

Niespodzianka - transmisja na żywo na stronie TVP Sport! http://sport.tvp.pl/22199724/lyzwiarstw ... d-prix-usa

Bez komentarza, ale w dobrej jakości :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: justyna »

Wolę w dobrej jakości stream z komentarzem NBC chociaż oni taki chrzanią czasem...ale brawo Jewgjenia!:D


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Nic nie widziałam, buuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Zaraz coś na euro ponadrabiam, będę wdzięczna za linki do streamów.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post autor: kasik8222 »

Jestem pod wielkim wrażeniem jazdy Medvedevej. Oglądałam jej LP jak zaczarowana. Te 4 minuty z hakiem minęły mi za szybko. Trudno oderwać od niej wzrok.
Liza się powtarza, fanką Radionovej nigdy nie byłam, Julka straciła to "coś", Sotnikovą lubię bardzo, o ile nie zawala. Evgenia ma "pełen pakiet"w młodym wieku chociaż pewnie niektórzy się ze mną nie zgodzą.
Gracie też super, to chyba jej najlepiej w tym sezonie pojechany program. Mnie tam się podoba jej typowa "amerykańskość", image księżniczki Disneya (chociaż teraz to nie Disney), śnieżnobiałe zęby, wcale mnie to nie irytuje, ja ją taką właśnie kupuję, ale ja jestem dziecko ery Nancy Kerrrigan i pewnie stąd takie odchyły ;) .


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: Svietka »

Ja się zgadzam, mi też bardzo podobała się Medvedeva, pierwszy start w seniorskim GP i zwycięstwo. Super skoki. Jednocześnie nie postrzegam jej jako fasolki bo tak nie jeździ, jej programy są dojrzałe.
Julka narazie słabo, szkoda, o ile ten short jeszcze jako tako, to dowolny jest jak dla mnie strasznie przyciężkawy, ciężka muzyka i ona też tak jakoś ciężko jedzie.

Tańce:
Chock/Bates - zmienili short, ktoś wie dlaczego? ten poprzedni, cygański, podobał mi się bardziej. Dowolny za pierwszym razem jakoś lepsze wrażenie na mnie zrobił, dzisiaj trochę się znudziłam.

Sinitsina/Katsalapov - moim zdaniem bardzo dobry short, ciekawy, fajnie się oglądało ale dowolny - ja się wynudziłam. Chyba jest lepiej niż rok temu, Viktoria trochę podgoniła Nikitę, są młodzi i piękni ale to nie jest program na miarę ich możliwości. No dla mnie nuda, serio, doceniam trudne elementy itp. ale ogólne lekki ziew.

Gilles/Poirier - tu zupełne przeciwieństwo. Zero nudy ;)Bardzo, ale to bardzo podobał mi się ich dowolny, szanuję ich za to, że są niesztampowi, interesujący i odważni. Jest to para, która być może nigdy nie zdobędzie złotego medalu, ale jest bardzo sympatyczna i zawsze będę z niecierpliwością czekać na ich tańce. Bardzo dobry taniec współczesny.

Hawayek/Baker - młodzi, zdolni, bardzo ładny taniec dowolny, shortu nie widziałam.

Yankovskaya/Mozgov - trochę jeszcze juniorscy ale też ciekawie się zapowiadają.

Sui/Han - co tu dużo pisać, są super, bardzo ich lubię oglądać. Mam podobne odczucia jak LittleLotte odnośnie Stolbovej i Klimova - zwłaszcza dowolny jest fajny.


Awatar użytkownika
mavie
Posty: 242
Rejestracja: 10 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: mavie »

Medvedeva była świetna, przypomina mi Julkę z sezonu olimpijskiego, lubię takie niebanalne programy niosące za sobą pewną historię. Oj robi się coraz ciekawiej u Pań.
Ksenii Stolbovej nie lubię za jaj zachowanie, ale też nie mogę oderwać od niej wzroku na lodzie, ma coś specyficznego w swoich ruchach co bardzo do mnie przemawia.
Chock/Bates - po klasycznym programie Francuzów w zeszłym roku byłam pewna wysypu podobnych programów w tym sezonie i kompletnie nie dziwi mnie, że amerykanie wybrali taki repertuar (oryginalność to nie jest ich mocna strona). Ja Rachmaninova kocham, podoba mi się ich propozycja, ale nadal nie rozumiem fenomenu tej pary.
Sinitsina/Katsalapov - mają dobry come back, wyglądają pięknie i uważam, że jeżdżą też wspaniale. Brakuje mi tylko więcej ikry w ich programach, którą mają Gilles/Poirier, tym samym dziwi mnie tak niskie miejsce Kanadyjczyków.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

Obejrzałam pary sportowe i panie.
Pary - zasłużone zwycięstwo Sui/Han, są rewelacyjni. Amerykanie mnie znudzili, czy już pisałam, że ona jest typową amerykańską dziewczyną z sąsiedztwa ;) BArdzo mi przypomina Gracie Gold :)
Kanadyjczycy też może bez szału, ale jak widać i oni stawiają na trudne elementy. Ogólnie pozytywne wrażenie.
Ksenię i Fedora lubię, nawet bardzo. Kasik, chyba masz rację, oni po Soczi za szybko uwierzyli, że teraz są numerem 1 no i wyszło im z tego co wyszło. :(
Program jest bardzo fajny, a Ksenia ma ogromną charyzmę, muszą za przeproszeniem wziąć doopska w troki, znów w siebie uwierzyć i dać czadu. Bo potrafią.

Pani - mnie też urzekła dziś Miedwiediewa. Super, naprawdę dziś byłoby wielkie WOW jakby nie ten aksel. Ale i z tym upadkiem było super.
Byłam też po wielkim wrazeniem Miyahiry. Szok, jak bardzo można się zmienić na plus. Jak w zeszłym sezonie nie powalała, tak teraz - przepięknie. Obie w/w dla mnie były dziś najlepsze.
Gracie ok, bardzo dobrze pojechała, ale mnie ona nie zachwyca. W sumie to ją lubię, ale jakoś nie mogę pokochać. No i te ręce. Chwilami dosłownie przypomina wentylator. Może się mylę, może ktoś odnosi inne wrażenie, nie wiem. Dla mnie te ręce są sztywne jak kołki, a ona nimi obraca. No i dalej robi ten nieładny przykuc :|
Niemniej zasłużyła na srebro. fajnie widziec ją uśmiechniętą.
Thursbayewa - ok, bez szału. Julka - co tu pisać, cieżka muzyka, ciężka jazda. Program kompletnie niezapamiętywalny. Skoki - jak widać. Kolejna sukienka do kitu. W k&c miałą łzy w oczach, strasznie mi jej szkoda było.
A panna Chan - cóż, niewiele mogę o niej powiedzieć, muzyka przysłoniła mi wszystko w tym programie.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: LittleLotte »

Mi się Medvedeva średnio podoba, wolę Sakhanovich :P
Vika i Nika podobają mi się znacznie bardziej niż Lena i Ruslan. Program dowolny jest ładny, wymaga dopracowania, ale nie jest zły, Viktoria wygląda bardzo elegancko, trochę wyszła z jego cienia (albo on trochę przestał koncentrować się na sobie). Nadekspresji też brak.
No i się Denis Ten pożegnał z szansą na finał GP :/
Tak swoją drogą, kto ubierał Karen Chen i kto jej powiedział, że ta sukienka pasuje do Les Mis? ;) A, i widzieliście, jakie hobby wypisali sobie w bio Piper i Paul? :mrgreen: Piper: playing on the phone when talking to someone, dirty cereal bowls; Paul: taking more than 1 sample, being too loud at 6 am


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#15

Post autor: Poice »

W wielkim skrócie moje spostrzeżenia co do Skate America.

Solistki:
- Evgenia Medvedeva - pierwszy start w seniorskim GP i muszę przyznać, że oglądało mi się ją lepiej niż Radionovą w zeszłym sezonie. Evgenia mimo wciąż dziewczęcej budowy ciała, ma jednak w sobie już pewną dozę dojrzałości, a i z twarzy również nie wygląda jak dziewczę 12-letnie. Brawo za stabilność skoków - spodziewałam się tego, jednak zaskoczyła mnie przychylność sędziów. PCS bliskie Gold - tego się nie spodziewałam w USA. Według mnie druga ocena odrobinę na wyrost, ale zasłużyła na wygraną. Póki co nie jestem jej fanką, gdyż poczekam jak jej skoki przetrwają okres dojrzewania w ciągu sezonu, dwóch i wtedy zdecyduję.
- Gracie Gold - już nie pierwszy raz miała problem z 3F, więc może warto przerzucić się na 3R w SP? Podobał mi się jej program dowolny. Gdy pierwszy raz widziałam ten program - to nie byłam przekonana, ale gdy wychodzą skoki to nawet ten nieszczęsny rozkrok mi nie przeszkadzał :) Poza tym piękna sukienka. Oby zyskała pewność siebie i zaczęła zagrażać fasolkom z Rosji.
- Satoko Miyahara - nie sądziłam, że to możliwe, ale jej skoki były jeszcze niższe niż w zeszłym sezonie...było widać dokrętki. Chyba nie jest jeszcze w dobrej formie skokowej. Podoba mi się SP - bardzo kobiecy i dobrze interpretuje muzykę, choć przeszkadza mi przestój w połowie programu, gdy zatrzymuje się i czaruje dłońmi, a tak naprawdę czeka na drugą połowę programu i możliwość wrzucenia tam kolejnych skoków :) Program dowolny ładny, ale kompletnie niezapamiętywalny. Piękne piruety, ładne prowadzenie rąk, ale kompletnie nic nie pamiętam z programu.
- Elizabet Tursynbayeva - wygląda jak 10-latka, bardzo drobna i sukienki z wysokim stanem nie robią jej żadnej przysługi. Czy tylko mi przeszkadzał jej pośpiech? W LP ma ładną muzykę i aż prosiło się o poświęcenie chwili na wykończenie ruchów, zaznaczenie akcentów muzyki, podkreślenie jej charakteru. Programy raczej juniorskie, ale jeżeli skoczy swoje to może liczyć na kolejne dobre lokaty.
- Karen Chen - dobra technika skoków, prawdziwy lutz i flip (co nie jest regułą wśród solistek, a nawet solistów :)). Program dowolny niezapamiętywalny - beznadziejna sukienka, wykorzystany wokal. Bardziej podobał mi się program krótki.
- Julia Lipnicka - ah Julka, Julka. Wciąż nie tracę nadziei, ale ona potrzebuje lepszego materiału..Oba jej programy nie są złe, ale to jak niezdarnie stara się zabawiać publiczność w SP naprawdę razi :( Szkoda, że Rosyjscy łyżwiarze nie mają w zwyczaju wyjeżdżać z Rosji, aby trenować z zagranicznymi trenerami....Może odświeżenie środowiska treningowego pomogło by jej zacząć od nowa i odzyskać pewność siebie? Tak czy inaczej - życzę jej jak najlepiej, ale nie wiem czy oglądanie na treningach tak wielu wspaniałych fasolek dobrze wpływa na jej psychikę.

Soliści
- Max Aaron - chyba pierwszy raz pokazał się w tak dobrej formie skokowej, więc szacunek za wytrzymanie presji, chociaż dla mnie jego technika skoków nie jest zbyt przyjemna do oglądania (może to nie poziom Kovtuna przy 4S, ale i tak nie jest dobrze). Jednakże sam program dowolny to katastrofa....Jedzie do Czarnego Łabędzia i to w stroju treningowym, naprawdę? Przecież ma tutaj takie pole do popisu...zwłaszcza, że w choreografii sporo jest machania skrzydłami....Druga połowa programu to jak policzek w twarz - przekładanka-skok-przekładanka-skok-przekładanka-kombinacja. 81PCS? Serio? Dla mnie program powinien być oceniony na 4-5 w TR, choreografii nie stwierdzono...Wybaczcie, że tak krytycznie, ale nie mogłam zdzierżyć 80+ w PCS.
- Shoma Uno - jeżeli zestawi się jego program z programem Aarona to Shoma zasługuje na 95+PCS. Podoba mi się jego dowolny bardziej niż krótki. Mnóstwo TR, ładne smaczki w choreografii, podkreślanie akcentów muzycznych, solidne krawędzie. Skokowo również świetnie - brawa za 4T w drugiej części programu. Według mnie powinien wygrać.
- Jason Brown - wolę jego SP niż LP. W LP niestety, ale się nudzę...Na plus świetne piruety, dużo TR, ale skokowo wciąż dla mnie brakuje 4T i 3A+3T. Nie przemawiają do mnie argumenty, że on nie potrzebuje najtrudniejszych skoków, bo całą resztę ma świetną. Ok, zgadzam się, że jest bardzo dobrym łyżwiarzem, ale jego stabilność formy wynika w dużej mierze z braku tych najtrudniejszych elementów skokowych właśnie. Nikt mi nie wmówi, że 4T to w końcu tylko jeden obrót więcej niż przy 3T....No ale to dyskusja na inną porę. Gratuluję kapitalnego awansu, ale nie rozumiem dlaczego otrzymał najwyższe PCS - powinien nieznacznie przegrać z Shomą.
- Han Yan - kolejny, który wystąpił w LP w stroju treningowym :) Piękna muzyka, ale program tragicznie pusty...Byłam w szoku, naprawdę, bo zazwyczaj ma jednak dość dobre od strony choreograficznej programy. Doceniam jego świetne SS, ale co z tego skoro nie ma materiału, w którym mógłby je odpowiednio wyeksponować? Czy tylko ja mam dość tych jego programów pół-żartem-pół-serio (jak jego tegoroczny SP)?
- Konstantin Menshov - program faktycznie pustawy, ale lubię jego styl, bo przynajmniej jakiś ma. Wciąż nie mogę się nadziwić, że regularnie skacze poczwórne skoki - rewelacja. Program to taki trochę zlepek pomysłów, dość chaotycznie i bez koncepcji posklejane dwa znane utwory muzyczne, no ale co kto woli...
- Adian Pitkeev- bardzo podoba mi się jego LP :) Skokowo było dobrze, choć przydarzyło się kilka wpadek - zwłaszcza ten pojedynczy axel, ale to dobry start sezonu dla niego. Kibicuję mu i mam nadzieję, że zaskoczy wszystkich na Mistrzostwach Rosji :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”