Transmisje w TV

Jak w temacie. Juniorskie i seniorskie.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea

Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Transmisje w TV

#1

Post autor: Poice »

Właśnie oglądałam transmisję z Mistrzostw Świata w lekkoatletyce i Babiarz powiedział na antenie, że TVP Sport będzie pokazywać serię GP w łyżwiarstwie figurowym! Oczywiście z komentarzem Babiarza i pana na S (którego nazwiska nie pamiętam). Szukałam potwierdzenia tej wiadomości w internecie - znalazłam jedynie plik z rozplanowaną transmisją poszczególnych dyscyplin i faktycznie jest tam zarówno seria GP, jak i ME i MŚ. Mam nadzieję, że to faktycznie prawda, bo choć nie trawię komentarza w wykonaniu pana Babiarza, to jednak promocja łyżwiarstwa w publicznej tv na pewno nie zaszkodzi :) Zastanawia mnie jedynie czy prawa do transmisji ma również Eurosport....Byłoby świetnie gdybyśmy mieli transmisje na dwóch kanałach sportowych.

Link do pliku: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... -sport.pdf

P.S. Wiem, że część z Was (wszyscy?) już o tym wiedzą, ale dla mnie to news dnia :D


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#3

Post autor: Hortensja »

Ja jestem wierna B.Eurosport, ale ja i tak musze ogladac on-line. Ale wiadomosc wspaniala mimo wszystko, tak jak mowisz Poice- dla promocji naszej ukochanej dyscypliny! ok2


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#4

Post autor: olcia »

Niby fajnie, ale prawda jest taka, że tvp sport to kanał o podobnej dostępności do eurosportu, gdyby pokazywali coś na tvp1 lub tvp2 to wtedy na pewno byłaby to duża promocja dla dyscypliny. Ja i tak pewnie zostanę przy eurosporcie, bo po ostatnich popisach panów Babiarza i Sobczyńskiego na Igrzyskach Olimpijskich to jakoś mało mam ochotę się denerwować.


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#5

Post autor: LittleLotte »

TVP Sport? A on nie jest na naziemnej, czyli dostępny dla wszystkich?


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#6

Post autor: olcia »

A nie wiem, może rzeczywiście jest, u mnie jest kablówka od niepamiętnych czasów.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: justyna »

Naziemna ze sportowych kanałów ma chyba tylko Polsat Sport News


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#8

Post autor: Poice »

Zgodnie z sugestią ( :) )zamieszczam plan transmisji ze Skate America w polskim wydaniu:


Eurosport 2
SOBOTA 24.10.2015r.
10:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Pary sportowe, program krótki (60min)
11:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Solistki, program krótki (60min)
12:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Taniec krótki (60min)
13:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Soliści, program krótki (60min)

NIEDZIELA 25.10.2015r.
08:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Pary, program dowolny
09:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Solistki, program dowolny
10:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Tańce dowolne
11:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Soliści, program dowolny

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015r.
02:00
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Tańce dowolne (30min)
02:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Soliści, program dowolny (30min)
10:30
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America - Pokazy mistrzów (120min)

Eurosport
PONIEDZIAŁEK 26.10.2015r.
17:00
ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE: Grand Prix, Skate America (120min)

TVP Sport
NIEDZIELA 25.10.2015r.
17:35-19:20
Skate America - program dowolny par sportowych; program dowolny solistek

PONIEDZIAŁEK 26.10.2015r.
23:25-01:00
program dowolny par tanecznych; program dowolny mężczyzn


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#9

Post autor: Kathiea »

Wiadomo jak będzie z transmisją na TVP Sport ? :)


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#10

Post autor: Poice »

Kathiea pisze:Wiadomo jak będzie z transmisją na TVP Sport ? :)
Z tego co widziałam mają pokazać jedynie galę ze Skate Canada....Co dziwne - mają być powtórki ze Skate America, więc może to jakaś pomyłka i puszczą skróty z zawodów na Skate Canada?


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#11

Post autor: Poice »

Właśnie skończyłam oglądać galę z Cup of China na TVP Sport i wciąż nie rozumiem logiki osób odpowiedzialnych za ramówkę....Po co płacić za prawa do pokazywania zawodów (czyt. ZAWODÓW), jeżeli poświęca się na antenie 2 godziny z każdych zawodów w serii GP TYLKO na galę? Marnotrawstwo pieniędzy...Pokazali najlepszych z każdej z dyscyplin tylko ze Skate America i później wałkowali (chyba wciąż w tygodniu lecą powtórki...) kilka razy w tygodniu powtórki. Natomiast ze Skate Canada i Cup of China 2 godziny relacji na galę...Skoro wrócili do pokazywania łyżwiarstwa figurowego to chyba zależy im na przyciągnięciu przed telewizory zarówno widzów sprzed lat, jak i zupełnie nowych. Ale jak ktoś ma się zainteresować łyżwiarstwem, jeżeli puszczają tylko galę i (o zgrozo!!!!) w jej trakcie komentują zawody? Kilkakrotnie na antenie wspominali, że GPF będzie w Barcelonie, ale powinni raczej wspomnieć, że gala z GPF będzie miała miejsce w Barcelonie, bo pewnie zawodów też nie pokażą....


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#12

Post autor: Kathiea »

Tez się nad tym zastanawiałam. Że puszczali Skate America w tygodniu, to się nawet cieszyłam, bo zawaliłam nagrywanie programów dowolnych, a TVP SPort pokazywało więcej zawodników niż było w skrótach na Eurosporcie. Nie rozumiem, czemu nie powtórzyli tego samego ze Skate Canada i COC. Są osoby, jak ja czasami, ze mimo małego zainteresowania jakąś dyscypliną, to czasem z nudów pooglądam. A oni to uniemożliwiają :(


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#13

Post autor: Poice »

Kathiea pisze:Tez się nad tym zastanawiałam. Że puszczali Skate America w tygodniu, to się nawet cieszyłam, bo zawaliłam nagrywanie programów dowolnych, a TVP SPort pokazywało więcej zawodników niż było w skrótach na Eurosporcie. Nie rozumiem, czemu nie powtórzyli tego samego ze Skate Canada i COC. Są osoby, jak ja czasami, ze mimo małego zainteresowania jakąś dyscypliną, to czasem z nudów pooglądam. A oni to uniemożliwiają :(
A co gorsza w trakcie gali z CoC przy występie Karen Chen Babiarz wypalił (i mówił to całkowicie poważnie), że może właśnie taki kierunek powinno obrać łyżwiarstwo, czyli zrobić dyscypliny z przyrządami jak w gimnastyce artystycznej - wstążka, wachlarze itp. Myślałam, że spadnę z fotela :roll: Jak osoba postronna ma traktować łyżwiarstwo figurowe jako poważny sport? Generalnie komentarz powinien podkreślać atletyczną część łyżwiarstwa, bo w końcu jest to dyscyplina sportowa, a nie sztuka.

P.S. Lubię oglądać gimnastykę artystyczną i uważam, że to piekielnie trudny sport, ale niedorzecznością był dla mnie pomysł, aby łyżwiarze skakali kombinacje czy robili piruety z przyrządami...


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#14

Post autor: Kathiea »

Poice pisze:
A co gorsza w trakcie gali z CoC przy występie Karen Chen Babiarz wypalił (i mówił to całkowicie poważnie), że może właśnie taki kierunek powinno obrać łyżwiarstwo, czyli zrobić dyscypliny z przyrządami jak w gimnastyce artystycznej - wstążka, wachlarze itp. Myślałam, że spadnę z fotela :roll: Jak osoba postronna ma traktować łyżwiarstwo figurowe jako poważny sport? Generalnie komentarz powinien podkreślać atletyczną część łyżwiarstwa, bo w końcu jest to dyscyplina sportowa, a nie sztuka.

P.S. Lubię oglądać gimnastykę artystyczną i uważam, że to piekielnie trudny sport, ale niedorzecznością był dla mnie pomysł, aby łyżwiarze skakali kombinacje czy robili piruety z przyrządami...
Też lubię czasem pooglądać gimnastykę, ale nie rozumiem jak można chcieć, żeby łyżwiarstwo figurowe było gimnastyką na lodzie :shock: Na szczęście chyba nikt nie traktuje jego komentarzy poważnie. Obie dyscypliny są piękne, ale mi się podoba, że są RÓŻNE, a nie kopie same sobie. Przyrządy na ludzie? Pewnie! Sędziowie odejmują punkty jak cokolwiek spadnie na lód, bo to niebezpieczne, ale jasne, wrzućmy dodatkowe przedmioty... ktoś tu chyba przestaje łapać kontakt z rzeczywistością.


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: Kathiea »

Wrzucam do drugiego posta linki z programami do poszczególnych zawodów, może kiedyś komuś się przydadzą :D


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”