Pary Sportowe - Program Krótki

Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Pary Sportowe - Program Krótki

#1

Post autor: Kathiea »

Start o 17.10 naszego czasu w środę :)

W ty roku zapowiada się naprawdę obiecująco. Wiele par podniosło swój poziom i nie ma wyraźnych kandydatów do podium w mojej opinii, może poza Sui/Han, ale nawet oni nie mogą być 100% pewni. Eurosport pokaże chyba większość par. A przynajmniej mam taka nadzieję.

Lista startowa: http://www.isuresults.com/results/seaso ... SEG005.HTM


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: justyna »

To lecimy z tematem. Eurosport wejdzie na żywo od trzeciej rozgrzewki
Żenia Tarasowa po upadku na treningu ma na kolanie 10 szwów, ale Nina Morzer mówiła, że chcą startować i tak
Eric Radford ma jakiś kłopot z biodrem, więc nie wiadomo czy lutzów w SP nie zastąpią 3T


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post autor: yenny »

Hej. Poziom znów wysoki, choć nie obyło się bez potknięć i niespodziewanych rezultatów.
Wenjing i Cong pojechali fantastycznie, zasługują na pierwsze miejsce, bez dwóch zdań.
Aliona i Bruno fajnie, ambitnie i z błędami. Dziś Aliona rzucała spojrzenia, widać było, że jest zła, pewnie głównie na siebie, ale o umiech było trudno.
Żenia i Wadim, fajnie, ale nerwowo. Program w klimacie/rytmie podobny do tego Aliony i Bruna - Alina ma czar, którego nie ma Żenia, ale Bruno odstaje, oj, odstaje.
Megan i Eric słabiej - kontuzja wiele usprawiedliwia, wiadomo, ze jak się nie jest w formie to jest kiepsko, a do tego jeszcze kontuzja... Dobrze, ze potrafią się po takim programie pouśmiechać, w sumie sędziowie nie zrobili im większej krzywdy.
Surowiej potraktowali Ksenię i Fedora, ale i błedy tu były większe plus upadek. Podobnie jak u Vanesy i Morgana, w dość nieoczekiwanym miejscu.
Na plus dziś Ksenia, ze w koncu nauczyła się spokojniej znosić porażki.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: Svietka »

Ojej, oglądałam ostatnią grupę ale niewiele widziałam bo przysypiałam, im bardziej z tym walczyłam tym było gorzej, taki teraz mam czas. Coś tam z Erickiem jest nie halo bo były tulupy i ogólnie daleko są. Fajnie, że Chińczycy na czele, lubię ich.
A może ktoś z samego centrum wydarzeń się odezwie z jakąś relacją?


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: justyna »

yenny pisze:Hej. Poziom znów wysoki, choć nie obyło się bez potknięć i niespodziewanych rezultatów.
Wenjing i Cong pojechali fantastycznie, zasługują na pierwsze miejsce, bez dwóch zdań.
Aliona i Bruno fajnie, ambitnie i z błędami. Dziś Aliona rzucała spojrzenia, widać było, że jest zła, pewnie głównie na siebie, ale o umiech było trudno.
Żenia i Wadim, fajnie, ale nerwowo. Program w klimacie/rytmie podobny do tego Aliony i Bruna - Alina ma czar, którego nie ma Żenia, ale Bruno odstaje, oj, odstaje.
Megan i Eric słabiej - kontuzja wiele usprawiedliwia, wiadomo, ze jak się nie jest w formie to jest kiepsko, a do tego jeszcze kontuzja... Dobrze, ze potrafią się po takim programie pouśmiechać, w sumie sędziowie nie zrobili im większej krzywdy.
Surowiej potraktowali Ksenię i Fedora, ale i błedy tu były większe plus upadek. Podobnie jak u Vanesy i Morgana, w dość nieoczekiwanym miejscu.
Na plus dziś Ksenia, ze w koncu nauczyła się spokojniej znosić porażki.
Po spojrzeniu jakim potraktowała Fiodora jak upadł przy twiście myślałam, że zrobi się mały skandal, a jednak nie.
Poziom szalony, skoro rok temu 58+ starczyło, żeby wejść do FP, a teraz pary po 61+ nie weszły. Brawa dla kontuzjowanych, za ogarnięcie. Szkoda, że Meghan pojechała jakby wiedziała, że nic z tego nie będzie.
Nie wiem, który program lubię bardziej. Sui i Hana czy Aliony i Bruno. Vanessa i Morgan :(
Moi Włosi :D :D :D


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#6

Post autor: Hortensja »

Svietka pisze:Ojej, oglądałam ostatnią grupę ale niewiele widziałam bo przysypiałam, im bardziej z tym walczyłam tym było gorzej, taki teraz mam czas. Coś tam z Erickiem jest nie halo bo były tulupy i ogólnie daleko są. Fajnie, że Chińczycy na czele, lubię ich.
A może ktoś z samego centrum wydarzeń się odezwie z jakąś relacją?
Dopiero dojechałam na miejsce, będę jutro na dowolnych :)

A ja sie najbardziej cieszę ze zakwalifikowali sie do dowolnego młodzi Czesi i Australijczycy, lubię obserwować zmianę warty.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: blue cat »

Ksenia i Fedor :shock: nie pamiętam czy kiedykolwiek jeszcze widziałam żeby partner upadł przy twiście. Nie myślałam że będzie aż tak kiepsko- albo jeszcze się nie wyleczyli, albo nie przygotowali dobrze. Bardzo lubię program Aliony i Bruna, szkoda trochę tych błędów ale mogą jeszcze powalczyć z Chińczykami. Marchei i Hotarek robią duże postępy, no i świetnie sprzedają ten program, aż bije z nich energia. Bardzo podobał mi się duet północnokoreański- naprawdę fajnie jeżdżą, a biorąc pod uwagę że żyją w tak opresyjnym i zamkniętym kraju i pewnie nie mają nawet możliwości trenować gdzie indziej- szacun. Szkoda że tak rzadko można ich oglądać i niestety pewnie nawet jak wywalczą miejsce na igrzyska to nie pojadą do "wrogiej" Korei Południowej. Przykre to, jak polityka niszczy talenty.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: kasik8222 »

Podium raczej już znamy, kolejność może się zmienić. Jak dla mnie pierwsza trójka może tak zostać. Aljona i Bruno mają najlepszy short sezonu, ale błędy jednak były. Nie jestem fanką choreografii FP Tarasovej i Morozova, "aerobik to nie moje klimaty. Poziom rzeczywiście super. Sui-Han dopiero dziś powalili mnie swoim programem, bo jak zobaczyłam go pierwszy raz to jakoś nie mogłam się przekonać. Dziś widzę go inaczej i tylko mogę bić brawo.


Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 16
Rejestracja: 8 lat temu

#9

Post autor: Mateusz »

blue cat pisze:Ksenia i Fedor :shock: nie pamiętam czy kiedykolwiek jeszcze widziałam żeby partner upadł przy twiście. Nie myślałam że będzie aż tak kiepsko- albo jeszcze się nie wyleczyli, albo nie przygotowali dobrze. Bardzo lubię program Aliony i Bruna, szkoda trochę tych błędów ale mogą jeszcze powalczyć z Chińczykami. Marchei i Hotarek robią duże postępy, no i świetnie sprzedają ten program, aż bije z nich energia. Bardzo podobał mi się duet północnokoreański- naprawdę fajnie jeżdżą, a biorąc pod uwagę że żyją w tak opresyjnym i zamkniętym kraju i pewnie nie mają nawet możliwości trenować gdzie indziej- szacun. Szkoda że tak rzadko można ich oglądać i niestety pewnie nawet jak wywalczą miejsce na igrzyska to nie pojadą do "wrogiej" Korei Południowej. Przykre to, jak polityka niszczy talenty.
Ja też nie pamiętam, a na tych MŚ widzieliśmy to już dwa razy - oprócz Fedora upadł też Szwajcar. Myślę, że tam musiała być jakaś potężna dziura w lodzie, bo praktycznie w tym samym miejscu upadły trzy osoby i były to dość dziwne upadki, nie wyglądające na błąd techniczny.

O Koreańczyków chyba nie mamy się co martwić, bo członek komitetu olimpijskiego Korei Północnej powiedział kilka dni temu, że nie mają powodu, aby na igrzyska nie pojechać.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Svietka »

S/K zawsze mieli ten twist słaby. Tutaj to wyglądało tak, że ona po prostu na niego spadła i się przewrócił, nie ustał.nie była to raczej wina lodu czy jakiejś wyrwy. Po prostu twist im jakoś nie leży. Dobrze ze ona nie poleciała razem z nim.
Na szkolenie do Aliony i Bruna :D


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#11

Post autor: Kathiea »

Svietka pisze:S/K zawsze mieli ten twist słaby. Tutaj to wyglądało tak, że ona po prostu na niego spadła i się przewrócił, nie ustał.nie była to raczej wina lodu czy jakiejś wyrwy. Po prostu twist im jakoś nie leży. Dobrze ze ona nie poleciała razem z nim.
Na szkolenie do Aliony i Bruna :D
A tam, Tarasova/Morozov i V/T mają super twista, czyli to nie problem grupy Niny Mozer :P A Ksenia już w sumie wylądowała, jak Fedor się przewrócił. I to było w sumie dziwne, bo to była taka spóźniona reakcja... Jkaby mieli dobrego twista, to spokojnie mogliby by podbić świat, eh.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: justyna »

Nina Morzer tłumaczyła to w wywiadzie Teda Fletta dla Golden Skate. Oni nie są uczeni techniki podnoszenia twistowego u niej w grupie.


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#13

Post autor: Svietka »

Ale ja nie twierdzę przecież , że to problem grupy Niny Mozer. To problem S/K.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: justyna »

Spokojnie ja tylko mówię. BTW zobaczcie sobie ten wywiad. Nina się naprawdę fajnie otworzyła


Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#15

Post autor: Kathiea »

Svietka pisze:Ale ja nie twierdzę przecież , że to problem grupy Niny Mozer. To problem S/K.
Ale po co wysyłać do S/M, skoro pod ręką mają pary ze świetnym twistem? :P I tak, to zdecydowanie problem S/K. Jets to conajmniej zaskakują, bo skoro ksenia jest w stanie skoczyć 3T-3T, to raczej nie ma problemu z rotacją. czyżby zła technika wyrzucania przez Fedora?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Świata 2017”