Junior Grand Prix

JGP, Mistrzostwa Świata Juniorow etc
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

Junior Grand Prix

#1

Post autor: Hortensja »

Pierwsze zawody JGP za nami- Brisbane, Australia (bez par sportowych)

Nikt nie ogladal? Zagladalam na czat na youtube, ale nie widzialam zadnych polskich nickow :)

A kilka ciekawych rzeczy sie wydarzylo :)

Wyniki tu:
http://www.isuresults.com/results/seaso ... /index.htm

A video mozna obejrzec tu:
https://www.youtube.com/user/ISUJGP2011/videos


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post autor: yenny »

Niestety nic nie widziałam, może w przyszłym tygodniu coś mi się uda obejrzeć, bo mam urlop :-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Olla
Posty: 41
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: Olla »

Aleksandra Trusova - próba 4S w dowolnym - jeszcze niedokręcony, ale robi wrażenie... ok2


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#4

Post autor: Hortensja »

Ona w ogole robi wrazenie, bardziej mi sie podoba niz Zagitova np, ktorej jazda bardziej robota mi przypomina (nie obrazajac). Przypomina mi troche Radionova, troche to wszystko jeszcze kanciaste, ale ma osobowosc i taka energie i radosc z jazdy.

Akari MATSUOKA z 4 miejsca ladnie jezdzi i kreci piruety. Podobala mi sie bardziej niz druga Japonka.

Panowie nie za bardzo, Savosin niby skacze poczworne, ale wszystko to jakies nieladne i nie zachwyca. Duzo pracy.

W tancach para rosyjska z pierwszego miejsca miala bardzi dziwny FD, bez ladu i skladu. Nie wiem co o nich myslec. Moje ukochane dzieciaczki Gropman/Somervile wyprzedzily kolegow z druzyny. Natomiast ciekawostka z nizszych miejsc, 2 braci, jeden w parze UK, drugi, mlodszy, reprezentujacy Kanade i ta kanadyjska para bardzo przyjemna w odbiorze, ladny bardzo styl jazdy i interpretacja, a tylko 13/15 lat. Do obserwacji na pozniej :)


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
Olla
Posty: 41
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post autor: Olla »

A mi się bardzo podobała druga rosyjska para Elizaveta Khudaiberdieva/Nikita Nazarov
Szkoda upadku w tańcu dowolnym, ale miejsce na podium jest :) Mam nadzieję, że będą się rozwijać i robić postępy :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#6

Post autor: LittleLotte »

1. Czy ktoś wybiera się Gdańska na zawody?

2. Borzezielony, Eteri tworzy klony.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: blue cat »

Borzezielony, Eteri tworzy klony.
Sima Sakhanovich, jako żywo :lol: może zmieniła nazwisko? :lol:
Z tego co sobie wczoraj pooglądałam, widzę że niestety Rika Kihira trochę zawodzi, może się jeszcze zepnie w dowolnym. Ale moja ulubienica Alisa Fedichkina znowu w formie ok2 A już myślałam że spiszą ją na straty ale na szczęście ona nie trenuje u Eteri :P


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#8

Post autor: LittleLotte »

Sima Sakhanovich, jako żywo :lol: może zmieniła nazwisko? :lol:
Nieee, Sima jest bardziej ekspresyjna :)

[ Dodano: 2017-09-08, 19:43 ]
Jezu, ratujcie mnie, blaaaaagam. 15-latka i Ne me quitte pas.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: blue cat »

Nieee, Sima jest bardziej ekspresyjna :)
Zgadzam się, Panenkova jest dla mnie najbardziej drętwa ze wszystkich widzianych dotąd uczennic Eteri- Żenia przy niej to wulkan ekspresji. No ale i tak wygrała, chociaż z upadkiem- te jej skoki z rękami w górze są dla mnie w jej wykonaniu tragiczne, wygląda to jakby jej się nie chciało nawet ich do końca podnieść i zadbać żeby to jakoś wyglądało, liczy się, żeby coś tam powiewało w górze :-/
Niestety Alisa otarła się tylko o podium ale i tak ją lubię, chociaż obawiam się że dla Federacji to czwarte miejsce będzie wystarczającym powodem żeby nie dać jej drugiego JGP. Bardzo, bardzo podobała mi się też Emmy Ma- wreszcie jakaś nadzieja dla amerykańskiego łyżwiarstwa jak stara gwardia odejdzie :)
Za to u par niespodzianka- Australijscy mistrzowie świata poza podium :shock: nie cierpię tego u juniorów, że pierwszy sezon udany, a w drugim zaczynają się schody, zawsze mi wtedy szkoda tych dzieciaków :(
Z zeszłych tygodni jeszcze nic nie widziałam, muszę nadrobić braki :)


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#10

Post autor: LittleLotte »

Na razie z tych nowych rosyjskich gwiazdeczek chyba najbardziej podoba mi się Trusova. I jestem naprawdę zachwycona FS Evelyn Walsh i Trennta Michaud.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#11

Post autor: Hortensja »

blue cat pisze:Za to u par niespodzianka- Australijscy mistrzowie świata poza podium nie cierpię tego u juniorów, że pierwszy sezon udany, a w drugim zaczynają się schody, zawsze mi wtedy szkoda tych dzieciaków
A/W sa swieza para, ale juz startuja w seniorach. W JGP biora udzial dlatego, ze nie dostali normalnego GP. Mam wrazenie, ze to moze czesciowo zrodlo ich problemow, przeskok w seniorow, jednoczesne przygotowywanie programow na obu poziomach. Lubie ich bardzo, maja potencjal, mam nadzieje, ze beda sie rozwijac.

Ci do resztty to: Panenkova rzeczywiscie dretwa no i ta smutna, przerazona mina. Serio, Eteri i Rosjo, co ty robisz z tymi dziewczynkami (chociaz Gracie tez ma taka mine, moze to taka osobowosc). Mi z twarzy przypomina Tonye Harding :)

U panow podium w miare ladnie jechalo, chociaz poziom sredni. Ignatov ma potencjal, no ale forma tragiczna, pod koniec myslalam ze juz po prostu nie dojedzie, przerwie i zejdzie z lodowiska. Ponoc wszyscy uczniowie tego trenera miewaja z tym problem, szkoda, bo zdecydowanie wole jego styl niz wielu innych rosyjskich trenerow. Savosin to dla mnie to czego nie lubie bardzo- wymecze jakos te trydne elementy, co z tego, ze brzydko i reszta tez pokracznie, ale punktow nastukam. No nie, zle sie na to patrzy!

Tancow za bardzo nie widzialam, za to tym co maja do nadrobienia polecam bardzo tance dowolne calej trojki z podium z Salzburga. C/P naprawde ladnie, ona ma sztywne kolana, ale jakos udaje im sie to nadrabiac, program nieoryginalny ale bardzo ladny. Rosjanie z drugiego miejsca stali sie moimi ulubiencami. Technicznie dobrze i wyrazowo jak na juniorow, szczegolnie on swietnie! To tango bardzo dziwne, ale przynajmniej ma sie wrazenie, ze jada je z przekonaniem, a nie odbebniaja. Francuzi w trzeciego miejsca bardzo oryginalnie. Polecam.


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: blue cat »

Mi z twarzy przypomina Tonye Harding :)
Mi na początki Simę chociaż się zastanawiałam kogo jeszcze i teraz już wiem :lol:


Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#13

Post autor: LittleLotte »

Więc byłam sobie na zawodach w Gdańsku.

Oficjalnie cofam wszystko, co powiedziałam o Daszy Panenkowej. Niesamowita dziewczyna, na żywo zupełnie inaczej ja odebrałam niż w telewizji, szczególnie tyczy się się FS. Dojrzały, emocjonalny, poza tym Daria ma piękna technikę. Jest, oczywiście, trochę OTT, ale czy Ne Me Quitte Pas (szczególnie w wykonaniu Celine) nie jest? Interpretacja Darii jest bardzo dojrzała, zaskakująco jak na 14-latkę. Niesamowita dziewczyna.
Alenka to z kolei taka wróżka na tafli, jest słodka i troszkę dziecinne w swoim stylu, ale nie sposób jej odmówić muzykalności.
Azjatki są natomiast wszystkie do siebie podobne. Eunsoo jest urocza, Japoneczki też, ale w zasadzie to wszystko. Szczególnie mnie to raziło w przypadku Eunsoo, która wydaje się być niesamowicie utalentowana dziewczyna z osobowością, a jej choreograf zdaje się dwoić i troić, aby jak najbardziej to ukryć.

Katia i Harley są zdecydowanie bardziej dojrzali niż ich (wszyscy) rosyjscy konkurenci.

Publicznośc była naprawdę liczna, szczególnie w piątek i sobotę.
Anastasia i Kiril są niesamowici, a jej linie to po prostu wow. Druga rosyjska para też mi się podobała, zupełnie inny styl, ich taniec jest cudownie elegancki i delikatny. Rodzeństwo Green jest super energiczne i naprawdę robi wrażenie, szczególnie biorąc pod uwagę ich wiek.
Dodatkowo uderzyło mnie jeszcze, że bodaj 14-letnia panienka z Węgier przerastała umiejętnościami sporo starszego partnera, z kolei pan z Estonii powinien niezwłocznie porzucić aktualna partnerkę i znaleźć sobie jakąś choć w połowie na jego poziomie, bo talent ma niezaprzeczalny.
Co do panów, to szału nie było, prawdę mówiąc. Erokhov ma piękny krótki. A z Conradem należy poważnie porozmawiać o zmianie reprezentacji :hihi:


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zawody juniorskie”