NHK Trophy

Awatar użytkownika
LittleLotte
Posty: 1522
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

NHK Trophy

#1

Post autor: LittleLotte »

Jeeeeej, Krysia i Alex w końcu przekroczyli 70 punktów. Nareszcie.
Natomiast Ksenia i Fedor nareszcie pojechali czysto.


Mówimy, jak zawsze, różnymi językami [...]. Ale rzeczy, o których mówimy, nie ulegną od tego zmianie, prawda? (Michaił Bułhakow)
Awatar użytkownika
Dżameli
Posty: 125
Rejestracja: 8 lat temu
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post autor: Dżameli »

Będę bardzo nieobiektywna, ale uwielbiam Polinę Tsurskają za to, że jedzie short do muzyki z GoT. I to do tego mojego ulubionego kawałka :mrgreen: Jednocześnie ubolewam, że mało kto wykorzystuje właśnie soundtrack z Gry... Jest tam tyle pięknych utworów! Tylko Brzezinę sobie przypominam, chociaż jego program akurat średnio mi się podobał :|
Do rzeczy! Podglądam w pracy wyniki i musiałam Polinę zobaczyć, jak przeczytałam do czego ma program. Ale... Rozdziawione usta przypominają mi Medvedevą, zwłaszcza na początku programu, trochę jak kopiuj-wklej, te włosy, sukienka... A potem spojrzałam kto ją trenuje i zrobiła AHA :23: W każdym razie panienka mi się spodobała, jakby jeszcze ostatni piruet szybciej wykręciła byłoby och i ach. Ale jak napisałam jestem nieobiektywna :mrgreen:


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: justyna »

Tymczasem można się spodziewać cudów w finale, bo Hanyu wycofał się z NHK z kontuzją kostki.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: Haley452 »

Wiem, że to niesamowicie wredne z mojej strony, ale czerpię jakąś dziwną satysfakcję z tego, że w takim razie Meryl i Charlie nadal są jedynymi łyżwiarzami w historii, którzy wygrali finał pięć razy pod rząd. Jeden wyczyn, którego Yuzuru już nie wyrówna :P

A tak powaznie to zapowiada się GPF bez Yuzuru i Javiera, pierwszy taki od nie wiem ilu sezonów...


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#5

Post autor: holloko »

Haley452 pisze:Wiem, że to niesamowicie wredne z mojej strony, ale czerpię jakąś dziwną satysfakcję z tego, że w takim razie Meryl i Charlie nadal są jedynymi łyżwiarzami w historii, którzy wygrali finał pięć razy pod rząd. Jeden wyczyn, którego Yuzuru już nie wyrówna :P
:ryba:
Haley452 pisze:A tak powaznie to zapowiada się GPF bez Yuzuru i Javiera, pierwszy taki od nie wiem ilu sezonów...


I Patricka, ktory wczesniej sie wycofal z NHK.

Cos czuje, ze nie przezyje nerwowo tego sezonu. Postuluje odwolanie olimpiady, czy cos.
Albo o, schowam sie do dziury.

[czd]

[ Dodano: 2017-11-10, 10:10 ]
Dzameli! Pozdrawiam zza biurka! Dobrze wiedziec, ze nie ja jedna staram sie o tytul pracownika roku :mrgreen:


Awatar użytkownika
Hortensja
Posty: 685
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Paryż

#6

Post autor: Hortensja »

Tez ostatnio stwierdzilam, ze musze sobie odpuscic, bo za bardzo sie stresuje i przezywam :P

Nie podoba mi sie, ze oczywiscie Yuzu zrezygnowal to juz teraz ludzie przezywaja, ze zawody nieciekawe i nie ma kogo ogladac. Ok, wiadomo, ze ciekawiej sie patrzy na tych z gory listy, ale to troche nieelegancko w stosunku do reszty zawodnikow. No ale czego ja sie spodziewam, przeciez do YUZU!!! :tired:

Cieszy mnie bardzo, ze Polina dobrze pojechala, lubie jej duuuze skoki i nawet styl jazdy (caly czas mam w glowie ten sezon 2 lata temu i jej stroj z kartami, o mamusiu, teraz moze byc tylko lepiej).

[ Dodano: 2017-11-10, 11:21 ]
holloko pisze:Dzameli! Pozdrawiam zza biurka! Dobrze wiedziec, ze nie ja jedna staram sie o tytul pracownika roku
Nie wy jedne :x


"Can you argue with those placements? Of course. This is figure skating. Arguing is the best part."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post autor: kasik8222 »

Ja się mogę starać o tytuł matki roku :P Przysięgam, że ostatnio nie wyrabiam.
U Stolbovej i Klimova nie było wreszcie tragedii w twiście. Opadu szczęki też nie było. Ten program jechany czysto jest dla mnie bardzo "rasowy". Na Ksenię mogę się gapić godzinami, to samo mam z Vanessą. Polina z kolejną pantomimą (Eteri widać stawia na produkcję taśmową) podoba mi się bardziej od Zagitovej, która artystycznie ani mnie ziębi ani grzeje a swoje i tak wywalczy. Pojawiły się kolejne głosy jak to Koster jest ciągnięta za uszy. W zalewie grupy Eteri jakoś przymykam na to oko. I tam mam poczucie, że lepszy powrót Caro niż Chana, który zresztą chyba obiecywał, że jak nie zdobędzie medalu MŚ to da sobie siana, ale chyba sam o tym zapomniał. Lubię Leonovą, w ogóle mam, poza Chanem, dużo ostatnio wyrozumiałości dla dawnych medalistów, którzy bawią się tym co robią, mając już raczej wywalone na fakt, że medali z tego nie będzie.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: blue cat »

Polina to chyba na ten moment moja ulubienica wśród teamu Eteri, już się bałam że pójdzie w odstawkę, ale póki co daje radę. Pantomima do usunięcia, nie wiem czy tym dziewczynom każą naśladować Żenię, czy one same myślą, że tym ugrają więcej punktów w PCS. Tak czy siak, fajna ta jej Gra o Tron- swoją drogą tematyka adekwatna do aktualnej atmosfery w grupie Eteri przed igrzyskami :lol:
Czekałam z niecierpliwością na powrót Satoko i widzę, że niestety nie będzie łatwo. W tym roku Satoko idzie w obu programach w japońskie tematy, co nawet stanowi fajny, spójny koncept ale niestety konkurencja jest taka, że parę miesięcy przerwy i czołówka odjeżdża.
Lubię Leonovą, w ogóle mam, poza Chanem, dużo ostatnio wyrozumiałości dla dawnych medalistów, którzy bawią się tym co robią, mając już raczej wywalone na fakt, że medali z tego nie będzie.
To jest to! Jazda dla czystej przyjemności. Niejeden po tym dramacie zeszłorocznym, jaki Alena zaprezentowała na TdF już by dawno zaszył się w domu i powiesił łyżwy na kołku. Ona już nic nie musi nikomu udowadniać, swoje osiągnęła i dobrze, że nie czuje presji, żeby odejść, bo już w kolejce czekają kolejne fasolki. W ogóle ostatnio mam takie wrażenie, że coraz bardziej lubię oglądać mniej ważne eventy niż GP, np. challengery- tam zawsze jest dużo łyżwiarzy, którzy pewnie nigdy żadnego ważnego medalu się nie dochrapią, a mimo to jeżdżą i pokazują fajne rzeczy, nawet jak technika zawodzi. Kto powiedział, że warto oglądać tylko czołówkę? Ja chcę oglądać tych, którzy jeżdżą z pasją i tą pasję widać, niezależnie od tego, czy wygrywają czy nie.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: justyna »

Nie widziałam pań na żywo i właśnie je przeglądam, ale dziwi mnie Kostner przed Poliną. Chyba tylko ze względu na wiek...


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post autor: kasik8222 »

Dlatego ja już raczej nawet nie odpalam programów Medvedevej :P Uwielbiam za to oglądać "ogony" Mistrzostw USA czy Kanady. Podobał mi się Bychenko, ale piruety do poprawy, niechlujne mi się wydają.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: justyna »

Kto by się spodziewał, że SP u panów wygra Woronow?
Całkiem miła niespodzianka.


joasia
Posty: 279
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Kraków

#12

Post autor: joasia »

Karolina dla mnie niezasłużenie jest druga,chcociaż tio naprawdę dobrze, że jeszcze są kobiety na lodzie.

Druga (a może nawet pierwsza, przynajmniej w ocenie za technikę) powinna być Polina. Naprawdę dzielna dziewczyna, w zeszłym roku (albo na początku tego roku) były przekazywane informacje od Eteri, że zdiagnozowano u niej dosyć nietypową chorobę, leczyła się w Niemczech (ma jakiś genetyczny problem z kośćmi nie wiem bo nie zapamiętałam łacińskiej nazwy). Eteri orzekła nawet, że grozi jej przez to zakończenie kariery. Na takie obwieszczenie trenerki energicznie odpowiedziała prasie mama, że córka aktywnie trenuje i nie ma mowy o końcu kariery.

Lubię Żenię, podobają mi się jej programy (chociaż wiadomo, nie jest to kobiece łyżwiarstwo). W ogóle uważam, że ten sezon jest i będzie dla niej ciężki. Wygrywa, ale widać, że musi walczyć o każdy element (ten ostatni podwójny axel), oby tej formy wystarczyło, później już naprawdę niech jej dadzą spokój, niech robi co chce. Jak wychodzi na start i pokazują ją w zbliżeniach, jest jakaś mizerna i ma podkrążone oczy. Za to hartu duchu od niej się można nauczyć, niejedna z ostatnim numerem startowym by popłynęła.

Aliona naprawdę spisała się. Myślę jednak, że szansę na Grand Prox seniorów powinna dostać Alisa Fedichkina i jestem zdziwiona, że dziewczynę która skacze kombinację 3F - 3T, 3L i 2A wysyłają na y na mało znaczące i medialne challenger Lombardia Trophy (poniżej link do sp)

http://fsnews.ru/forums-m-posts-id-22730.html


Brawo dla Mirai, już było całkiem dobrze. Chciałabym, aby włączyła się do gry o medale.


joasia
Ares
Posty: 49
Rejestracja: 8 lat temu

#13

Post autor: Ares »

Bardzo podobała mi się Polina dzisiaj ;) Mocne skoki (o niebo lepsza technika niż Medvedevej) i przyjemna w odbiorze prezentacja. Bardzo przyzwoity poślizg na lodzie również.

Myślę, że powinna być bliżej Kostner i Medvedevej, które obie miały zawyżoną ocenę ... zwłaszcza Ewgenia i te jej 38 PCS :roll: Carolina dostała maksymalne punkty za sekwencję kroków jednak :) Więc co straciła przez taką sobie jakość wykonania kombinacji ... to nadrobiła w innym miejscu.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#14

Post autor: kasik8222 »

Jednak obejrzałam Medvedevą. Dziewczyna może się co sezon powtarza, ale łatwość skakania "z niczego" trzeba docenić. Skoki ma świetnie wkomponowane w całość programu. Przypomnieli mi się Totmianina/Marinin, nigdy za nimi nie przepadałam, zero charyzmy i chemii pomiędzy partnerami, ale skuteczność mieli jak maszyna. Z całej kariery pamiętam tylko jedną glebę (przy podnoszeniu podczas GP). Pewność zwycięzcy jak u nikogo innego.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post autor: yenny »

Obejrzałam panie, z wyjątkiem Karoliny - akurat sąsiadka przyszła i zawróciła mi głowę :P

W każdym razie jestem zdziwiona ocenami Mirai Nagasu. Ok, zdegradowali jej to i owo. Ale całość przypomina mi to w bardzo brzydki sposób przypadek Lizy T. Czyli ambitna dziewczyna, skacząca 3a jest klasyfikowana niżej niż inne dziewczyny, jadące podobnie technicznie, może troszkę lepiej, ale i sporą różnicą jest ocena w PCS - na niekorzyść Mirai czy Lizy.(TES się nie czepiam)
Tak jak tydzień temu, tak teraz nie mogę pogodzić się z tym że Mirai ma niższe oceny niż - pal licho Żenia, bo jej nikt nie pobije choćby stawał na rzęsach i klaskał uszami, ale Polina? Rika? Satoko tez az tak powala artyzmem? No nie. Polina - choć jej program bardzo mi się podoba* - nie jeździ jeszcze tak by rzucała na kolana, Satoko jexdzi bardzo miękko, kobieco, ale jej program jest dość bezpłciowy i ona sama mniej pewna na lodzie niż wcześniej, Rika to raczej typ sportsmenki, Mirai na ich tle wypadła naprawdę super.




* (kocham ksiązki GoT i muzykę z serialu GoT, bo samego seialu nie znoszę, z wyjątkiem 1 sezonu)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”