Tańce

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Tańce

#1

Post autor: yenny »

Link do sd http://www.isuresults.com/results/seaso ... SEG007.HTM

Natalia i Maks wylosowali całkiem niezłe miejsce, w połowie stawki, ale właściwie po wszystkich tych z którymi mogą wygrać(z wyjątkami oczywiście, na pewno nie pokonają Tiffany i Jonatana), bo dwie ostatnie grupy są poza ich zasięgiem. A to może być i dobre - i niedobre.
Podobnie i dobrze i niedobrze jak u Tessy i Scotta, jadą bezpośrednio przed Gabi i Guliamem.
Bardzo za nich kciuki trzymam, kocham ich już tyle lat i mimo tego, ze program Gabi i Guliama jest bardziej w moim guście to kibiucję Kanadyjczykom. Po pierwsze - bo jak wyżej - kocham ich już kilkanaście lat, a dwa - Gabi u Guliame mnie zanudzają. Nawet na pokazy szykują podobne programy, ich sort dance nie powalają. Owszem, są fantastyczni, pięknie jadą, są parą marzeń - ale parą jednego stylu, nie pokazali się w niczym innym.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Kathiea
Posty: 910
Rejestracja: 9 lat temu
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#2

Post autor: Kathiea »

Zgadzam się, że Gabi i Guillame jadą trochę podobne do siebie programy, ale w tym sezonie podobają mi się one bardziej niż V/M. V/M mieli w zeszłym sezonie rewelacyjny SD, i bili nim na głowę P/C, co tez dało im zwycięstwo na MŚ. W tym sezonie tego nie ma... a ocenia się dane programy.

Co do Natalii i Maksa, to niech po prostu pokażą się z dobrej strony :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: justyna »

Nie czuję się psychicznie gotowa na ten event.
Szczególnie biorąc pod uwagę P/C i H/D którym życzę bardzo, ale to bardzo dobrze.
Zgadzam się co do SD Tessy i Scotta z zeszłego sezonu, niszczył wszystko i wszystkich. Programy jeśli chodzi o mnie to u nich w tym sezonie kompletny niewypał. Znaczy technicznie super i tak dalej, ale SD mi nie pasuje muzycznie, a FD po zmianach tym bardziej sprawia, że przestają się skupiać zaraz na początku Come What May. Przepiękny moment w którym Tessa trzymała wyjazd z cunniliftusa zniknął, a nowe zakończenie (ona umiera - TA DA DA DA olimpijski moment - o jest martwa) mnie kompletnie rozwala "for all of the wrong reasons".
Może tak bardzo się przywiązałam do G&G dlatego że sprawiają, że coś czuję kiedy ich oglądam i są w mojej świadomości od dawna.
A jeśli chodzi o Maddie i Zacharego to w tym sezonie po prostu uwielbiam ich programy od początku do końca. No i doceniam ich ciężką pracę.
Co do Natalii i Maksa, jeśli nie zejdę z powodu dwóch Despacito pod rząd i trzech w jednej rozgrzewce to trzymam kciuki. Powinni bez problemu wejść do FD a potem niech już się dzieje jak najlepiej.
Nie jestem gotowa na to co się stanie w internecie niezależnie od rezultatu, bo uberzy V/M obrzydzą mi ich wygraną, a jeśli przegrają w internecie wybuchnie prawdziwa wojna.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#4

Post autor: ivi »

Owszem, są fantastyczni, pięknie jadą, są parą marzeń - ale parą jednego stylu, nie pokazali się w niczym innym.
Ale przynajmniej w tym sezonie ich SD oraz FD kompletnie się różnią, tymczasem moim zdaniem SD i FD V/M mają dokładnie ten sam przedramatyzowany styl.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: Haley452 »

Ja już napisałam, że dla mnie programy VM w tym sezonie są zdecydowanie zbyt agresywne. Dobry Moulin Rouge w mojej opinii powinien być nie tylko dramatyczny, ale momentami też melancholijny, romantyczny, trochę smutny, zwyczajnie delikatny. U nich tego nie ma, cały taniec to jedna wielka szarpanina. Zeszłoroczni VM zdecydowanie bardziej mi się podobali.

Z drugiej strony SD PC jest po prostu niezapamiętywalny, nie mówiąc już o tym tragicznym wyborze muzycznym, a FD tak jak wszyscy mówią - po raz kolejny to samo.

ktokolwiek wygra, zdecydowanie nie zrobi to na mnie takiego wrażenia, jak Meryl i Charlie w Sochi, którzy w tamtym sezonie mieli jednak chyba najlepszy FD w swojej karierze.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: justyna »

ivi pisze:
Owszem, są fantastyczni, pięknie jadą, są parą marzeń - ale parą jednego stylu, nie pokazali się w niczym innym.
Ale przynajmniej w tym sezonie ich SD oraz FD kompletnie się różnią, tymczasem moim zdaniem SD i FD V/M mają dokładnie ten sam przedramatyzowany styl.
Tu się zgodzę
SD i FD w 2015 też tworzyły bardzo fajny kontrast moim zdaniem, więc z zarzutem tego że nie umieją nic poza swoim komfortowym contemporary się nie zgadzam.

[ Dodano: 2018-02-17, 20:50 ]
Ogólnie mam wrażenie, że poziom programów w tym roku na ZIO w tańcach będzie niski. Naprawdę fajne i dobre SD i FD można policzyć na palcach jednej ręki


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Wiem, ze jestem w mniejszości, ale mnie się podoba SD Tessy i Scotta, bo ja mam takie wyobrazenie o latino. Mam je z turniejów, bo oglądałam masę takich programów gdy koleżanki córka startowała. I takie latino mi się podoba, agresywne, seksowne, dramatyczne. I oni w to się wpisują. Latino to nie moja bajka, ale jezeli już mam jakieś wybrać jako TO latino, to właśnie Tessa i Scott takie pokazują. No i lubię utwory do jakich jadą. Kompletnie nie kumam koncepcji latino w wykonaniu np. Anny i Luki, Kaitlin i Andrew(choć ich kocham) czy własnie Gabi i Guliame. Po prostu za spokojnie, za nudno.

Jeżeli chodzi o tańce, to nie jest tajemnicą, że w tańcach nie przepadam za odgrywaniem przedstawień. Bardziej w moim stylu i guście jest to, co pokazują Gabi i Guliame. Ale juz mi się opatrzyli - cały czas w jeden deseń. jakby bali się pokazać coś innego. A w sd co by nie jechali, to zawsze jakoś tak na jedno kopyto - w ich wykonaniu ciężko określić jaki to sd obowiązuje w danym sezonie. Głównie po strojach można to poznać. Brak im takiego szlifu jakie mają pary jeżdżące kiedyś obowiązki.
Niemniej w fp są świetni i tego im nie odmówię. Ale IMO nie zasługują na AŻ takie oceny jakie otrzymują. Programy jeżdżą podobnie, bezbłędnie, ale za proste podnoszenia dostają oceny z kosmosu, jakby conajmniej na rzęsach je wykonywali. I z programu na program te oceny lecą w górę - w obu programach... nie wiem za co.
Ja osobiście nie uważam, że ich tegoroczne programy się jakoś różnią - oba powolne do mega spokojnej muzyki. W zeszłym sezonie muzyka była skoczniejsza, ale sam program niezbyt hip nie mówiąc o hop.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: justyna »

Oj i znowu dyskusja o podnoszeniach. Przy obecnej konstrukcji zasad proste świetnie wykonane podnoszenie jest równe trudnemu świetnie wykonanemu i trzeba się z tym pogodzić.
To nie jest tak, że ja nie lubię SD Tessy i Scotta tylko mam spory rozdźwięk pomiędzy tańcem a muzyką. Taniec - świetny prawie parkietowy towarzyski z czym cholernie zgrzyta mi muzyka. W tym cały problem. Jakby jechali cały do Santany to możliwe że bym to kochała.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Post autor: yenny »

Oczywiście, że będzie ta dyskusja, bo to, ze taka jest zasada zapisana w regulaminie to nie zanczy, że to jest sprawiedliwe. To trochę tak jakby tak samo oceniać quady i potrójne. W sumie to po co się starać, jak za podniesienie partnerki w dość prosty sposób dostaje się takie same oceny jak za kombinowane podnoszenie z o wiele trudniejszymi pozycjami.
To też nie jest tak, że ja nie lubię Gabi i Guliame, bo ja ich bardzo lubię, ba wręcz uwielbaim ich za Mozarta. Tyko nie zgadzam się z windowaniem ich ocen, biją rekordy, nie pokazując nic takiego, co by te rekordy uzasadniało.
Last edited by yenny 6 lat temu, edited 1 time in total.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: justyna »

Dlatego zgadzam się
Regulamin pod względem podnoszeń do zmiany. Nigdy podnoszenie po prostej P/C nie powinno dostawać takich ocen jak rotacyjne V/M w tańcu krótkim.
Tak czy tak wątpię, że P/C utrudnią swoje po wypadku Gabi.


Awatar użytkownika
ivi
Posty: 566
Rejestracja: 10 lat temu

#11

Post autor: ivi »

Prawda jest taka, że ani V/M ani P/C nie mają ambitnych, nowatorskich programów dowolnych w tym sezonie.

Krytyka umiejętności łyżwiarskich PC troch jest mecząca. Można krytykować, że są nudni, powtarzalni, ale ich umiejętności są fenomenalne. Czy jest inna tak para, która ma tak niesamowita lekkość jazdy, taką płynność ruchów? VM w tym względzie im nie dorównują. Bez umiejętności jazdy nigdy by tego nie osiągnęli.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: Haley452 »

Jeśli chodzi o SD, to Tessy i Scotta jest przesadzone, a Gabi i Guillame'a mdłe.

Z dwojga złego jednak wolę przesadzone, więc jestem po stronie Yenny, nawet jeśli uważam, że są zbyt agresywni. Ale już w FD ta agresja mi zgrzyta trochę za bardzo.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#13

Post autor: yenny »

Ivi, z pierwszą częścią wypowiedzi zgadzam sięw 150%
Z drugą - wcale. Jakby Gabi i Guliame pokazali się w czymś energetycznym i szybkim to by można ocenić czy jeżdżą miękko i płynnie. na razie jeżdzą głównie powoli, więc i łatwo o płynność.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: justyna »

Gabi miewała problemy z krawędziami prawda, ale mam wrażenie że oni po prostu mają technikę podstawowego odbicia łyżwią uczoną jakoś inaczej. I odbie szkoły są bardzo dobre.
[edit]
YYYYY no nie. Wiele można mówić o P/C ale nie to że są wolni. Staram się patrzeć na widea nagrywane z widowni, więc jeśli P/C są wolni to C/L to para ślimaków :P
Last edited by justyna 6 lat temu, edited 1 time in total.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post autor: yenny »

Haley, normalnie musisz się do nas dołączyć na WC 2018 i musimy się czego z % napić... Czy ktokolwiek sądził, zę kiedykolwiek opowiesz się po mojej stronie :00:

Justyna, nie chodzi mi o tempo ich jazdy, odbicia mają szybkie, chodzi mi o styl. Nie muszą wykonywać takich szybkich, energetycznych kroków, zwrotów i podnoszeń, głównie przyspieszają w piruetach czy twizzlach.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie 2018”