Wszytko o Me - ogólne informacje

Wszystko o ME :-)
Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#1

Post autor: Dzika Róża »

Skład reprezentacji Rosji na tegoroczne ME w Mińsku: :)

Solistki: Alina Zagitova, Stasia Konstantinova, Sofia Samodurova
Rezerwowe: Evgenia Medvedeva, Elizavieta Tuktamysheva

Soliści: Michaił Koliada, Maxim Kovtun, Alexander Samarin
Rezerwowi: Dimitrij Aliev, Andriej Łazukin, Sergiej Voronov

Pary taneczne: Alexandra Stepanova/Ivan Bukin, Wiktoria Sinitsina/Nikita Katsalapov, Sofia Evdokimova/Egor Bazin
Rezerwowe: Betina Popova/Sergiej Mozgov, Anastasia Skoptcova/Kirił Aleszin, Tiffani Zagórski, Jonathan Guerreiro

Pary sportowe: Evgenia Tarasova/Władimir Morozov, Daria Pawliuczenko/Denis Kodykin, Alexandra Bojkova/Dimitrij Kozłowski
Rezerwowe: Natalia Zabijako/Alexander Enbert, Anastazja Miszina/Aleksandr Galiamov

Cóż, jednak federacja postawiła na Samodurovą, a nie, jak przypuszczaliśmy, na Lizę. Cierpliwość musi też poćwiczyć Voronov...
Złoto Zagitovej stoi pod wielkim znakiem zapytania, a biorąc pod uwagę jej dyspozycję (głównie mentalną), nie wykluczam z najwyższego miejsca podium np. Stasi.
Zabijako/Enbert zmuszeni byli wycofać się z mistrzostw (kontuzja), a na ich miejsce załapali się Pawliuczenko/Kodykin.

Tak, czy inaczej zapowiadają się ciekawe Mistrzostwa Europy, a kolejność na podium wcale nie jest oczywista... Nawet złoto Javiera, życzę mu oczywiście czystego przejazdu, ale po przerwie z formą może być różnie, w końcu to jego pierwszy start od Igrzysk Olimpijskich. Choć na imprezę wieńczącą jego długą karierę będzie pewnie mocno zmobilizowany :)


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#2

Post autor: justyna »

Liza wznowiła treningi w pełni po pobycie w szpitalu jakoś w zeszłym tygodniu.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Post autor: yenny »

Pewnie w u pań podium będzie rosyjskie, kolejność w zależności od dyspozycji pań danego dnia.
Dla mnie osobiście - żal że nie ma Lizy, reszta mi tak naprawdę obojętna.
W parach też stawiam na Rosjan, no ale pewnie Vanessa i James będą walczyć i do tego są jeszcze bardzo nagradzani sama nie wiem za co Włosi. Sasza i Dymitri - do boju.
W tańcach mocno ściskam kciuki za StepBukinów i oczywiście za Charlene i Marco. Jak ja bym chciała by te pary zdobyły medale. Obojętna mi kolejność, w sumie i tak wiemy, że Gabi i Guliame wygrają z kosmiczną przewagą. Niech im będzie, technicznie są najlepsi, ale jakże wtórni i powtarzalni, w zwiewnych, nijakiego koloru strojach...
Panowie - tu może być najwięcej niespodzianek, oczywiście tradycyjnie trzymam kciuki za Matteo, ale i chciałabym by Javi się spisał.

No i trzymam kciuki za naszych zawodników - by weszli do finału i nasze pary taneczne - by się przebili jak najwyżej.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

#4

Post autor: blue cat »

Ja po cichu liczę, że może Stasia pokona Alinę, bo mam już dość tej przewidywalności u pań. Tyle że Stasia ma tendencję do nawalania w ważnych momentach, więc nie robię sobie wielkich nadziei. Póki co Alina chyba raczej jest niezagrożona, chyba że zaliczy więcej niż 2 upadki. Bardzo liczyłam na Loenę, że podejmie walkę z Rosjankami, bo jej wyniki w tym sezonie były obiecujące, ale niestety się wycofała i przy braku Caro nie widzę niestety nikogo spoza Rosji, kto by mógł wcisnąć się na podium. Laurine, Ivett, Nicole niestety w tym sezonie nie są w takiej formie, żeby walczyć o medale.
U par liczę na Vanessę i Morgana- niech ta passa trwa :)
W tańcach P/C nie wygrają tylko jak sufit się zawali, więc emocji raczej nie będzie. Trzymam kciuki za Charlene i Marco, aby w końcu dochrapali się medalu, no i za nasze pary taneczne- Natalię i Maksa żeby przesunęli się wyżej w pierwszej dziesiątce, a Justynę i Jeremiego- żeby tym razem pewnie awansowali do tańca dowolnego i dotarli jak najwyżej.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

Ja to ostatnio mam spore zaległości, przyznaję bez bicia, że nie wiedziałam o powrocie Javiera, a co w końcu z Kostner? Jeździ na poważnie czy nie? Wielka szkoda Lizy, nie jestem fanką Z?e, ale ten sezon miał być przełomem. Liczę na Vanessę i Morgana i medal dla Breziny-za wytrwałość, kiedy jak nie teraz.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post autor: yenny »

kasik8222 pisze:, nie jestem fanką Z?e, ale ten sezon miał być przełomem
Kasia czyją fanką nie jesteś? ;-)

No tak, jak teraz Michał nie wskoczy na podium to już nie wiem...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#7

Post autor: Svietka »

kasik8222 pisze: i medal dla Breziny-za wytrwałość, kiedy jak nie teraz.
ja też na to liczę


Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#8

Post autor: Svietka »

Czy ktoś wybiera się do Mińska?


Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#9

Post autor: Dzika Róża »

kasik8222 pisze:, a co w końcu z Kostner? Jeździ na poważnie czy nie?
Jeśli chodzi o aktualny sezon, to Carolina miała w planach start w Japan Open oraz w zawodach cyklu GP (Helsinki, Grenoble), jednak z wszystkiego musiała się wycofać z powodu problemów z biodrem. Jej nieobecność na ME można więc chyba wytłumaczyć problemami zdrowotnymi, w przypadku tak zdeterminowanej zawodniczki nie widzę innego powodu do rezygnacji...
kasik8222 pisze:Wielka szkoda Lizy, nie jestem fanką Z?e, ale ten sezon miał być przełomem.
Myślę, że Lizy nie ma jeszcze co skreślać, bo przed nią Zimowa Uniwersjada (przed Stasią zresztą też), a i miejsca na MŚ nieobsadzone. Skoro Uniwersjada odbywa się na chwilę przed MŚ, to Liza ma szansę udowodnić, że zasługuje na bilet do Saitamy. Jeśli któraś z koleżanek nie pojedzie na ME na miarę swoich możliwości, to zamiana miejsc w reprezentacji jest jak najbardziej możliwa.


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: justyna »

Caro miała kłopoty z biodrem, zapalenie ścięgien i chyba po drodze jeszcze śmigała o kulach. Nie może skakać jeszcze. Także zobaczymy co tam z MŚ.


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

#11

Post autor: golew »

Słabo trzymam rękę na pulsie, bo też nie wiedziałam, że Javier wraca. Dobrze będzie go jeszcze zobaczyć :)
A kto jedzie z naszych oprócz dwóch par tanecznych?

Mamy w ogóle u nas jakieś przyzwoite pary sportowe czy po Dorocie i Mariuszu nastąpiła totalna pustka?


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#12

Post autor: justyna »

Od nas tak
Panowie: Igor Rezniczenko
Panie: Elżbieta Gabryszak
Pary taneczne: Kaliszek/Spodyrew, Plutowska/Flemin

Pary sportowe są w totalnej zapaści. Od Siudków chyba nie było nic. A teraz już nawet Aritz Maestu, który kiedyś trenował z Marceliną Lech dla Hiszpanii w Toruniu, przeniósł się jakiś czas temu do Bergamo i jeździ w parze z Laurą Barquero. Lodu brak, perspektyw brak.
Jeśli chodzi o naszych to trzymam kciuki, żeby solisci awansowali do dowolnego, K/S utrzymał 2 miejsca w tańcach i żeby P/F już nie przeszkodziły żadne nerwy, żeby spokojnie weszli do tańca dowolnego.


Awatar użytkownika
golew
Posty: 105
Rejestracja: 6 lat temu

#13

Post autor: golew »

A ta nasza młodziutka nowa nabyta zawodniczka to jest za młoda czy za krótko u nas czy brak paszportu jeszcze?


justyna
Posty: 786
Rejestracja: 9 lat temu
Kontakt:

#14

Post autor: justyna »

Katia Kurakowa? Ani jedno, ani drugie. Do startów międzynarodowych (poza IO) nie wymagany jest paszport reprezentowanego kraju. Ma zgodę z Rosji na zmianę barw, ale brakuje jej zgody od ISU na zmianę barw. Powinna ją dostać w przyszłym sezonie.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#15

Post autor: Haley452 »

Powiem szczerze, że strasznie biednie się zapowiadają te ME. Niestety, wydaje mi się, że to nowy standard, a nie chwilowy kryzys. Nawet rosyjskie solistki wysłane na te mistrzostwa wcale nie dają gwarancji poziomu, jeśli wierzyć wynikom MR. W dodatku nie ma kto z nimi walczyć, więc mogą sobie spokojnie popełniać błędy, a i tak pewnie skończą z medalami.

Pamiętam te czasy, kiedy ME to były prawie MŚ, ci sami zawodnicy zdobywali medale na obu imprezach, z małymi różnicami. A teraz bieda z nędzą, prawie nie ma komu kibicować.

Ściskam jedynie kciuki za Javiera, Michała, Vanessę z Morganem, no i oczywiście naszych reprezentantów, reszta wyników jest mi kompletnie obojętna.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy”