NHK Trophy

Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#2

Post autor: Haley452 »

Udało mi się jednym okiem obejrzeć w pracy solistki. Alina oczywiście ciągnięta za uszy komponentami <bezradny>

Skoki Aliony są przepiękne, wysokie, pewne, zasłużenie tak sypnęli jej GOE. Nadal nie kupuję tego jej artyzmu, dla mnie brakuje jej osobowości, jakiegoś własnego stylu, ale generalnie uważam, że ona i Rika mają szansę być tymi, które zadomowią się w czołówce na dłużej. Mam nadzieję, że tak będzie, bo bardzo chciałabym zobaczyć, jak się rozwiną artystycznie z wiekiem.

W ogóle zobaczcie - Rika jest w wieku Aliny, a jakoś mam wrażenie, że Japonka dopiero zadomawia się w czołówce, a Rosjanka już z niej pomału wypada.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#3

Post autor: Esperanza »

Nie zaslużenie sypnęli bo beszczelnie kostornaya udaje ze robi lutza i flipa. Raz ma to odnotowywane a raz nie.Te zle krawędzie nie zniknęły po 2 tygodniach ot tak. Ona tak wykonuje te skoki. To samo Medvideva, Szczerbakova, Zagitova. U Aliny też nagle posucha w błędach i czysciutka jak łza. Zenujące.Tak daleko nie zajedziemy , jezeli panel będzie wybiórczo działał i raz na jakiś czas sprawiedliwie oceniał . Powinni Alenie odjąć jakies 4 punkty . Zresztą japonczycy są naiwni. Rosjanie chronią swoje łyzwiarki u siebie , Sakamoto miala odnototywane błedy i pojechali ostro z nią. U siebie Japonczycy powinni robić to samo , ale widadć , ze nie mają ochoty i nie widzą oczywistych błędów.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#4

Post autor: yenny »

Zerknęłam dopiero na wyniki i jakieś pojedyncze sp solistów i solistek widziałam, i po pierwsze co się rzuca w oczy, to nokaut Aleny nad Aliną... Szok, podejrzewam, że za miesiąc na MR będzie rzeź "starych". Żenia, Liza i ALina nie mają szans, moze jeszcze Alinę puszczą gdzieś bo w końcu to mistrzyni świata. A ciekawe co z Sofią, przecież to aktualna mistrzyni Europy, ale z obecną dyspozycją, dziwnymi programami - z 3ma faolkami i 3ma weterankami-mistrzyniami tym bardziej jest bez szans. O reszcie mlodych zdolnych nie wspomnę, dziewczyny powinny brać przykład z Katii i próbować sił w innych federacjach, bo inaczej nie wyjdą poza podwórko.

A drugie co wali po oczach to wynik Gabi i Guliame w rd, niedługo skali punktów zabraknie ;-)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Re: NHK Trophy

#5

Post autor: kasik8222 »

Samodurovej ktoś zrobił krzywdę tym "Bamboleiro". Lubię tę jej radosną stronę, ale tu coś zgrzyta. Kostornaia jest bez charyzmy, zgadzam się z Haley, ale ma w tym obszarze potencjał.Sui/Han to klasa i co tu więcej piać. Pan Knierim jak zwykle, żona się stara, on partoli i czy zawsze wyglądał jakby kij połknął czy ja tego wcześniej nie widziałąm? Moore Towers Marinaro jakby stanęłi w miejscu, nie zaskakują, osiedli w pewnym bezpiecznym dla nich stylu i tyle. Szkoda, bo w zeszłym roku chwaliłam, a jak sobie przypomnę ich początki...Dziadek Voronov się nie poddaje i w sumie dobrze, bo ja już wolę jego niż kolegów Samarina i Alieva. A wracając jeszcze do Zagitovej i koleżanek to mam poczucie, że one są w pełni świadome, że karierę każda będzie miała intensywną acz krótka i się z tym godzą, bo jakie mają wyjście? Alina swoje zdobyła, będzie miała co wspominać, a co ma powiedzieć taka Samodourova, która równie dobrze może zostać "drugą Sotskovą" za rok czy dwa? Złota ME nikt jej jednak nie zabierze.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

NHK Trophy

#6

Post autor: Haley452 »

Esperanza pisze: 4 lata temu Nie zaslużenie sypnęli bo beszczelnie kostornaya udaje ze robi lutza i flipa. Raz ma to odnotowywane a raz nie.Te zle krawędzie nie zniknęły po 2 tygodniach ot tak. Ona tak wykonuje te skoki. To samo Medvideva, Szczerbakova, Zagitova. U Aliny też nagle posucha w błędach i czysciutka jak łza. Zenujące.Tak daleko nie zajedziemy , jezeli panel będzie wybiórczo działał i raz na jakiś czas sprawiedliwie oceniał . Powinni Alenie odjąć jakies 4 punkty . Zresztą japonczycy są naiwni. Rosjanie chronią swoje łyzwiarki u siebie , Sakamoto miala odnototywane błedy i pojechali ostro z nią. U siebie Japonczycy powinni robić to samo , ale widadć , ze nie mają ochoty i nie widzą oczywistych błędów.
No faktycznie coś mi się wydawało, że z krawędziami mógł być mały problem, ale jak napisałam, oglądałam w pracy jednym okiem, więc nie miałam okazji porządnie się przyjrzeć, a fakt faktem, że ona skacze daleko i wysoko i jej skoki dzisiaj wyglądały lepiej niż Riki. Koniec końców pewnie i tak obie wejdą do finału i pewnie żadna z nich tego finału nie wygra.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
norp
Posty: 70
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#7

Post autor: norp »

Gdzie jak gdzie ale w Japonii obraz i kąty kamery powinny być jak najlepsze. Tymczasem oglądając tańce Gabi i Gillaume szczególnie operator chyba spał bo bardzo źle to się ogląda. Fajny program ale nie może tak być pokazywany.


Esperanza
Posty: 81
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#8

Post autor: Esperanza »

Skacze daleko i wysoko, ale Rika skacze tak samo wysoko. Na dodatek Aleny lądowania pozostawiaja wiele do zyczenia, sa sztywne i niestabilne. Goe absolutnie nie zasluzone dzisiaj. Ale jej mina w KC po pgloszeniu wyników pewna siebie i wie, ze mozna oszukiwac dalej.I ze jest pupilką sedziów. Widać, ze Isu nie chce, żeby Trusova miała gładką dróżke do zlota i pompuja Alena na gwałt, żeby była jakas rywalizacja. Alenka to drugi Yuzuru, jak widać. I moze maja rację bo obydwoje maja podobną technikę jazdy- sztywni w górnej częsci ciała, tylko pieknie prowadzone ramiona.I to wystarczy- jesteś geniuszem.Ludzie na to lecą.
A ona sama nie potrafi poruszac sie do muzyki i przy zmianie tempa w jej programie , jej ruchy pozostają takie same.Nie jest szybsza a jej ruchy bardziej wyraźne. Po prostu sobie ladnie rusza ramionkami.I tyle. nie ma zadnego kontrastu między 1 a 2 częscia programu.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#9

Post autor: yenny »

Z panów najlepszy bezaplacyjnie Yuzu, podoba mi się ten program, jak zawsze u Yuzu nie ma sekundy bezruchu, cały czas się coś dzieje, nie ma pustych sekund, nawet do trudnych skoków nie jedzie pół programu. Kevin też super i na ME będę miała serce rozdarte, bo kocham Matteo, ale niestety cały czas u niego jest ta "przypadłość", że rzadko kiedy jedzie dwa bezbłędne programy, a medale są jak się konkurencja wykłada, czego absolutnie Kevinowi nie życzę.
Z par - oczywiscie Sui/Han są poza konkurencją. Bardzo mi sie podoba ich bluesowy sp, oby nic się im już nie przydarzyło bo chcę ich oglądać jak najczęściej. Owszem, Saszę i Dimitrija kocham i ubóstwiam, przypominają mi dawne lata w łf, "stare" i fantastyczne łyżwiarstwo, ale Wenjing i Cong to zjawisko. I paradoksalnie dobrze, że nie zdobyli złota na ostatnich IO, bo to mogłoby sprawić, że już by się ich nie oglądało.
Z par poza Chińczykami podobała mi się para Miszina/Galiamow. Kristina i Michael jak słusznie Kasia zauważyła stoją w miejscu i ani drgną. Ich programy są dla mnie kompletnie przeźroczyste, bez wyrazu i niezapamiętywalne.

A w tańcach - cóż, jak pisałam, niedługo zabraknie skali dla Gabi i Guliame. nie przeczę, że słusznie wygrali, ale aż takimi punktami? Z drugiej strony mnie się ich rd podoba i jak się już przyzwyczaiłam do tych świecących, cukierkowych strojów to coraz lepiej się mi ich ogląda, teraz to tylko ta opaska na głowie Guliame mi przeszkadza. Gabi pięknieje, a wiecie co, oglądam właśnie 3ci sezon The Crown i stwierdziłam, że Gabi na stare lata będzie podobna do księżnej Alicji. Coż, greckie geny wychodzą ;-)
Ale do tych starych lat to jeszcze trochę, w ogóle ciężko mi przywyknąć do myśli, że Gabi jest dosłownie o kilka dni starsza od mojego syna ;-)
RD Saszy i Ivana fajny, poza tym podobali mi się Lilah i Lewis, Krstina i Anthony oraz para z Chin. Wie ktos może jakim cudem Chińczycy pozwolili swoim trenowć w Kanadzie?

A jeżeli chodzi o panie, to po pierwsze Alina wyszła na lód jak na ścięcie i tak wyglądała jak z lodu schodziła. Alena nawet pomimo flutzowania jest niezłą łyżwiarką, na pewno najlepszą z fasolek Eteri. Nie mogę powiedzieć, że Rika mi się jakoś super podobała, bo nie zachwyca mnie jej tegoroczny sp, nie wszystko było idealnie w jej programie, ale wrażenie ok. Dobrze, że wszystko wskazuje, że wejdzie do finału, liczę na brązowy medal dla niej w finale, bo na złoto to już raczej nie ma co liczyć. Nie patrzyłam na protokoły, ale starsznie nisko jest Sofia, oglądałam ją w biegu i nie wiem czy nie dokręcała. Pewnie tak, bo Karen z kombincają 3/2 i rittbergerem jest trzecia...

Haley już wrzuciła temat, że znamienne jest to, iż dziewczyny w wieku 18-19 lat zbliżają się do końca kariery, wszystko z roku na rok jest inne i "żegnaj Gienia świat się zmienia" - nie ma sentymentów, nie ma 'zasłużonych" - jest tu i teraz. I choć rozumiem, że to sport i liczą się konkretne zawody, to zwycięstwa młodocianych siks zaczynaja mnie nużyć, tęsknię za "długodystansowymi" zawodniczkami, które mogłam przez lata obserwować i kochać i podziwiać lub tylko podziwiać, lubic, ew, nie lubić. Za chwilę się okaże, że Żenia z dwoma latami wygrywania to "długodystansowiec"....


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#10

Post autor: yenny »

No właśnie zerknęłam na protokoły u pań i widzę, że Enunoo z dokręconymi dwoma skokami w kombinacji jest wyżej niż Sofia, która tylko jeden skok dokręciła... Mnie osobiscie zęby bolą jak oglądam sp Sofii, nienawidzę takiej muzyki, ale serio dziewczyna jest gorsza niż Karen Chen ?


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
Halka
Posty: 310
Rejestracja: 5 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#11

Post autor: Halka »

Ja uważam że oceny Samodurowej w tym sezonie to skandal.Karen Chen windowana na siłę, natomiast Aliny mi po prostu szkoda.Ładna, dorastająca dziewczyna, piękne programy, ale nie wytrzymuje presji.
Do kitu taki sport. Inne konkurencję czekają na oglądanie.


blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#12

Post autor: blue cat »

Ja trzymam kciuki za Rikę, najwyższy czas aby choć jeden event GP w tym sezonie wygrała Japonka :) Sofię lubię, ale te jej programy tegoroczne są zupełnie nie w moim guście. W tańcach oczywiście P/C zgarnęli złoto, ten R/D zyskuje z czasem, chociaż na stroje patrzeć nie mogę. Natomiast F/D jakoś mnie kompletnie nie przekonuje. A u par powoli zaczynam tracić nadzieję, że Knierimy się jakoś ogarną, nie wiem co się z nimi stało, błędy gonią błędy.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#13

Post autor: yenny »

No niestety, nie udało się Rice. Bardzo za nią kciuki trzymałam, w dowolnym przegrała niewiele w sumie. Alina się ogarnęła i pojechała lepiej. Karen w fd wylądowała daleko, podobnie jak Ensunoo. Sofia bez zmian w sumie. Mnie jej programy z tego roku bardzo drażnią, zwłaszcza sp, ale chyba te pcs dla niej to kpina. Nie widzę w czym miałaby być gorsza od Trusowej, Szczerbakowej, Karen Chen czy innych łyżwiarek...
Zostali jeszcze panowie i po zawodach można powiedzieć, czekać na finał pozostanie. Chyba ana pary czekam, choć na początku sezonu się wydawało, ze słabo będzie, na tańce czekam bo o miejsca 2 i 3 będzie rzeź dosłownie. U panów też z przyjemnością popatrzę na Yuzuru, Boyanga, a u pań jakiekolwiek emocje by jej kibicować we mnie wzbudza tylko Rika.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
blue cat
Posty: 751
Rejestracja: 8 lat temu
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#14

Post autor: blue cat »

Szczerze to ja nie widzę dla Aliny w tym sezonie miejsca w seniorskiej reprezentacji Rosji na ME i MŚ. Podzieli los Żeni, i to szybciej niż pewnie ktokolwiek się spodziewał. Nie ma szans z Trusovą, Kostornaią i Szczerbakową. Ale za co ona dostała wyższe PCS niż Rika i nawet niż Alena to dalibóg nie wiem, chyba za renomę.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: NHK Trophy

#15

Post autor: yenny »

Tak, za renomę. To tak z teamEteri działa, ze pojawia się gwiazdka ze skokami.i.daje się jej dużo w.pcs. Dziwne, ze u panów nie ma takiego automatu, taki Boyang czy Han Yan musieli swoje wyjezdzić by dostać jakiś przyzwoity wynik w pcs. Dlatego to mnie wkurza i nie podoba mi się to.co się wśród dziewczyn dzieje.
A rosyjska federacja naprawdę będzie miała trudny wybór, pewnie o.wszystkim zdecyduje final gp, będzie tam 4 zawodniczki wśród których wszystko się rozstrzygnie. A MR tylko to potwierdzą, moze tak być ze Alina nie pojedzie na ME, ale puszczą ją na MŚ jako aktualnie panujacą...


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Seria Grand Prix”