Wasze oczekiwania/Typy

Styczeń 13-19, Budapeszt, Węgry

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

Wasze oczekiwania/Typy

#1

Post autor: kasik8222 »

Powiem wam szczerze, że tegoroczne ME nie wzbudzają we mnie ekscytacji. Liczy się tylko Sochi. Z Budapesztem mam takie wspomnienia, że ME odbędą się tam w 10 lat po ostatniej tego typu imprezie i powrocie na podium po kilku gorszych sezonach Doroty i Mariusza. Do dziś pamiętam ich rywalizację z Obertas/Slavnov i ich "nową twarz", którą pokazali pod opieką Gauthiera. To był naprawdę dobry dla nich sezon chociaż przez wielu zostali spisani na straty.
B/S odpuszczają tę imprezę, pewnie mogą sobie na to pozwolić, a V/T jadą z wielką łaską, bo podobno harmonogram startu par sportowych jest w tym roku jakiś dziwny. Ciekawe czy Aliona i Robin pójdą za ciosem. Jeżeli tak się stanie to Tatiana i Maxim będą mieli ciepło.
Mam nadzieję na medal Kovtuna, jeszcze się muszę do niego przekonać, ma chłopak braki, ale miło by było zobaczyć nową twarz na podium. Może Javi się przełamie. Konkurencja par sportowych będzie niezwykle napięta. Może Stolbova i Klimov utrzymają sie na fali wznoszącej. Carolina, pierwszy raz od dawna, będzie musiała się naprawdę natrudzić.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Złote medale?
Pary sportowe-a z przekory napiszę, że S/S. Tania z Maxem jadą tam z wielką łaską. Dla Niemców może to być kolejne przełamanie. Oczywiście kibicuję V/T ale jak tu przegrają to jakoś się nie przejmę.
Tańce I/K
Solistki-Sotnikova chociaż nie na 100%
Soliści-hmmmmm, Kovtun? Nieee, chyba za wcześnie. Javi? Chciałabym, ale może być ciężko. Amodio? Tylko nie to. W sumie wybitnie nie czekam w tym roku na europejska rywalizację w tej konkurencji.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: Haley452 »

Kasik trochę mnie dziwi, co mówisz, bo z tego co ja zaobserwowałam podczas śledzenia jak dotąd 3 igrzysk (Salt Lake, Turyn, Vancouver), ME poprzedzające igrzyska zawsze miały ogromny prestiż, pojawiali się na nich wszyscy, którzy chcieli mieć coś do powiedzenia na IO. Wygranie złota ME tuż przed startem na IO to +100 pkt w rywalizacji PR, jedzie się na igrzyska jako faworyt. Osobiście uważam, że B/S głupio robią, rywalizacja o brąz w tym roku jest bardzo zaciekła, a wystarczy spojrzeć, co się stało z P/B, kiedy rok temu nie wystartowali w ME - bach! i nagle na MŚ spadają z 3. na 6. miejsce. Ktokolwiek wygra tańce w ME, będzie europejskim faworytem do brązu IO i z dużym prawdopodobieństwem ten brąz wywalczy, bo nie sądzę, żeby na podium znalazły się same pary z Ameryki Północnej.

Historia lubi dawać medale IO mistrzom Europy, takie są fakty. Obawiam się, że ci, którzy w ME nie wystartują, mogą nieco "wypaść z gry". Jak mówiłam, wg mnie ME w sezonie olimpijskim to prestiż, prestiż, prestiż. Poza tym ustawiana jest wewnętrzna klasyfikacja między Europejczykami, którą potem może być ciężko zaburzyć na IO. Poza tym to ostatnia (a dla wielu jedyna) przed IO szansa zmierzenia się z największymi rywalami i otrzymania ostatnich uwag od sędziów.

Moje typy?
w solistach Kovtun albo Fernandez, brąz dla Vernera albo Jouberta, jeśli Amodio i Brezina się nie pozbierają na czas. I tu znowu nie zgodzę się z kasik - paradoksalnie fakt, że w tym sezonie europejscy panowie są tak nieprzewidywalni sprawia, że rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie.
solistki - obstawiam na podium Adelinę, Julię i Carolinę, w dowolnej kolejności, zależy od dyspozycji dnia
pary sportowe - V/T. Druga katastrofa im się nie zdarzy.
pary taneczne - P/B, chyba, że zdarzą się im błędy, wtedy I/K. Brąz dla Włochów.

Kasik naprawdę nie rozumiem Twojego braku entuzjazmu i zwisu na tą imprezę. Ja zawsze z mega emocjami oglądałam ME w sezonie olimpijskim. A w tym roku ostatecznie zrezygnowałam z wyjazdu na narty i pokusiłam się o wyjazd do Budapesztu :D (nie na całą imprezę, ale zawsze). Także wypatrujcie mnie na trybunach :mrgreen: (no tak, ale przecież nie wiecie jak wyglądam :lol: )


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Ja widziałam twoje zdjęcie na fejsie :P
Pamiętam, że Elena i Anton odpuścili ME przed Salt Lake City i dali radę (późniejszy cyrk to nie ich wina).


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#5

Post autor: Haley452 »

O fakt, i całą tajemnicę szlag trafił :P :lol:
A wyjątek potwierdza regułę ;) generalnie uważam, że jak się ma możliwość, to lepiej tam być niż nie być.


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#6

Post autor: Svietka »

Wśród pań obstawiam Rosjankę na 1 miejscu, Julia albo Adelina. U panów to rzeczywiście wielka niewiadoma, który wyskoczy trudno powiedzieć. W tańcach chciałabym P/B choć mam obawy, że będzie inaczej. A w sportowych to chyba V/T zepną tyłki i pokażą się przed Sochi w szczytowej formie ;)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

Haley, zazdraszczam wyjazdu. Dziecko uczące się poza domem i małe dziecko skutecznie blokują portfel :-)

W każdym razie ja też uważam, że odpuszczenie tak waznych zawodów przed ZIOL to głupota. A przynajmniej mocno nieprzemyślana decyzja.


Awatar użytkownika
Margaretka
Posty: 18
Rejestracja: 11 lat temu

#8

Post autor: Margaretka »

Ja tradycyjnie już zaklepałam sobie czwartek i piątek wolny w pracy :P
Dzisiaj sprawdziłam program tv i okazuje się, że na Eurosporcie i Eurosporcie 2 nie ma NIC. ZERO transmisji. Załamka totalna. Mam nadzieję, że będą jakieś livestreamy, które zadziałają na moim kompie :cry: .


Viva La Vida!
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#9

Post autor: Poice »

Margaretka pisze:Ja tradycyjnie już zaklepałam sobie czwartek i piątek wolny w pracy :P
Dzisiaj sprawdziłam program tv i okazuje się, że na Eurosporcie i Eurosporcie 2 nie ma NIC. ZERO transmisji. Załamka totalna. Mam nadzieję, że będą jakieś livestreamy, które zadziałają na moim kompie :cry: .
Skandal! :21:

Pozostaje jedynie Rai sport :mrgreen:


Awatar użytkownika
Margaretka
Posty: 18
Rejestracja: 11 lat temu

#10

Post autor: Margaretka »

nie mam Rai Sport, a ich livestreamy są zablokowane geograficznie :beksa:
Mam nadzieję, że jakieś inne opcje do oglądania się pojawią. Co ja piszę...muszą się pojawić, nie zakładam innych możliwości. :medit:


Viva La Vida!
Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#11

Post autor: Haley452 »

Kochani spójrzcie sobie raz jeszcze na Eurosport- pojawiły się tańce krótkie i dowolne oraz programy dowolne solistów i solistek. Na razie brak sportowych...


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#12

Post autor: Poice »

Haley452 pisze:Kochani spójrzcie sobie raz jeszcze na Eurosport- pojawiły się tańce krótkie i dowolne oraz programy dowolne solistów i solistek. Na razie brak sportowych...
Faktycznie! A już zaczynałam się martwić na zapas ;D


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#13

Post autor: rzepecha »

Haley452 pisze:Kasik trochę mnie dziwi, co mówisz, bo z tego co ja zaobserwowałam podczas śledzenia jak dotąd 3 igrzysk (Salt Lake, Turyn, Vancouver), ME poprzedzające igrzyska zawsze miały ogromny prestiż, pojawiali się na nich wszyscy, którzy chcieli mieć coś do powiedzenia na IO. Wygranie złota ME tuż przed startem na IO to +100 pkt w rywalizacji PR, jedzie się na igrzyska jako faworyt. Osobiście uważam, że B/S głupio robią, rywalizacja o brąz w tym roku jest bardzo zaciekła, a wystarczy spojrzeć, co się stało z P/B, kiedy rok temu nie wystartowali w ME - bach! i nagle na MŚ spadają z 3. na 6. miejsce. Ktokolwiek wygra tańce w ME, będzie europejskim faworytem do brązu IO i z dużym prawdopodobieństwem ten brąz wywalczy, bo nie sądzę, żeby na podium znalazły się same pary z Ameryki Północnej.
Zgadzam się. ME w sezonie olimpijskim są ogromnie ważne. A B/S będą sobie pluć w brodę, jeśli I/K zdobędą złoto. Pomimo wyników na mistrzostwach Rosji, I/K nie odpuszczą sobie deptania po piętach starszej parze, a międzynarodowi sędziowie będą mieli problem: kto tu jest tak naprawdę nr 1 w reprezentacji? (Elenę i Nikitę krytykuje się za nieprzewidywalność, ale jak do tej pory B/S z 3 występów w 2 zaliczyli upadek, więc regularnością też nie grzeszą...)
Haley452 pisze:Ja zawsze z mega emocjami oglądałam ME w sezonie olimpijskim. A w tym roku ostatecznie zrezygnowałam z wyjazdu na narty i pokusiłam się o wyjazd do Budapesztu (nie na całą imprezę, ale zawsze). Także wypatrujcie mnie na trybunach (no tak, ale przecież nie wiecie jak wyglądam )
Też zazdroszczę! Baw się rewelacyjnie i pamiętaj, że czekamy tu z niecierpliwością na relację z pierwszej ręki! :D


Awatar użytkownika
marta280189
Posty: 47
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Post autor: marta280189 »

Analizowałam dzisiaj , które miejsce może zająć polska para taneczna i stworzyłam całą klasyfikację jak ja ją widzę :)

1)Ilinykh Katsalapov
2)Capelini Lanotte
3)Ryazanova Tkachenko
4) Zhiganshina Gazsi
5) Carron Jones
6) Sinitsina Zhiganshin
7) Guignard Fabri
8) Kolbe Caruso
9) Coomes Buckland
10)Zlobina Sitnikov
11)Papadakis Cizeron
12)Tobias Stagniunas
13)Alessandrini Vaturi
14)Testa Csolley
15)Heekin Dun
16)Hurtado Diaz
17)Agafanova Ucar
18)Plutowska Gerber
19)Sthork Rand
20) Myslivecka Novak
21) Turoczi Mayor
22)Sorensen Fournier
23)Linholm Kanevro
24)Elsner Roost
25) Telegina Japaridze
26) Reed Rogov
27) Silna Kurakin
28)Kavaliova Beliaev
29)Jones Sharpe

Mam nadzieję, że nikogo nie zgubiłam :p


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2402
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#15

Post autor: yenny »

Haley, zazdroszczę z calego serca - ja przyszly tydzień mam zawalony caly, nie wiem czy w ogóle pooglądam. Dodam, że sobota też zajęta i to bardzo :(
I potem też duzo pracy, więc w domu będę późno, nawet nie będzie kuiedy ponadrabiac. Za to 'zachoruję' na ZIOL - mam na wtedy umówionego już ortopedę i krótką rehabilitację, kręgosłup daje się we znaki i to bardzo. A ja to z premedytacją wykorzystam ;)

Co do odpuszcznia ME - GŁUPOTA! A już Natalia i Fabian zachowuja się tak jakby całkiem zrezygnowali z walki o medale! Nie kumam.

Marta - OBY tak wyniki wyglądały - zwłaszcza Caron i Jones na 5tym i Żłobina Sitnikow baaaaardzo daleko :)


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mistrzostwa Europy 2014”