Strona 1 z 2

Oko na młodych

: 2014-01-20, 20:19
autor: rzepecha
Tak to zwykle bywa, że po IO wykrusza nam się stara gwardia i dostajemy całkiem sporą dawkę świeżej krwi.
Jakiś czas temu, kiedy eastern_star wspomniał o wymarzonym podium dla Chena i Pitkeeva, pomyślałam, że warto byłoby założyć taki temat, żeby wymieniać się spostrzeżeniami odnośnie młodzieży, która dopiero zaczyna atakować. Zwłaszcza, że zawody juniorów zawsze są trochę w tle tych seniorskich (a jeszcze nie wszystkie zdolne maluchy zdążyły do juniorów wejść - ale o tym za chwilę).

Przedstawienie Pitkeeva zostawię póki co easternowi, jako że to jego europejski ulubieniec (chyba, że nie będzie chciał skorzystać, to sama chętnie to zrobię ;P), ale przybliżeniu sylwetki Nathana Chena już się oprzeć nie zdołam.

Nathan Chen - ur. 5 maja 1999
trener: Rafael Arutyunyan
Dwukrotny złoty medalista mistrzostw USA juniorów i tegoroczny brązowy medalista JGPF. Uprawniony do startu w zawodach JGP od sezonu 12/13 (w którym zaliczył tylko jeden (zwycięski) start z uwagi na kontuzję). Skacze bardzo pewnie potrójnego aksla.

Możliwe, że ktoś pamięta go jeszcze z poprzedniego sezonu olimpijskiego, bo wystąpił na gali zamknięcia mistrzostw USA 2010:

Tak prezentuje się teraz:

Od przyszłego sezonu uprawniony do startów wśród seniorów.

Nam Nguyen - ur. 20 maja 1998
trener: Brian Orser
Od trzech lat bierze udział w seniorskich mistrzostwach Kanady zajmując odpowiednio 7, 6 i w tym roku 5 miejsce. Będzie reprezentował Kanadę na najbliższym 4CC. Skacze potrójnego aksla, choć nie jest on jeszcze u niego zbyt pewny.

Nguyena także możemy pamiętać z 2010 roku i z gali olimpijskiej, kiedy to bez najmniejszych kompleksów wystąpił przed ogromną publicznością i... po prostu czarował:

Jak widać, wyrazisty już od najmłodszych lat ;) Dobrze leży mu lekki, zabawowy styl i umie złapać kontakt z publicznością.
Na chwilę obecną prezentuje się tak:

Odnosi mniej sukcesów niż jego młodszy kolega, ma też słabszą technikę, ale jest w nim coś przyciągającego i liczę na to, że będzie jeszcze bawił publiczność, a przy tym cały czas się rozwijał i osiągał jak najlepsze rezultaty.

U pań rzucę jeszcze młodsze nazwiska, ale oczarowały mnie totalnie. Obie Rosjanki (cóż za niespodzianka :P).

Elizaveta Nugumanova - ur. 25 sierpnia 2002
trener: Tatiana Mishina (tak, żona tego Mishina)



i moja absolutna faworytka:
Anastasia Gubanova - ur. 2 grudnia 2002
trener: Aleksei Urmanov, Angelika Turenko



a na Pucharze Rosji wykonywała także kombinację 3F-3T (z powodzeniem), za program krótki osiągnęła tam (chyba na V etapie) 59 punktów.

Obie będą uprawnione do startów w juniorach (!) dopiero w sezonie 16/17, ale już teraz niesamowicie się je ogląda. Nugumanova wykonuje programy odpowiednie do jej wieku, jest muzykalna, jedzie swobodnie, mileńka taka. Ale Gubanova zmiotła mnie totalnie! Na zawodach Warsaw Cup nie miała jeszcze 11 lat, ale dojrzałość jazdy ma zdecydowanie ponad swój wiek. Wspaniała technika, świetna prezentacja. Myślę, że tak przy tak dobrze przyszykowanej zawodniczce i okres dojrzewania może być mniejszym problemem. W każdym razie liczę na to, bo jest ona absolutnie wyjątkowa, długo zbierałam swoją szczękę z ziemi, po tym, jak obejrzałam jej programy :)
(Specjalnie dałam programu obu dziewczynek z wpadką w postaci upadku, bo sposób, w jaki reagują na popełniane błędy, też wiele znaczy - tutaj zupełnie nie wpłynął on na prezentację)

: 2014-01-26, 03:01
autor: eastern_star
Super temat! Ja musze się przyznać, że zawsze ze zdecydowanie większym entuzjazmem patrzę "do przodu" niż "wstecz", a oglądanie zawodów w najmłodszych kategoriach wiekowych jest dla mnie przynajmniej tak samo emocjonujące, jak tych seniorskich. Do przedstawienia moich faworytów zabieram się już od kilku dni, ale nie chciałem tego robić "na szybko" :P

Żeby było sprawiedliwie, też wybrałem swoją czwórkę, choć rzepecha niestety podkradła mi Nathana i Nastię :P No to zaczynamy, panowie przodem:

Adian Pitkiejew - urodzony 16. maja 1998 w Moskwie (trenerka: Eteri Tutberidze)

Tegoroczny srebrny medalista juniorskiego Grand Prix. Wczoraj wywalczył w Sarańsku pierwszy w karierze tytuł juniorskiego Mistrza Rosji. Na seniorskich mistrzostwach kraju w Soczi wywalczył piąte miejsce (w programie dowolnym oceną techniczną pokonał nawet Jewgienija Pluszczenkę). Potrójnego aksla i lutza skacze z reguły bardzo pewnie zarówno solo, jak i w kombinacji. Początkowo chciałem napisać, że na lodzie przypomina mi trochę Johnny'ego Weira, ale takie porównania nie mają sensu - Adian jest po prostu jedyny w swoim rodzaju!


Aleksandr Pietrow - urodzony 26. kwietnia 1999 w Petersburgu (trenerka: Tatiana Miszina)

Zawodnik, którego nazywam "młodą strzelbą z Petersburga". Jeśli ma dzień i akurat wypali - jest groźny dla najlepszych! W obecnym sezonie bardzo często miał okazję rywalizować z Adianem i choć z reguły zwycięzko z tych pojedynków wychodził Pitkiejew, to Pietrow też zaznaczył swoją obecność w światowej czołówce. Piąte miejsce w finale Grand Prix, ósme na krajowym czempionacie i wreszcie srebrny medal juniorskich Mistrzostw Rosji (złoto przegrał o niecałe dwa punkty) - takie osiągnięcia w wieku czternastu lat budzą szacunek! Technicznie programy Aleksandra prezentują się bardzo solidnie, skacze wszystkie potrójne skoki, choć brakuje mu trochę regularności.


Jewgienia Miedwiediewa - urodzona 19. listopada 1999 w Moskwie (trenerka: Eteri Tutberidze)

Kolejna z zawodniczek Eteri Tutberidze, które niebawem narobi niezłego zamieszania na największych imprezach. Swój pierwszy znaczący sukces odniosła dwa lata temu na seniorskich Mistrzostwach Rosji, kiedy to kilkanaście dni po swoich dwunastych urodzinach zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. W obecnym sezonie startowała w juniorskim Grand Prix, gdzie zdobyła brązowy medal. Bardzo pewnie wykonuje zarówno kombinacje 3-3, jak i trójkombinacje.


Aleksandra Prokłowa - urodzona 5. kwietnia 2000 w Moskwie (trenerka: Inna Gonczarenko)

Dziewczyna, która całkowicie zaprzecza powiedzeniu, że perfekcja nie istnieje. Gdyby wziąć to, co najlepsze od Julii i Adeliny i zebrać w jedną całość to z takiego połączenia powstanie właśnie Sasza! Ekspresja, gibkość, technika - wszystko tu jest na swoim miejscu. W obecnym sezonie Saszeńka ukończyła na piątym miejscu juniorski cykl Grand Prix, ale drobne niepowodzenie natychmiast powetowała sobie na Mistrzostwach Rosji, gdzie zajęła czwarta pozycję wśród seniorek (wyprzedzając m.im. Alionę i Lizę) oraz zdobywając brązowy medal wśród juniorek.


Ograniczyłem się do Rosjan, a przecież do przedstawienia został jeszcze chociażby Jin Boyang, który z pewnością będzie częstym gościem na podium najważniejszych imprez łyżwiarskich. Ale przedstawienie jego sylwetki zostawiam sympatykom jego talentu :)

: 2014-02-14, 12:36
autor: Tinalka
Co byście powiedziały, gdyby ta łyżwiarka została zaproszona jako gość specjalny na pokazy łyżwiarskie w Soczi? :mrgreen: ok2

http://www.adme.ru/video/ej-vsego-25-go ... ka-630405/

: 2014-02-14, 13:47
autor: Dzika Róża
Małe dzieci jeżdżące na łyżwach są urocze :) Dzięki takim maluchom łyżwiarstwo nie wyginie.

Ten występ też robi wrażenie ok2 może to przyszli mistrzowie świata?


: 2014-02-15, 15:52
autor: rzepecha
Tinalka pisze:Co byście powiedziały, gdyby ta łyżwiarka została zaproszona jako gość specjalny na pokazy łyżwiarskie w Soczi? :mrgreen: ok2

http://www.adme.ru/video/ej-vsego-25-go ... ka-630405/
Uwielbiam dzieci i rozczulają mnie do cna, ale nie lubię ich oglądać na poważnych zawodach, jeśli prezentują tylko swoją urokliwość ;) Wolałabym zobaczyć Gubanovą. Tak jak kiedyś Radionovą na gali zamknięcią MŚ11.
eastern_star pisze:Adian Pitkiejew - urodzony 16. maja 1998 w Moskwie (trenerka: Eteri Tutberidze)

Tegoroczny srebrny medalista juniorskiego Grand Prix. Wczoraj wywalczył w Sarańsku pierwszy w karierze tytuł juniorskiego Mistrza Rosji. Na seniorskich mistrzostwach kraju w Soczi wywalczył piąte miejsce (w programie dowolnym oceną techniczną pokonał nawet Jewgienija Pluszczenkę). Potrójnego aksla i lutza skacze z reguły bardzo pewnie zarówno solo, jak i w kombinacji. Początkowo chciałem napisać, że na lodzie przypomina mi trochę Johnny'ego Weira, ale takie porównania nie mają sensu - Adian jest po prostu jedyny w swoim rodzaju!
Porównanie do Weira w życiu nie przyszłoby mi do głowy! :shock: Ostre, surowe i dynamiczne ruchy, duży nacisk na siłę. Raczej zgodzę się z tym, ze ma własny styl :) Świetna prędkość i wysokość na skokach, także porusza się bardzo szybko na lodowisku, jak na kogoś o wciąż tak drobnej posturze.
Póki co to nadzieja europejskiego łyżwiarstwa w tej azjatyckiej dominacji, trzymam kciuki:)

W ogóle szykuje nam się teraz chyba okres wygimnastykowanych solistów: Brown, Hanyu, Martinez, Chen, Ten. Kolejna zasługa COP :)

: 2014-05-29, 19:34
autor: rzepecha
Nugumanova do kombinacji 3F-3T w tym sezonie planuje dołożyć także 3Lz-3T ;)


A tu taka ciekawostka, córka Eteri Tutberidze, trenerki Julii Lipnitskiej:

Diana Davis, rocznik 2003

: 2014-06-23, 13:37
autor: LittleLotte
A Gubanove Anastasie nie są czasem dwie? No, chyba że jedna posiada umiejętność bilokacji i startuje i w solistkach, i w parach :P

Może napiszę coś o mojej ulubionej konkurencji, czyli parach sportowych. Aktualnie moi faworyci to:



Lina Fedorova (ur. 20.12.1997 r.) i Maxim Miroshkin (ur. 22.05.1994 r.). Ich trenerem jest Vladislav Zhorvnirski. W zeszłym sezonie zostali Mistrzami Rosji Juniorów, Mistrzami juniorskiego cyklu Grand Prix i brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w swojej kategorii wiekowe. Ten sezon nie był dla nich specjalnie udany: przez wyjątkowo kiepski program dowolny zajęli dopiero 3. miejsce w finale cyklu Grand Prix juniorów. Na Mistrzostwach Rosji wykonali wyjątkowo słaby SP, który w tej części zawodów dał im przedostatnie miejsce. Jednak to niepowodzenie udało im się "odrobić" w programie dowolnym, który został zaklasyfikowany jako 4., z wyższą TES niż Vigalova i Zakroev, aktualni brązowi medaliści MŚ juniorów. Co więcej, zaczęli też wykonywać skoki potrójne. Są też jedną z niewielu par na świecie, które wykonują SBS spins w pozycji Denise Biellmann, a to naprawdę robi wrażenie.

Inna para, której wróżę wspaniałą karierę, to:



Evgenia Tarasova (ur. 17.12.1994 r.) i Vladimir Morozov (ur. 01.11.1992 r.). Trenuje ich Stanislav Morozov. Koszmarny program dowolny na Mistrzostwach Rosji dał im, niestety, dopiero 8. miejsce, jednak zdobyli złoto wśród juniorów w swoim kraju, a także srebro Mistrzostw Świata juniorów. Są też wicemistrzami Zimowej Uniwersjady. Wykonują m.in. podnoszenia na poziomie 4. i potrójnego twista na poziomie 3 oraz potrójne salchowy.

: 2014-07-04, 14:10
autor: LittleLotte
Hmm, teoretycznie mam już czterech zawodników, ale niech liczą się jako dwoje :)

Ta para jest absolutnie zachwycająca.
Jasmine Fendi i Joshua Fendi
Trenerzy: Peter Oppegard i Karen Kwan-Oppegard (małżeństwo, brązowy medalista ZIO 1988 i siostra Michelle Kwan)

Mistrzowie USA juvenile. 11-, bądź 12-letnie bliźnięta (niestety trafiłam na różne informacje). Jak na swój wiek i wzrost sprawiają nieziemskie wrażenie - Joshua jest dość silny, podnosi swoją siostrę lekko i właściwie bez wysiłku, mają eleganckie zejścia. Skakali podwójnego rittbergera i sekwencję podwójnego flipa z pojedynczym axlem. Są zadziwiająco zsynchronizowani, i co jeszcze bardziej imponujące - naprawdę stanowią parę. O ile w przypadku większości par, często nawet seniorów, jeżdżenie ze sobą, a nie obok siebie przychodzi późno, nawet bardzo późno, o tyle oni mają to już świetnie opanowane - Josh to prawdziwy gentleman na tafli ;) Poza tym kapitalna interpretacja muzyki - a w przypadku ogromnej większości juvenile, intermediate, novice, nawet juniorów, ten właśnie aspekt jest zdecydowanie najsłabszy. Nawet błąd Jasmine nie wytrącił ich z równowagi i nie stracili rezonu.

: 2014-10-12, 21:29
autor: LittleLotte
Została mi jeszcze czwarta para.

Renata Oganesian (ur. 2.03.2001 r.) i Mark Bardei (ur. 15.071996 r.) z Ukrainy.
Trener: Lilia Batutina



Renata i Mark są absolutnie zachwycającą parą. Wykonują niebotycznie wysokiego twista na poziomie czwartym czy rewelacyjne podnoszenia. Renatka jest świetną partnerką, zgrabną, zwinną, bardzo dynamiczną. Oboje prezentują niezwykłą jak na swój wiek dojrzałość.
A oto jak prezentowali się jeszcze dwa sezony temu:

: 2014-10-13, 20:23
autor: kohane
To ja podrzucę solistkę, która ostatnio stała się dość sławna z powodu GP Juniorów. Pewnie i tak już ją kojarzycie XD Bardzo podoba mi się jej jazda, plus ma dopiero 13 lat - cała kariera przed nią! A i tak już się dostała do GPF w tym roku >.< Po za tym wygrała Asian Trophy w tym sezonie. W zeszłym również wygrała Asian Trophy (ale w kategorii nowicjuszy) i Challenge Cup w tej samej kategorii.
Wakaba Higuchi z Japonii (jej program dowolny z tego roku: tutaj)
Jej trenerem jest Koji Okajima.

: 2014-10-13, 21:19
autor: LittleLotte
Wakaba występowała zresztą na gali zakończenia MŚ w Saitamie, gdzie wyłączono jej muzykę :P Z azjatyckich solistek wymieniłabym jeszcze trzy:

Marin Honda
Yuna Aoki, też Japonka, chyba nawet młodsza niż Marin.
I moja faworytka - Yeri Kim z Korei

: 2014-10-14, 11:00
autor: LittleLotte
A z tą dziewczynką, której filmik podrzuciła Tinalka ostatnio przeprowadzono "wywiad" w programie Pust govoryat. Za dużo nie powiedziała, stąd tłumaczyć chyba specjalnie nie trzeba ;)


: 2017-02-06, 18:31
autor: Mati
W ten weekend skończyły się mistrzostwa rosjii juniorów. Jeżeli u solistów jest lekka "posucha" (chcielibyśmy taką posuchę u siebie...), to na następczynie Zheni czy Anny nie będą czekać długo.

Alina Zagitova (ur 18 maja 2002 r.)
Kapitalny sezon podopiecznej Eteri Tutberidze. Mistrzostwo Rosji juniorów, wicemistrzostwo w seniorach, zwycięstwo w finale grand prix juniorów. Postęp tej zawodniczki niesamowity bo aż trudno pomyśleć, że rok temu na mistrzostwach rosjii juniorów była dopiero dziewiąta. Skacze trudne skoki i w dodatku robi to bardzo pewnie, jednak pod względem artystycznym czeka ją jeszcze dużo pracy. Wiele osób wskazuje ją jako jedyną zawodniczkę która przy obecnej formie Miedwiediewej może podjąć z nią walkę w przyszłym sezonie.

Alexandra Trusova (ur. 23 czerwca 2004 r.)
Kolejna maszynka do skakania ze stajni Eteri, te kombinacje ze skokami potrójnymi wykonuje z nie ziemską łatwością, podobno za rok do swoich programów w zawodach ma dodać potrójnego axla. Na mistrzostwach rosjii juniorek zajęła 4 miejsce, pokonując chociażby medalistkę z finału grand prix juniorek z Marsylii Anastasie Gubanovą. Ciekawy jestem jak potoczy się jej kariera.

: 2019-01-17, 00:57
autor: Dzika Róża
Coś mi się wydaje, że i Alina i Sasza też będą miały komu przekazać pałeczkę... <mysli>

Kamila Valieva (ur. 26 kwietnia 2006 r.) - kolejna zdolna diewuszka - prosto od Eteri! Znakomite przygotowanie baletowe, szeroki zakres ruchów, świetne piruety, całkiem niezłe skoki i nie najgorsza prędkość. Bardzo przypomina mi Julkę Lipnicką. Zagitova i spółka mogą troszkę odetchnąć, bo Kamila liczy sobie dopiero 12 wiosen, choć znając upodobania Eteri skoki poczwórne u tej zawodniczki są tylko kwestia czasu. W przyszłości może wśród pań, nie tylko rosyjskich, nieźle namieszać (a przynajmniej przed decydującą fazą okresu dojrzewania)... Poniżej próbka jej talentu z Pucharu Moskwy:

Program krótki 18/19:
Program dowolny 18-19:

Dodam jeszcze, że Valieva będzie miała okazję zmierzyć się ze starszymi koleżankami na tegorocznych Mistrzostwach Rosji Juniorów, które ruszają już 2 lutego <cwaniak>

: 2019-01-17, 07:30
autor: kasik8222
Rzeczywiście, robi wrażenie, ciekawa choreografia, taka nie zero-jedynkowa.