4CC

Styczeń 20-26, Tajpej, Tajwan

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

4CC

#1

Post autor: yenny »

Obejrzałam trochę na Eurosporcie i Rai. Tzn. pary i panów
I chyba po raz pierwszy niewiele mam do powiedzenia o łyżwiarstwie :shock:

W parach świetnie pojechała para z Chin. Tzn. świetnie technicznie, skokowo, bo PCS już gorzej. Ale zasłużone zwycięstwo.
Parę Tarah KAYNE / Daniel O SHEA widziałam pierwszy raz i na razie nie wiem co o nich myśleć, podobali mi się Alexa SCIMECA / Chris KNIERIM (jak już musiał mi się ktoś podobać) ale były błędy i ogólnie bez szału.

U panów to Kozuka i Dornbush mi się podobali. Poza tym oglądałam i nic nie pamiętam z przejazdu Songa. Murę widziałam tylko w powtórkach i k&c niestety, bo akurat sąsiadka przyszła pożyczyć jajka :-/

tańce to 2gi i 3ci "garnitur", pan nie widziałam wcale.
http://www.isuresults.com/events/cat00028055.htm


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Ja nie widziałam nic i może nadrobię w sobotę. 4CC to impreza która z założenia miała być odpowiednikiem ME, ale chyba to się nigdy nie uda. Nie ma tej tradycji i Rosja leży jednak w Europie ;) Na tę imprezę najczęściej wysyłany jest drugi garnitur, odległości do pokonania są ogromne i nie wszystkim czołowym zawodnikom chce się tarabanić przez pół świata. oddać jednak trzeba, że np. w zeszłym roku obsada większości konkurencji była naprawdę pierwsza klasa.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#3

Post autor: rzepecha »

Nic jeszcze nie widziałam, nie było jak, ale tutaj:
kasik8222 pisze:4CC to impreza która z założenia miała być odpowiednikiem ME, ale chyba to się nigdy nie uda. Nie ma tej tradycji i Rosja leży jednak w Europie Na tę imprezę najczęściej wysyłany jest drugi garnitur, odległości do pokonania są ogromne i nie wszystkim czołowym zawodnikom chce się tarabanić przez pół świata.
trochę się nie zgodzę.

O ile ME rzeczywiście mają dłuższą tradycję i wyrobioną renomę, to jednak nie można mówić o 4CC jako imprezie drugorzędnej. Wysłanie w tym roku 'drugiego garnituru' jest przede wszystkim efektem szalonego kalendarza imprez w sezonie olimpijskim, dwa tygodnie przed IO już sama podróż jest odstraszająca. Tak jest co cztery lata.
Pomijając tę posuchę, widać jednak, że z biegiem lat zawody nabrały znaczenia. Pokusiłam się o przypomnienie sobie wyników ostatnich MŚ, GPF i 4CC. W ostatnich latach statystycznie układało się to tak:

2013
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników 4CC (w tym wicemistrz świata); w GPF 2 uczestników 4CC (złoty i srebrny medalista GPF)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestniczek 4CC (w tym brązowa medalistka mistrzostw świata); w GPF 3 uczestniczki 4CC (w tym złota i brązowa medalistka GPF)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestników 4CC (w tym brązowi medaliści mistrzostw świata); w GPF 2 uczestników 4CC
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników 4CC (w tym mistrzowie i wicemistrzowie świata); w GPF 2 uczestników 4CC (złoci i srebrni medaliści GPF)
łącznie 16 uczestników z 40 najlepszych zawodników MŚ - 40%

2012
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestników 4CC (w tym mistrz i wicemistrz świata); w GPF 2 uczestników 4CC (złoty i srebrny medalista)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestniczki 4CC; w GPF 1 uczestniczka 4CC
Pary – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników 4CC (w tym brązowi medaliści mistrzostw świata); w GPF 2 uczestników 4CC
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników 4CC (w tym mistrz i wicemistrz świata); w GPF 4 uczestników 4 CC (w tym złoci i srebrni medaliści GPF)
łącznie 16 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 40%

2011
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 2 uczestników 4CC (w tym wicemistrz świata); w GPF 2 uczestników 4CC (w tym brązowy medalista GPF)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestniczki 4CC (w tym mistrzyni świata); w GPF 4 uczestniczki 4CC (złota medalistka GPF)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników 4CC (w tym brązowi medaliści MŚ); w GPF 2 uczestników 4CC (w tym srebrni medaliści GPF)
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 6 uczestników 4CC (w tym mistrzowie świata i brązowi medaliści MŚ); w GPF 3 uczestników 4CC (w tym złoci i brązowi medaliści GPF)
łącznie 16 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 40%

2010 - rok olimpijskiej posuchy
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 1 uczestnik 4CC; w GPF brak uczestników 4CC
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 1 uczestniczka 4CC (mistrzyni świata); w GPF 1 uczestniczka 4CC (brązowa medalistka)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 1 uczestnik 4CC; w GPF 1 uczestnik 4CC
Tańce – w pierwszej 10 MŚ brak uczestników 4CC; w GPF brak uczestników 4CC
łącznie 3 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 7,5%

2009
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 6 uczestników 4CC (w tym mistrz i wicemistrz świata); w GPF 3 uczestników 4CC (w tym złoty i srebrny medalista)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestniczek 4CC (w tym mistrzyni i wicemistrzyni świata); w GPF 3 uczestniczki 4CC (w tym złota i srebrna medalistka)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 6 zawodników 4CC (w tym wicemistrzowie świata); w GPF 2 uczestników 4CC (złoci i srebrni medaliści)
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 2 uczestników 4CC (w tym brązowi medaliści mistrzostw świata); w GPF 1 uczestnik 4CC (brązowi medaliści)
łącznie 19 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 47,5%

2008
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników 4CC (w tym mistrz świata); w GPF 2 uczestników 4CC (srebrny i brązowy medalista GPF)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestniczki 4CC (w tym mistrzyni świata); w GPF 1 uczestniczka 4CC (srebrna medalistka)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestników MŚ (w tym wicemistrzowie świata); w GPF 2 uczestników 4CC (srebrni i brązowi medaliści)
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 2 uczestników MŚ (w tym wicemistrzowie świata); w GPF 1 uczestnik 4CC
łącznie 12 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 30%

2007
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 2 uczestników 4CC; w GPF 1 uczestnik 4CC
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 2 uczestniczki 4CC; w GPF 1 uczestniczka 4CC
Pary – w pierwszej 10 MŚ 6 uczestników 4CC (w tym mistrzowie i wicemistrzowie świata); w GPF 3 uczestników 4CC (w tym złoci medaliści GPF)
Tańce – w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników 4CC (w tym wicemistrzowie świata i brązowi medaliści mistrzostw świata); w GPF 1 uczestnik 4CC (srebrni medaliści)
łącznie 14 z 40 najlepszych zawodników MŚ - 35%



A dla porównania ostatnie 3 lata ME i MŚ:

2013
Soliści – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestników ME (w tym brązowy medalista MŚ)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 3 uczestniczki ME (w tym srebrna medalistka MŚ)
Pary – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników ME (w tym złoci i srebrni medaliści MŚ)
Tańce - w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników ME (w tym brązowi medaliści MŚ)
15 z 40 37,5%

2012
Soliści - w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników ME
Solistki - w pierwszej 10 MŚ 5 uczestniczek ME (w tym złota i srebrna medalistka MŚ)
Pary - w pierwszej 10 MŚ 2 uczestników ME (w tym srebrni medaliści MŚ)
Tańce - w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników ME (w tym brązowi medaliści MŚ)
16 z 40 40%

2011
Soliści - w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników ME (w tym brązowy medalista MŚ)
Solistki – w pierwszej 10 MŚ 5 uczestniczek ME (w tym brązowa medalistka MŚ)
Pary - w pierwszej 10 MŚ 5 uczestników ME (w tym złoci i srebrni medaliści MŚ)
Tańce - w pierwszej 10 MŚ 4 uczestników ME
19 z 40 47,5%

Jak widać każdego roku uczestnicy 4CC stanowią potem taki sam (lub nawet większy) procent zawodników czołówki MŚ, co uczestnicy ME. Co oznacza, że każdego roku na 4CC naprawdę możemy oczekiwać zawodników z najwyżej półki i rangą jest to impreza porównywalna do ME.
Wyjątkiem jest już wspomniany rok olimpijski, ale wiemy doskonale, że gdyby ME odbywały się w tym tygodniu, to większość czołowych zawodników także zrezygnowałaby ze startu, na prestiż nie patrząc, bo nic nie może się równać z IO. Zresztą, na przykładzie konkurencji tańców widać było, że i wcześniejszy termin nie ustrzegł nas przed niespodziewanym wycofaniem się z zawodów liderów reprezentacji Francji i Rosji ;)


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post autor: kasik8222 »

Rzepecha, ty to masz łeb do cyferek. Szacun, bo mnie by się nie chciało w to bawić :D .


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#5

Post autor: rzepecha »

No tak, ja należę do tych osób, które lubią grzebać się liczbach ;)

Obejrzałam Sui/Han i jestem pod wrażeniem tego, jak dobrze sobie radzą pomimo jej kontuzji, a także problemów z nagłym wzrostem. Poza tym: w końcu wyglądają jak para!
Byli rewelacyjni jeszcze w juniorach, ale nawet w ostatnim sezonie oglądając ich czuło się brak tej jedności, jak dwoje rozhasanych, rozbrykanych dzieci na lodzie. Mnóstwo energii, może czasem właśnie za dużo i mało porządku. A szkoda, bo programy zawsze mieli świetne i trudne. Jednak teraz naprawdę dobrze poradzili sobie i z synchronizacją na skokach i piruetach i z ogólnym wrażeniem. Brawo, mam nadzieję, że pociągną tę swoją rywalizację ze Stolbovą i Klimovem z juniorów (ni Takahashi, ni Tran już się raczej znowu nie włączą).
Szkoda tylko, że nie pojadą na IO w tym roku. Podejrzewam, że P/T na MŚ się nie wybiorą, więc chociaż tam może będzie jeszcze okazja zobaczyć ich w tym sezonie.


Awatar użytkownika
Poice
Posty: 1545
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

#6

Post autor: Poice »

rzepecha, wow! Podziwiam, że chciało ci się grzebać w statystykach :D

Odnośnie 4CC - mamy sezon olimpijski, więc obsada była tragicznie słaba. W parach wygrana Chińczyków była pewnikiem, podobnie jak wygrana Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE w tańcach. W solowych konkurencjach Japończycy i Japonki ratowali poziom. Przyznam się, że nie liczyłam na aż tak dobry występ Mury, a już na pewno nie tego, że pokona Kozukę. Jednak cieszy mnie taka sytuacja, gdyż bardzo podoba mi się jego ,,odgrzewany kotlet", czyli LP do muzyki z Shogun'a. Pozytywnie zaskoczył mnie również Nan Song. Kilka lat temu imponował mi techniką. Wydawało się, że wystarczy dodać trochę w komponentach i będzie w ścisłej czołówce....Niestety, ale postępy robi bardzo wolno, szkoda. Po cichu liczyłam na przełamanie ze strony Denisa Ten'a, ale nie wygląda to najlepiej. Nic do niego nie mam, ale nie chciałabym ziszczenia scenariusza, w którym znowu przygotuje życiową formę i zgarnie medal w Sochi.
Solistki - tutaj również Japonki ratowały poziom. Kanako była cudowna <3 Jej Lp coraz bardziej mi się podoba. W końcu zaczęła odrobinę maskować tę okropną przypadłość zginania nogi w kolanie przed skokami. Jej 3T+3T w LP był chyba najlepszą kombinacją jaką w tym sezonie skoczyła, brawo! Brawa również dla Satoko. Sędziowie strasznie jej poskąpili w PCS, ale generalnie w całych zawodach PCS były niskie (w porównaniu do worka obfitości na ME). Wspaniały comeback zanotowała również Li Zijun. Wciąż żałuję, że nie zostawiła LP z zeszłego sezonu, bo był cudny :) Nie czuję klimatów latino w jej SP. Nie wiem czy to wynika z tego, iż nie miała okazji go ,,przećwiczyć" na ważnych zawodach, czy po prostu to nie jej bajka. Podobała mi się również Haruka Imai, zwłaszcza jej sukienki :) Może i nie ma wielkiej mocy w skokach, ale dobrze się ją ogląda.
Tak czy inaczej - dla mnie zawody bez historii, chociaż cieszą mnie wyniki w solistach i solistkach :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „4CC 2014”