Pluszczenko

Rosja, Sochi, 6-20.02.

Moderatorzy: Hortensja, LittleLotte, Kathiea, Poice

Awatar użytkownika
marta280189
Posty: 47
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pluszczenko

#1

Post autor: marta280189 »

Wychodzi na to, że chyba jednak Pluszczenko będzie reprezentował Rosjan w Soczi właśnie przeczytałam , że były dodatkowe testy i spisał się bardzo dobrze. Mam mieszane uczucia jego LP w tym sezonie jest okropne zlepek wszystkich programów już wolę Kovtuna młody i zdolny powinni mimo wszystko jemu dać szanse ewentualnie Voronov powinien pojechać miał życiowy program na Mistrzostwach Europy.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post autor: kasik8222 »

Ot i Rosja. Niczemu nie należy się dziwić. I tak się na tych machlojach przejadą.


Awatar użytkownika
eastern_star
Posty: 235
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#3

Post autor: eastern_star »

@kasik - wiem, że nie miałaś nic złego na myśli, ale mnie zawsze smucą komentarze typu "wiadomo, Rosja" albo "tylko w Rosji". Oczywiście, Rosja jest krajem, który musi dokonywać selekcji przy wyborze kadry olimpijskiej, więc siłą rzeczy wybór zawsze będzie kontrowersyjny, ale podobne dylematy mają też w innych krajach. W końcu jeszcze tydzień temu zastanawialiśmy się: Wagner? Nagasu? Edmunds? ;)

Jeśli chodzi o decyzję to zostanie ona podjęta po środowym spotkaniu, ale jeśli wierzyć Ministerstwu Sportu, to Pluszczenko może być pewny startu zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych.

Patrząc realnie wywalczyć medal, czy chociażby miejsce w "szóstce" byłoby Rosjanom niezwykle ciężko niezależnie od tego, kto by kraju nie reprezentował. Szkoda jednak, że czynnikiem decydującym o nominacji olimpijskiej nie były wyniki, a względy ekonomiczne. W tym sezonie Żenia nie wygrał z Kowtunem ani razu, na Mistrzostwach Rosji był w słabszej dyspozycji, a pod względem technicznym ustępował nie tylko Maksimowi, ale też Mienszowowi czy Pitkiejewowi. Argumentacja, którą lansują rosyjskie media o rzekomym udanym występie Pluszczenki podczas dzisiejszych "testów" nie do końca do mnie trafia. Wiadomo, że Pluszczenko jest w Rosji gwiazdą medialną i jego nazwisko na liście startowej podczas rozgrywanych "w domu" Igrzysk przyniesie ogromne zyski niezależnie od końcowego wyniku (choć w drużynówce Rosja, a co za tym idzie i Żenia, medal zdobędzie na pewno). Bardzo chciałbym wierzyć, że o nominacji nie zadecydowała ekonomia, bardzo chciałbym, ale jakoś nie bardzo potrafię.

Niezależnie od wszystkiego, na miejscu Maksima czułbym się oszukany.


Awatar użytkownika
olcia
Posty: 470
Rejestracja: 11 lat temu

#4

Post autor: olcia »

Co do medalu dla Rosji w konkurencji drużynowej to nie byłabym tu tak absolutnie pewna, na zawodach World Team Trophy nigdy nie zajęli miejsca nawet na podium. A wyprzedzała ich o dużą ilość punktów np. Japonia, która nie wystawiła w konkurencji ani pary sportowej, a parę taneczna raczej na niskim poziomie, więc nie wiem z czego wynika ta 100% pewność. Moim zdaniem faworytami będą Kanadyjczycy. Co do tego całego zamieszania z Plushem, dla mnie było oczywiste od początku że on pojedzie, a reszta to zwykły cyrk i szopka. I ten rzekomo jego fantastyczny przejazd przed tą komisją, lepszy od występu w Vancouver. Ta jasne już to widzę. I w pełni się zgodzę z kasik. Nie słyszałam aby gdzie indziej były takie machlojki z kwalifikacjami. Także uważam że się na tym mocno przejadą.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: kasik8222 »

Plus Pluszczenki jest taki, że ma mocną psychikę, doświadczenie nieporównywalne z innymi i nie będzie trząsł portkami jak młodszy kolega, ale to w zasadzie tyle. Pożyjemy, zobaczymy.


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#6

Post autor: rzepecha »

olcia pisze:Nie słyszałam aby gdzie indziej były takie machlojki z kwalifikacjami.
Michelle Kwan 2006, troszeczkę.


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post autor: yenny »

A jak z tańcami? Na pewno Riazanowa i Tkaczenko nie pojadą? Czytałam wywiad z Ilią i mówił, że decyzja będzie po ME, jak wiemy, już jest po mistrzostwach...

O, doczytalam na stronach Rosyjskiej Fedracji.

O Pluszu - mowi Gorszkow - tłumaczenie an szybko, bo z pracy piszę :oops:
"Pluszenko przejchał program dobrze. Wykonał dwa poczwórne toe loopy, jeden w kombinacji z potojnym, drugi solo, do tego dwa potrójne aksle i inne elementy.
Ja nie chcialbym dziś niczego komentować. Skład olimpijskiej ekipy musi zatwierdzić biuro Łyżwiarskiej Federacji Rosyjskiej. A ostateczne decyzje zapadną 23 stycznia."
Tyle wiadomo.


kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: kasik8222 »

Ktoś tu na forum napisał, że Pluszczenkę najwyraźniej do dziś boli przegrana z Yagudinem w Salt Lake Sity. Coś w tym musi być. "Człowiek w żelaznej masce" Yagudina i ten konkretny olimpijski występ to już klasyka. Uświadomiłam sobie, że nie pamiętam kompletnie do czego jechał Pluszczenko w Turynie. Niby tu złoto i tam złoto, ale wyczyn Pluszczenki z ZIO 2006 jest dla mnie kompletnie niezapamiętywalny. I chyba nie było to też absolutnie czyste wykonanie. Nie ten sam kaliber co u Yagsa.


Awatar użytkownika
Haley452
Posty: 655
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#9

Post autor: Haley452 »

olcia pisze:Co do medalu dla Rosji w konkurencji drużynowej to nie byłabym tu tak absolutnie pewna, na zawodach World Team Trophy nigdy nie zajęli miejsca nawet na podium. A wyprzedzała ich o dużą ilość punktów np. Japonia, która nie wystawiła w konkurencji ani pary sportowej, a parę taneczna raczej na niskim poziomie, więc nie wiem z czego wynika ta 100% pewność.
W WTT startuje po dwóch solistów i dwie solistki i tylko po jednej parze, co dawało Japonii dużą przewagę, bo jak wiemy solistów mają świetnych, ale pary ani sportowej ani tanecznej z najwyższej półki. W IO z każdej dyscypliny jest jeden reprezentant, co daje Rosji sporą przewagę nad Japonią. Myślę, że inne podium niż Kanada, USA i Rosja (w jakiejkolwiek kolejności) będzie ogromną niespodzianką.
kasik8222 pisze:Ktoś tu na forum napisał, że Pluszczenkę najwyraźniej do dziś boli przegrana z Yagudinem w Salt Lake Sity. Coś w tym musi być. "Człowiek w żelaznej masce" Yagudina i ten konkretny olimpijski występ to już klasyka. Uświadomiłam sobie, że nie pamiętam kompletnie do czego jechał Pluszczenko w Turynie. Niby tu złoto i tam złoto, ale wyczyn Pluszczenki z ZIO 2006 jest dla mnie kompletnie niezapamiętywalny. I chyba nie było to też absolutnie czyste wykonanie. Nie ten sam kaliber co u Yagsa.
Tak, to moja genialna myśl :mrgreen:
I zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś, Winter i Żelazną Maskę Yagudina każdy pamięta, a Plush? Jedyne co pamiętam z Turynu to jego kostium... :P


"Perfection is not just about control. It's also about letting go."
Awatar użytkownika
Svietka
Posty: 627
Rejestracja: 11 lat temu
Kontakt:

#10

Post autor: Svietka »

ja nie pamiętam nawet kostiumu ale program z pewnością był do muzyki Martona ;)


Awatar użytkownika
yenny
Posty: 2403
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#11

Post autor: yenny »

No własnie chyba min. w tym jest problem Plusza bo on od pewnego momentu tylko do Mortona jechał :lol: i to się zaczęło zlewać w jedno. I tak jego najbardziej rozpoznawalnym kawałkiem i jego znakiem formowym jest ta pokazówka Sex bomb.
A nie o to chyba mu chodziło.
I na pewno coś w tym jest, ze ma kompleks na punkcie Jagsa. Jego największy rywal pozostał w pamięci i jego programy są wymieniane jednym tchem przez fanów, ba, pamiętamy co w nich skoczył. nawet te mniej udane (skokowo) jak np. Gladiator, który choć z błędami z ciarami oglądam i dzis.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu - potem pokona doświadczeniem ;).
kasik8222
Posty: 2951
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław

#12

Post autor: kasik8222 »

Fajny artykuł (plus parę tradycyjnych błędów)
http://ofsajd.onet.pl/newsy/jewgienij-p ... resa/x460x


Awatar użytkownika
rzepecha
Posty: 429
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Wrocław/Szczecin

#13

Post autor: rzepecha »

kasik8222 pisze:Fajny artykuł (plus parę tradycyjnych błędów)
http://ofsajd.onet.pl/newsy/jewgienij-p ... resa/x460x
Rany, pełno błędów! Tragiczne tłumaczenie, być może w oryginale lepiej to wyglądało ;)


Awatar użytkownika
holloko
Posty: 431
Rejestracja: 11 lat temu
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

#14

Post autor: holloko »

Dzięki wycofaniu się Plusza łyżwiarstwo znowu na głównej:
http://eurosport.onet.pl/soczi-2014/soc ... znes/jmnr0
http://wyborcza.pl/1,75477,15461789.htm ... borcza#Cuk

Artykuły oczywiście tendencyjne i z błędami. Można się dowiedzieć, że rozdają medale za program krótki i (tradycyjnie) że piąte miejsce na ME to tragiczny rezultat ;) A jeszcze tydzien temu czytałam gdzieś, że "bardzo się namęczył, aby przekonać rosyjskich działaczy, że zasługuje na występ na olimpiadzie. Musiał nawet pojechać na specjalnym pokazie..." Taaaaak ;)


Efforts will lie, but will never be in vain.
Awatar użytkownika
Dzika Róża
Posty: 85
Rejestracja: 10 lat temu
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#15

Post autor: Dzika Róża »

Podobno ma zamiar wystartować na IO w Pjongjang :) Czy ktoś jeszcze liczy powroty Plusza?


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ZIO - Sochi 2014”